Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » November végi babának kell...

November végi babának kell rövid ujjú bodykat is venni, vagy csak hosszú ujjút?

Figyelt kérdés
Elsö baba lesz, de az összes kelengyelistán csak azt írják, hogy 6-10 body, de hogy milyet azt nem...

2015. aug. 10. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hány fok van a lakásban.

Ha 28-30 fokra fűtitek a lakást télen, akkor igen, kell neki rövidujjú.


Bár mostanában az időjárás is érdekes, tavaly karácsonykor emlékszem, hogy 24-25 fok volt és rövidujjúban is melegem volt.

2015. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Olyan meleg szerintem tuti nem lesz, mert a párom már 24 fok felett sem bírja, majd maximum a babaszobában lesz plusz fűtés, hogy ott melegebb legyen.
2015. aug. 10. 17:08
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne kéne, pl. a rugi alá szükséges! (ujjatlan rugi+hosszú ujjú body, hosszú ujjú rugihoz rövid ujjú body kell)
2015. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
En telen is hasznaltam rovid ujju bodyt,peldaul rugdalozo ala...en vennek..
2015. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :) Akkor felírom azt is a listára. Szégyellem magam, de ez a baba öltöztetés egy fekete folt nálam, sajnos sosem volt kisgyerek a közelemben, így nincs tapasztalatom. Barátnőim közül is első leszek akinek gyereke lesz, de hála istennek még van pár hónapom, hogy utánanézzek mindennek.
2015. aug. 10. 17:27
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem október végi gyerkőc volt,én inkább hosszúujjúakat vettem, hosszúujjú body és hosszúujjú rugi volt rajta főként. Volt pár darab rövidujjú body is, de elvétve adtam rá, én úgy éreztem hogy kell a két réteg ruha.
2015. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem vennék rövid újjút. Minek?
2015. aug. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nekem februári a kisfiam, tehát szintén téli. Nem volt neki rövid ujjú bodyja. Hosszú ujjút adtam a bodyk alá. Picik még, szeretik a meleget. Pedig nálunk télen 25-26 fok van.
2015. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

24 foknál azért nála se legyen melegebb. Ez nagyon rossz szokás, hogy valamilyen tévhit miatt hazánkban gyakorlatilag megfőzik a gyerekeket.


Alváshoz kifejezetten hűvös kellene (az első két hét után), ugyanis melegben a nyálkahártyák is kiszáradnak és könnyebben megbetegedhet a meleg, száraz levegőtől. Ezt még a csecsemő újraélesztési tanfolyamon is győzik ismételgetni, mert sok légúti betegség megelőzhető ezzel.

Illetve a meleg levegő a bölcsőhalál esélyét is növeli.

Szóval max. 24 fok, de szép lassan ezt le lehet vinni 19-20 fokra éjszakára. Melegen fel kell öltöztetni, de a levegő lehetőleg hűvös legyen.

2015. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekünk volt. Nálunk mindig rövid ujjú body+ hosszú ujjú rugi volt az öltözék. Nem fázott, pedig 22-23 fok volt. (Október közepén született.)
2015. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!