Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sógornőmnek magas lett az...

Sógornőmnek magas lett az afp-je. Nagy baj lehet? Jövőhét csütörtökre kapott genetikára időpontot. Járt valaki igy hogy nagyon magas volt az afp és egészséges baba lett?

Figyelt kérdés

Szegény nagyon ideges.Megnéztük az én afp met és tényleg az enyémhez képest ami tökéletes volt az ővé irtó magas.

Ha rossz lesz a genetikai uh akkor utána mit csinálnak?

Irjatok pizitiv példákat is ha van had nyugtassam meg szegényt.Köszike a válaszokat.Sok esetben végződik rosszul?


2011. nov. 4. 11:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is magas lett, semmi gond nem lett belőle. Ha esetleg volt vérzése a terhesség első harmadában, akkor attól van a rossz eredmény.
2011. nov. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem volt vérzése semmi makk egészséges eddig nem volt probléma.A 12 hetes is jó volt nt 2 mm.volt neki.

Csak sok rémtörténetet olvasott már...

2011. nov. 4. 11:52
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ezzel kapcsolatos kérdés van itt.Írd be a keresőbe,hogy magas Afp és kiad elég sokat.Beleolvasgattam a válaszokba és eléggé pozitívak ugyhogy csak nyugalom.Nekem amúgy alacsony lett és teljesen kiborultam de szerencsére egészséges 4 hónapos kislány anyukája vagyok!:))
2011. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszike utána nézek...
2011. nov. 4. 11:57
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rossz volt az eredmény, de mivel már előtte csináltattam genetikait így nem érdekelt.Ha nem pontosan a jó időben veszik le, akkor rossz az eredmény. Én nem is értem, miért ezt a vizsgálatot erőltetik, amikor rengeteg a fals eredmény.
2011. nov. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ.

Igen én is ezzel nyugattom hogy valahol már nem is csinálják.

Én voltam 4d n is 16 hetesen meg azon is minden ok volt és utána kaptam meg az afp eredményt ami jó lett.

Ajánlottam neki is a 4d-t.Meg jövöhéten megy genetikár a asotéra de az még nagyon messze van én biztos megörülnék...

2011. nov. 4. 12:10
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó lenne, ha megírnád pontosan, hogy mennyi lett az eredményem, úgy több segítséget kapnál, mert mindenki tudná a sajátjához viszonyítani. Lehet, hogy valakinek pont annyi lett mint neki, és nem lett gond.
2011. nov. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
eredményem= eredmény
2011. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az afp miatt nem kell izgulni, foleg, hogy a tarkoredo jo volt. Kombinalttesztet is csinaltak neki akkor, amikor a tarkoredot neztek?


Az afp egy igen elavult vizsgalat, ami nagyon sok esetben teves eredmenyt ad. Allitolag sok mindenre nem jo, csak eppen ez meg mindig a legolcsobb, ezert csinaljak itt nalunk olyan boszen. Ha ez nem lenne, akkor mast kellene bevenni a kotelezo vizsgalatok koze, amivel a genetikai rendellenessegeket nezik, de a tobbi vizsgalat viszont dragabb. Szoval marad ez es a sok-sok teves eredmeny. (merthogy tenyleg nagyon sokszor magasabb/alacsonyabb, mint a normal zona.)


Nekem a dokim azt is mondta anno, hogy rajtunk kivul nem igazan van mar masik orszag, ahol csinaljak, mindenhol beszuntettek es tovabbleptek.

2011. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt rendben az AFP-m,bár azt nem tudom már,hogy magas volt-e vagy alacsony.Voltunk a genetikai tanácsadáson,ahol azt kellett volna megbeszélnunk,hogy elmenjenk-e a magzatvíz vételre,de nem nagyon tanácsoltak semmit,ránk hagyták,hogy mi dontsuk el,szoval aztán eldontottuk,hogy inkább elmegyunk,hogy tudjuk,minden rendben van.Nem volt konnyu,mert van vetélési kockázata,de végulis minden rendben ment,3 hetet kellett várni az eredményre,de szerencsére jo lett.Azota már 3 éves az egészséges kislányom.
2011. nov. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!