Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata Dévény tornával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kisbabám 3 hónapos lesz, és Dévény tornát javasoltak, mert a pici nehezen emeli hason a fejét, és sír. Valamint mindig egy oldalra fordítja a fejét. Volt valaki így? Mennyi idő alatt jött helyre?

2015. máj. 27. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Először a Dévényes gyógytornász felméri, hogy hasznos lehet-e neki ez a kezelés (nem torna, hanem manuálterápia!), és ha igen, csak akkor fogja elkezdeni. Hasznosságra csak annyit tudok mondani, hogy a kistestvérem koraszülött+epilepsziás volt, majdnem 1 évesen még éppen csak a fejét emelte, más módszer nem használt... 1 hónap Dévény után megfordult, 2 hónap után pedig mászott... Nagyon nagyon hasznos, ha tényleg szükség van rá!
2015. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is "féloldalas" volt a gyerekünk, utált hason lenni, sírt kb 5 másodperc után. Nem vittük sehova, villámgyorsan fejlődött a mozgása és elmúlt a féloldalassága magától.
2015. máj. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En is azert vittem a lanyomat, mert csak balra tartotta a fejet. Egy allapotfelmeresre erdemes elvinni, aztan majd javasolnak valamit. Lehet 1-2kezeles eleg is lesz. Nekem megmutattak, hogyan tornaztassam otthon. De mindenkeppen megmutatnam, mert lehet feloldodik magatol a feszesseg, de lehet nem, es az hatraltathatja is a mozgasfejlodeset.
2015. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesirasert...en ma vittem eloszor a 10 hos babamat mert nem maszik, enyhe hipotoniaja van es levannak tapadva a nyak es hatizmai..Sirt szegenykem eleg rendesen maszirozas kozben
2015. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hypotón volt az én babám is. 3 ónaposan kezdtük a terápiát. Egy héten 1 alkalommal mentünk, ilyenkor megkapta a "masszázst" és megtanultuk a feladatokat, amiket otthon végezni kellett 3 szor egya nap. 7 hónaposan kezdett mászni, addig kellett hetente járnunk. Az önálló mászás elindulásától az önálló járásig még havota egyszer mentünk. Szerintem enélkül nem lett volna rendben a fiam mozgása és intellektusa sem. Menjetek, és becsületesen csináljátok a gyakorlatokat otthon is, mert csak így van értelme4
2015. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!