Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ezek is fontosak a kelengye...

Ezek is fontosak a kelengye listán?

Figyelt kérdés

Október végén fog a kisfiam megszületni, mivel első baba, eléggé tapasztalatlanok vagyunk. Szerencsére a védőnőnk irtó kedves, így nála is rá tudnék kérdezni mi az ami tényleg kell, és mi az ami felesleges, de vele majd csak szeptemberbe találkozok.

Letöltöttem egy kelengyelistát, és egész jól át is látom, viszont van egy két dolog amiről lenne kérdésem.


1.Cumisüveg. : Mennyire fontos egy újszülött babánál?illetve hány db-ot érdemes venni?

2. Mikrós sterilizáló: Hasznos, vagy igazából csak a helyet foglalja? Náluk elég kicsi a hely, ezért nem szeretnék felesleges dolgokat beszerezni, hogy utána csak kerülgessem.

3. Hálózsák 2-3 db.

Na itt nem értek mindent. szóval ír a lista ágynemű garnitúrát is,meg hálózsákot is. Rendben hogy téli baba lesz, de nálunk télen elég meleg van, szóval nem túlzás az hogy hálózsákba is aludjon meg még plusz takaró?

( ágyneműt már vettünk) Vagy az úgy megy hogy vagy ez vagy az?!

4. Szoptatós párna: Érdemes előre megvenni, van értelme vagy elég idő közben ha úgy érezzék hogy nehézkes a szoptatás és talán egy ilyen párnával egyszerűbb lenne?

5. Mosogatószer : Mármint olyan ami természetes anyagokból van, a tescoba láttam ilyet, a baba sorban, ez ugye arra jó hogy ne vegyszerrel mosogassuk a kicsi dolgait. Elég drága áron volt, de persze, ha kell, akkor megvesszük, csak érdekelne-e hogy ez mennyire fontos?!

6. Baba mosószer-öblítő: A mosószert még értem, és azt tudom hogy kell. de öblítő? Valaki azt mondja hogy a babája arra lett allergiás, és felesleges hogy öblítővel mossam a ruháit majd. Szerintetek?


Minden épkézláb tipp, ötlet érdekelne, hogy mi hasznos, és mi felesleges! Köszönöm előre is a válaszokat



2015. júl. 29. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is most szedem össze a holmikat szintén első gyerek mellé.


Szerintem ezek közül egyedül a hálózsák (1 db), ami fontos, a többi vagy nem kell, vagy helyettesíthető.


A védőnőm azt mondta, hogy ha csak szopik, cumisüveg egyáltalán nem kell. A szoptatós párna szerinte max. kényelmi felszerelés, szóval ahogy érzi az ember.


A spéci mosogatószer, öblítő nálam fel sem merült, hogy kellene, és a védőnő sem mondta.

2015. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1 cumisüveg:

én vettem elsőnél többet,de nem kellett,most csak egy kisebbet fogok,ha nem tudsz szoptatni,először elég a kicsi,és akkor is tudsz még venni hozzá töbet.(nem is biztos hogy elfogadja azt a babád amit te elsőre megveszel)

2 sterilizáló:

nem volt,amit kellett kifőztem majd alaposan mosogattam.

3 hálózsákok

egy volt,bár meleg volt,inkább rugiban altattam(szintén oktoberi a fiam),első időkben az ágynemű meg csak dísz,ugy is max egy vékony babapléddel takarod be,feje alá pedig csak egy textilpelus kell.

4 szoptatós párna

nem volt,egy kényelmes fotelunk van,abban tökéletesen tudtam szoptatni.

5 mosogatószer

eszembe se jutott,ugy is elöblitek mindent alaposan,nem marad mosogatoszer semmin(ha szoptatsz akkor max a mellszivo amit el kell mosogatnod)

6 mosószer

sensitiv normál de jobb minőségű mosószert használtunk végig.

2015. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Cumi: egyetlen egyet vettem előre, ha esetleg rögtön tápszerre lenne szüksége. Több felesleges, mert ha lesz anyatej egy se kell, ha pedig tápszeres lesz, akkor jóval több kell belőle, de ezt csak később tudod meg (már ha nem úgy készülsz eleve).


Mikrós sterilizáló: tartósan tápszeres babánál nagy segítség, egyébként felesleges. Később is ráér.


Hálózsák: létezik vékony is. Inkább az ágynemű a felesleges. Párna egyébként is tilos, a paplant lerúgják.


Szoptatós párna: már a terhesség alatt jól jött.


Mosogatószer: mi eleve természetesebb alapanyagút használunk az én ekcémám miatt (de nem "babamosogatószert", mert az csak marketing).


Mosószer: szintén natúrt használunk eleve, öblítőből ecetet, az fix, hogy nem allergizál.

2015. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Cumisüveg helyett mindenképp jobb pl. a svéd itatótálka, amiből úgy tudod adagolni a kiegészítő tápszert, ha szükséges, vagy a lefejt anyatejet, hogy közben a baba nem lesz cumizavaros, és nem zavar bele a szopási technikájába. Ez rossmannban, dm-ben is kapható, 1500 ft körül van, egy elég belőle, kifőzhető.


Ha van egy külön nagy méretű edény, amiben ki tudjátok főzni az első hetekben-esetleg hónapokban a baba dolgait, akkor felesleges a mikrós sterilizáló.


Vagy hálózsák, vagy takaró természetesen. a hálózsákot nem rúgja le magáról a nagyobb baba, kisebb babánál pedig nem forulha elő, hogy az arcát belefúrja, tehát biztonságosabb. De készülhetsz több vékony, tiszta pamut, lyukacsos anyagú takaróval is (nagy méretű tetra pelenkákkal), ezeket a szoba hőmérsékletének megfelelően egy, kettő, esetleg három rétegben hazsnálhatod, és levehetsz egy réetegt, ha soknak bizonyul. Ezek szellőznek, nem okoznak sem fulladást, sem túlhevülést. A vatelinnel töltött téli hálózsákok szerintem problémásabbak a pici babáknál, ha hálózsákot választasz, akkor csak 100% lélegző, természetes anyagból készütet.


A szoptatós párna típusától is függ, hogy jó lesze. Én megőrültem a benne lévő gyöngyöktől, mert zsizsegtek, zsugorodtak, így a végén a párnámnak már csak a felében volt töltőanyag, amúgy túl nagy volt, órmotlan, semmilyen fotelbe nem fértem el vele együtt. Bármilyen párna megteszi kezdetben, amin elfér a baba, kellemes az anyaga, később pedig már nem is kell párna.



Mosogatószerből érdemes lehet olyat venni, ami illatmentes, mert a babák szaglása nagyon érzékeny, a műanyag babaholmin pedig meg tud maradni az erős illatú mosogatószer szaga-íze. ha alaposan leöblíted, és a műanyag nem karcos, akkor elvileg nem kell, hogy különleges összetevői legyenek.


Ugyanez áll a babamosószerekre és öblítőkre: minél illatosabb, annál jobban irritálhatja a babák bőrét.

2015. júl. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is októberi a lányom :)


Cumisüveg: Nekünk 2db volt itthon, bőven elég 1-2 db, ha szoptatsz. Ha nem tudsz szoptatni, akkor még mindig vehetsz hozzá.

Mikrós sterilizáló: szerintem teljesen felesleges. (Én eleve nem használok mikrót, de a babának végképp nem akartam.) Mindent vízben főztem hagyományosan.

Hálózsák: Na az egy jó dolog, bár mi nem újszülött kortól használtuk. Eleinte csak kis takaróval takartuk. Mikor elkezdett mozgolódni a kiságyban és lerúgta magáról a takarót, akkor kezdtük használni egészen a jó időig. Most télen is tuti ezt fogjuk használni.

Szoptatós párna: Nekem már terhesség alatt volt, én nagyon szerettem, ezzel tudtam aludni :) Konkrétan szoptatáshoz (ahogy kellene) nem használtam. Szoptatás alatt a hátamat támasztott, arra nagyon jó volt.

Mosogatószer/öblítő: Én nem használtam. Forró vízzel mosogattam és kifőztem.


Ami fontos, hogy legyen elég textilpelenkátok. Nálunk eszméleten sokat mostam. Pedig nem volt extra bukós a lányunk.


Jó babázást!

2015. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! :)


Textil pelus kb mennyi kéne? Minél több annál jobb alapon?:D

A lista 10-20-at ír, de én kicsit keveslem.

2015. júl. 29. 11:22
 7/13 anonim ***** válasza:

1. Cumisüveg - én azt javaslom, hogy vegyél egyet (esetleg kettőt), mert ha tápszert kell kapjon, akkor legyen kéznél. Ha végül tápszeres lesz, akkor később még ráérsz venni többet, de nem ebből kell kiindulni. Ha viszont nincs rá szükség, akkor annyira nem volt nagy pénzkidobás azt az egyet megvenni.

2. mikrós sterilizáló - nekünk nm volt, nem is hiányzott. Mam cumiüvegeink vannak, ezek úgymond önsterilizálók, össze kell szerelni, be a mikróba, nem kell hozzá külön készülék. Más dolgokat vagy kifőztünk, vagy chicco sterilizáló folyadékban fertőtlenítettük.

3. hálózsák - kezdetnek egy db bőven elég, az sem biztos, hogy szeretni fogja. És szerintem is vagy hálózsák, vagy takaró, a kettő együtt már sok.

4. Szoptatós párna - sokan esküsznek rá, nekünk tök fölösleges volt, csak a helyet foglalja.

5. Mosogatószer - én sima mosogatószert használok, alaposan elöblítem utána a dolgokat.

6. Mosószer, öblítő - mindkettőből szenzitívet használok, általában a mi ruháinkhoz is, ill. öblítő helyett gyakran csak ecetet. Szerintem az öblítőnél igenis fontos, hogy sensitiv legyen, ez jobban benne marad az anyag szálai között, mint a mosószer. Persilt, ill. Denk mit-et használtam.

2015. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi 15 textilpelussal indítottunk, de rémesen bukós babám volt, volt, hogy egy nap 6-8-at elhasználtunk. Vettünk hozzá még 7-et, az már elég volt.
2015. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1. Valóban felesleges, ha anyatejes a baba. Elég 1 db-ot venni, biztonsági tartaléknak. Ha tépszeres lesz, akkor úgyis többet kell venned.

2. Én nem vettem, mert gondoltam kifőzök mindent. Bánom, mert gyorsabb, praktikusabb. Ha lesz még egy gyerekem, tuti veszek.

3. Áprilisi a fiam, 1 db paplan-párna szettet vettem. A párna azóta is a szekrényben pihen, sosem használtuk. A paplant nem rúgja le egy újszülött magáról. Kb fél éves korában vettem hálózsákot, 1 vékonyabbat, 1 vastagabbat.

4. Bőven megfelelt egy sima mezei nagypárna is.

5. Nem vettem különlegeset. Elmosogattam amit kellett, aztán kifőztem.

6. Tide port használtam akkor, nem vettem másikat a gyerek miatt. Külön mostam a ruháit, de ugyanazzal a mosószerrel, mint a mienket. Ecetet nem ajánlom öblíteni, mert rögzíti az esetlegesen ki nem vett foltokat. Én fehér Coccolinot használtam.

2015. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. Cumisüveget vettem, de csak egyet, hogy mi van ha... ès legyen itthon. Szüksèg volt rá, utòlag vettem kèszletet.

2. Mikròban nem sterilizáltam, kifőztem.

3. Hálòzsákunk nem volt (szeptemberi születèsű), rugi + plèd, pont jò. Ìgy is állandòan kitakaròzott, mert melege volt.

4. Nem szoptattam, ìgy jò h nem vettem meg előre.

5.-6. Nem vettem külön mosogatòszert, sem mosòszert, öblìtőt. Pont ezek miatt lesz allergiás a gyerek, mertnem szokik hozzá a mindennapokban használtakhoz.

+1. Textilpelusbòl 20 darabbal kèszültem, de vettem mèg +10et.

2015. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!