Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Volt már valakinek tapasztalat...

Volt már valakinek tapasztalata érzékeny bőrű babának biopamut ruhával?

Figyelt kérdés
Babámnak ekcémája van. Azt Hallottam hogy a biopamut ruha megoldhatja a problémát. Van akinek bevállt?
2015. máj. 30. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom, neurodermatitisről van szó. Nincs tapasztalatom, de a bio pamut nyilvánvalóan egy kezeletlen anyag, ami jót tesz. Cinkes vagy ezüstszálas fehérneműket szoktak javasolni, mert ezek csökkentik a viszketést, antibakteriálisak. Ugyanez vonatkozik a tiszta selyemre is. Sajnos a pamut bár egészséges, mert természetes anyag, nagyon jó nedvszívó, tehát az izzadságot magába szívja, ami kedvez a baktériumoknak. Öblítőt semmiképpen ne használj, mosószerből a frosch termékcsaládot ajánlom. Sajnos a fenti termékek szinte a luxus kategóriába tartoznak. A lotties.de oldalról tudsz rendelni, de talán Magyarországon is kaphatóak már ilyen termékek. [link] [link] [link] [link] Ezek mind bio pamut holmik ezüstszállal. A body alacsony minősítést kapott, az anyukák azt írják, hogy kicsi. Érdemes tehát nagyobbat rendelni. Egyébként az egyik azt írja, használ.
2015. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A selymet sokszor csak gyapjúval vagy pamuttal keverik (ami szintén jó), de a te esetedben a tiszta selyem lenne a megfelelő. Ezen az oldalon bio selyem textileket találsz kifejezetten a dermatitises gyerekekre gondoltak:


[link]


Én nyáron nagy melegben selyemholmikkal venném körül, bár azt írják, hogy a selyem télen is melegít. Méteráru boltban megnézném, hogy milyen kínálat van és abból varratnék. Vagy bioselymet beszerezni..

2015. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én babám is nagyon érzékeny bőrű, atópiás dermatitise és ekcémája van/volt. Et így túlzás, hogy megoldja a problémát, úgy fogalmaznék, hogy egyedül 100% pamut ruhákat adhatok rá, mert minden mástól kipattog, kipirosodik a bőre. De önmagában a pamuttól nem múlik el az ekcéma. Legalábbis nekem emellett, hogy csak pamuttal érintkezik a bőre, még más is szükséges volt ahhoz hogy elmúljon az ekcémája (egy ideje szerencsére tünetmentes). Mosószódával mosom a ruháit, tejmentes diétát folytatok amíg szopizik, kenem a bőrét testápolóval (ezt nem írom milyen, mert mindenkinek más válik be, ki kell kísérletezni), nem fürdetem nagyon hosszú ideig, csak röviden, és nem túl meleg vízben, figyelek hogy mindig alaposan szárazra legyen törölve a bőre és főleg a hajlatai. Azt hiszem ennyi.
2015. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!