Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Bababörze vagy vateras ruhacso...

Bababörze vagy vateras ruhacsomag?

Figyelt kérdés
Első baba, téli, fiú. Hogy érdemes beszerezni a ruhákat és azokon kívül milyen textilnemű kell és mennyi /hálózsák, cipő, takaró/?
2015. szept. 15. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan börze.

Kézbe veszed a darabokat, látod a minőségüket, te magad válogatod össze darabonként. Ja, és remek buli:-)

2015. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Börze. Az első leírta, miért.
2015. szept. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó tehát akkor vatera, válogatni, főleg egyesével utálok.

Még magamnak is. De hasznos volt amit irtatok, Köszi.

2015. szept. 15. 18:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Pedig a vaterás cuccokba nagyon belefuthatsz. Vannak még facebook csoportok is, az is sokkal jobb, mint a vatera. Én újszülöttnek megvizsgálás nélkül semmit nem vennék. Mindegy, persze te tudod.

Amúgy újszülöttnek cipő teljesen felesleges, hálózsákot mindenképpen ajánlom (ezt sem venném meg megnézés nélkül), ha hálózsákod van, takaró értelemszerűen nem kell.

2015. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bella169 ***** válasza:
100%

Kelengye: -15-20 db textilpelenka -eldobható pelenka méret szerint (én a 2-es méretet vettem 3-6 kg-ig, úgy néz ki nagy babám lesz, de ha mégse akkor majd veszek egy csomag kisebbet) -5-6body -2-2db vékony és vastag sapka -2db kabát (1 vastag, 1 vékony) -5-6db rugdalózó -hálózsák -2db fürdőlepedő -2db pléd (1 vastag, 1 vékony) -3db lepedő 


Ez amolyan minimum ajànlott lista. Textilpelusból én ajànlom a 30 fölötti db számot. Sok fogy és 5 dbal nem indít az ember mosogépet.


Szerintem amúgy a börze és a gatera is egyformàn jó. Vaterànàl arra figyelek hogy ha csomag, akkor mindenről legyen nagy meretű fotó. Így sltudom szemrevételezni az àrut.

2015. szept. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Baba börze,turik.
2015. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én köztes megoldást választottam: helyi facebook-os csoportban vettem ruhacsomagot, de mikor az eladóval találkoztam, át tudtam nézni a ruhákat, hogy tényleg szépek-e. Így nem kellett egyesével válogatnom, de nem is látatlanban vettem.

Ezen kívül kell még 2-3 pléd, 2-3 törölköző, 2-3 lepedő. Hálózsák, vagy paplan (esetleg mindkettő), ha utóbbi mellett döntesz, akkor ágyneműhuzat (bár van aki a mintásakra már nem húz külön huzatot). 15-20 textilpelenka. Én cipőt nem vettem, olyan overált vásároltam, aminek volt lábfej része.

2015. szept. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi Vaterán vettünk jónéhány ruha és játékcsomagot is. Tényleg vegyes a minőség, de ügyesen licitálva akár 100 forint alatt megkaphatod a ruhácskák darabját, ami akkor is megéri, ha párat ki kell belőle dobni. Viszont az ilyen csomagokkal úgyse tudod lefedni a teljes ruhatárat, mindig lesz eg-egy darab, amit külön meg kell venni, mert az épp hiányzik, vagy kevés van belőle. Sokmindent vettünk használt ruhákat áruló bababoltokban is általában 350-600 Ft közötti áron. Ruhán kívül kelleni fog sok textil pelus is. Cipőt akkor érdemes venni, amikor már járni kezd. Előre úgyse tudod, hogy addigra mekkora lesz a lába. Hálózsákot szintén a baba méretének megfelelőt és az évszaktól (hőmérséklettől) függő vastagságút kell venni. Amíg kicsi és nem forgolódik, addig szerintem felesleges a hálózsák, mert a normál takaró is rajta marad.
2015. szept. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

VATERAAAA!!! :D

Én is gyűlölöm a börzét, sőt, ki nem állhatom. Nem bírok kézzel válogatni, már jojózik a szemem sokszor, és szemem sincs a méretválasztáshoz.

A gyerek ruhatárának 80 %-a vateráról van (ott is adom el, ha kinőtte) és nemcsak használtakat veszek. A maradék 20 % pedig a H&M-ből van, nagy ritkán pedig az Aldiból.

És még szinte soha nem futottam bele rosszba, (sőt, sokszor nyertem már 1 Ft-ért is olyan ruhacsomagokat, amit a börzén több ezerért vehettem volna csak meg) mindig megkaptam amit kifizettem, semmi gondom nem volt.


A börzébe még azt utálom, hogy legtöbb esetben drágább, mintha újat vennék. Elképesztő, mennyire el vannak szállva sokszor.

Pl. már 5 éves a gyerek, és a legkapósabb ruhadarab a melegítő alsó, illetve az egyéb nadrágok. A barátnőm nagy börzés, és nagy kedvvel újságolta, hogy 1000 Ft/ db-ért micsoda szupi kis nacikat vett. Én meg megmutattam neki, hogy a Lidlben 1200 Ft volt darabja a VADONATÚJ, jó minőségű nadrágnak. Vagy a H&M-ben van állandó akcióban 2-őt fizet, 3 vihet alapon kiváló minőségű nadrág 6000-ért (a 3 nadrág együtt). Nagyon szeretem ezt a márkát, mert kitűnő szabása van, nemcsak egy félévig jó rá, hanem másfél évig, bármennyiszer lehet mosni, a foltokat is jól ki lehet szedni belőle, így ha kinőtte simán el lehet adni a vaterán 1000-1500 Ft/db áron (ha nem szakadt, kopott ki)


Úgyhogy Vatera!


És hogy milyen ruhaneműre lesz szükség?

Mi akkor kezdtünk el vásárolni, mikor már megszületett. Akkor érzed, hogy mégis mibe öltöztetnéd, és hiába lesz tél, ki tudja, mennyit fogtok kijárni, és egyáltalán milyen időjárás lesz. (mint ma is ahhoz képest, hogy ősz van, 30 fok felett van)

Az életmódotok is nagyban befolyásolja, hiszen van aki inkább otthon ülő típus, vagy csak autóval közlekedik mindenhová. De megint más ruhatár kell egy télen is kirándulós családnak.

Szóval én még várnék a bevásárlással. :)

2015. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!