Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Beolvassak a sógórnőmnek vagy hadjam a fenébe és vegyek új ruhákat?

Figyelt kérdés
Most vagyok 35 hetes kismama a második kisfiammal (már van egy 6 éves) Annak idején minden kisruhát meg az összes babacuccot szépen elraktam mert tudtam hogy még szeretnénk még egy babát. Gyönyörű szép minőségi kisruhák voltak és semmi bajuk nem volt mintha újjak lettek volna ezért is tettem el őket. Sógórnőmnek van egy 8 hónapos kisfia és amikor kiderült hogy neki is kisfia lesz odaadtam neki az összes baba cuccot mondván hogy vigyáz rá és hát egy baba úgyse tudja nagyon tönkre tenni a kisruhákat. Már vagy egy hónapja mondogattam neki hogy ami már nem kell hozza vissza mert már lassan én is szeretném összekészíteni a cuccokat meg gondoltam átmosom, átvasalom őket hogy frissek legyenek. Na végre valahára tegnap délután visszahozta őket, csak beadta hogy siet mert a műkörmöse várja. Reggel miután elvittem a fiam oviba nekiálltam a táskákat kipakolni és egyszerűen köpni nyelni nem tudtam a döbbenettől. Az összes kisruha meg büfis pelenka csupa beleszáradt ételfoltos volt de nem úgy hogy kimosta és nem jött ki belőle hanem ki se volt mosva. A kisruhákon az anyatej rászáradva a nagyobbakon a sütőtöktől elkezdve minden megszáradva. Mondanom se kell milyen szaguk volt a ruháknak gondolhatjátok hogy a 7 hónappal ezelőtti anyatejnek milyen szaga lehetett. Egyszerűen nem hiszem el hogy lehet valaki ilyen és van képe így visszahozni nekem. Nem tudom mit csinálja érdemes ezeket még kimosni, egyáltalán kijön így a ruhákból vagy dobjak ki kb. 50-60 ezer forintnyi ruhát meg babacuccot a kukába és most az utolsó pillanatban vegyek újjakat? Teljesen kiakadtam. De bezzeg műkörmöshöz, fodrászhoz, kozmetikushoz meg szoliba van ideje járkálni de a babacuccokat nem tudja a mosógépbe betenni. Hogy lehet ilyen egy anyuka aki állandóan előadja magát hogy ő milyen igényes?
2015. márc. 26. 13:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy elbeszélgetnék vele erről. Ez nagyfokú bunkóság, amit nem kellene szó nélkül hagyni szerintem.
2015. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Húúú az igen. Ez mekkora bunkóság!!!!

Én beolvasnék neki!

2015. márc. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
60%
Számomra fontos dolgokat nem adok kölcsön. Te is megtanultad ezt a leckét. Attól, hogy beolvasol neki, a foltok nem tűnnek el. Megteheted, ha ideges vagy és jólesik, de sokat nem érsz vele. Csak a következtetést tudod levonni: ha valamit szeretsz,ne add kölcsön! Ennyi.
2015. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

Fontos, hogy most ne idegeskedj!!

Szerintem azokat kimosni már nem tudod, így mihamarabb menjetek el vásárolni.

A ruhákat csomagold vissza,és néhány jó szó kíséretében add vissza a sógornődnek.

2015. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hat a baj mar megtortent es ha beswzolsz neki akkor sem gondolkodi kel az ilyen ember, mert akkor elotte gondolkodott volna. Amit en tennek az az, hogy azert sok folttisztitoval hosszu programmal megprobalnam kimosni hatha egy ketto meg hasznalhato lenne. Meg elmenne vasarolni. Valamint a tesommal beszelgetnek el, hogy mit muvelt velem a kedves parja. Hatha majd o osszekapja a csajt. Bar a csajnak is szolhatsz, de az tuti hogy nem fog utana beszelni veled, mert meg neki fog feljebb allni.
2015. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A babaruhákra én is allergiás vagyok. 11 hónapos a kislányom és az összes rucija foltmentesen, kimosva lett elpakolva. Ha valakinek kölcsönadnám és így kerülne vissza, biztos kiakadnék és a fejét leordítanám. Nem vagyok egy veszekedős típus, de ezért nagyon berágnék. Addig amíg nem lesz kistesó, addig nem is adok kölcsön semmit, hogy ezt a problémát elkerüljem. Én biztos nem hagynám szó nélkül.
2015. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
na én pont ezért vagyok vele úgy,hogy én oda nem adom senkinek ha egyszer még kell.szépen kimostam,behajtogattam egy gardróbba,nekem ne is kérje senki,ha már nem kell akkor csak. hát ez hatalmas bunkóság. én ha kértem volna valakitől,de nem kértem,és ha csak véletlenül tönkrementek volna,már leégett volna a bőr a pofámról. nem is értem,egyszerűen nem mosta ki? a mosógép helyett bevágta egy zacskóba aztán kész? luxus mosni? én biztos mondanám neki. persze,nem hiányzik neked a kiabálás,de szó nélkül se hagynám. a körmös helyett meg fizethetné ki a ruháidat! azért egy próbát adj még a ruháknak,hátha meg lehet emnteni. vegyél zöld vanisht,mert az fertőtlenít is, és próbáld azzal kimosni. meg ariellel. ne sporolj egyikkel sem. ha gondolod bevághatod reggel egy lavórba (jó sok vanishel) este meg beönötöd a mosógépbe (szintén sokkal) nem hazudok,egy jó részét tuti újra kell venni majd,de hátha van amiből kijön.
2015. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Vegyen helyettük másikat.
2015. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én visszavinném neki úgy zacskóstul és csak annyit mondanék, hogy úgy szeretném visszakapni, ahogy adtam, azaz foltmentesen.
2015. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Már reggel beáztattam őket vanishbe pont most szedtem ki őket a mosógépből. Van amiből kijött de sajnos van olyan is amiből nem. Holnap megyek azok helyett újjakat venni. Én nem is értem az egészet kívülről adja az igényest és ilyet csinál. Annak idején én is kaptam kölcsön pár ruhát a barátnőmtől de azokra még jobban vigyáztam mint a sajátjainkra ha netán még is "baleset" történt azonnal mostam ki hogy nehogy beleszáradjon és ne jöjjön ki. Hát minden esetre ha nem is fogok veszekedni biztos elbeszélgetek vele legközelebb hogy ezt mégis hogy képzelte. De megtanultam a leckét az biztos.
2015. márc. 26. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!