Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért lesz azért rossz szülő...

Miért lesz azért rossz szülő bárki, mert a gyerekei csinosan, divatosan vannak felöltöztetve?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves és egy 11 hónapos féltestvérem. Imádom őket öltöztetni, már a születésük óta én választom ki, hogy mit vegyenek fel, ha megyünk valahova. Odavagyok a cuki baba- és gyerekruhákért, a cipőkért, amik olyanok, mint a mieink, csak bébiméretben (Converse, Vans, Timberland, UGG, stbstb). A legjobb az, mikor mindhárman összeöltözünk és úgy megyünk valahová.


De legutóbb anyának az egyik ismerőse megjegyezte, hogy miért hagyja ezt, hiszen a gyerekek így nem érzik jól magukat (???), meg nem kell őket minifelnőttnek öltöztetni. Hát az sokkal jobb tényleg, amikor a szivárvány összes színe rajtuk van egyszerre, plusz az ezredik rokontól megörökölt, foltos, kibolyhosodott melegítő is ott virít...


2015. dec. 24. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Ettől nem lesz valaki rossz szülő:)

Max. ha azért, mert rendes ruhában van nem tud/nem engeded játszani/csúszkálni.

2015. dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
60%
Szerintem a kicsiknek mindegy h miben vannak. Es igy lehet kifejlodik naluk egy kos stiluserzek is. Szoval szerintem semmi gond nincs az olyan szulovel aki ezt hagyja/csinalja. Es am tok cukik lehetnek :-)
2015. dec. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Akkor van probléma, hogy a gyerekek kényelmetlenül érzik magukat a ruhában, nem tudják az életkoruk szerinti tevékenységeket komfortosan végezni benne. Sokszor látok olyan 2-4 éves gyerekeket, akiket szó szerit a felnőtt stílusú ruházatba öltöztetnek, csak gyerek méretben. Divatos csizma, alsó, top, blézer, de ez van, hogy azzal jár, hogy nem tudnak normálisan mozogni benne. Az a csúcs. A mások, hogy az általad felsorolt márkák (cipőben) közül is van olyan, ami tapasztalatból mondom, hogy nem a kisgyerekek lábának való, nem megfelelő a kialakítása, nem egészséges. Az ortopédorvosok kiborulnak, ha ilyet látnak a gyereken. A plázában láttam egy 5-6 hónap körüli babát a babakocsiban, farmer volt rajta és póló, pulcsi, de body nem, így ahogy mozgolódott, folyamatosan kint volt a hasa.
2015. dec. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Stílusérzéke márka nélkül is lehet valakinek.
2015. dec. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Az első gyerekemnél én is vettem a rugin kívül "cuki" farmert, mellényt, pulcsit stb. Aztán rájöttem,hogy amikor pl. felemelem csúszik minden felfelé. Ha ráadtam egy-egy ilyen darabot, mást sem csináltam, csak igazgattam. Most, a kicsi két hónapos múlt. Eddig szinte csak rugiban volt ill. van. Nemrég ráadtam egy "bársony naci, pulcsi szettet", és megállapítottam,hogy egy nagy kaki az egész. A pulcsi felcsúszott a nyakáig, akárhányszor csak felvettem, a gatya meg le, ráadásul a naci nem volt alulról pantetos, így minden peluscserénél vehettem le az egészet stb. Szeretem a szépet, sőt meg is engedhetném magamnak,hogy kizárólag designes-os cuccokba öltöztessem a gyereket, de fő a kényelem és a praktikum! :)

De a jó szülő ismérve, nem az öltöztetés.

2015. dec. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért lesz rossz szülő, mert ha a gyereknek homokozni támad kedve a Vans cipőcskében, akkor anyu nem engedi, mert drága volt és tönkremegy, ő meg szomorú szemmel álldogálhat a homokozó mellett.
2015. dec. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Hát én akkor ilyen rossz szülő vagyok 😅

Én 18 éves koromig 500 ftos melegítőnadrágba jártam iskolába, farmert nem vett anyám, mert nem kényelmes stb. Sokan megszóltak miatta, pedig megtehettük volna, de őt ez nem érdekelte.

Én a fiamat divtosan öltöztetem, márkásan. Nem szeretem a tömegcuccokat pl H&M de játszósnak pl azt megveszem. Kínait, disney mintásat soha nem adtam rá és nem is fogok. Nem tartom magam rossz anyának, aki annak tartja az olyan anyákat akiknek ez számít az féltékeny. Engem nem érdekel kinek a gyereke miben van, mást se érdekeljen hogy az enyém miben megy le a játszóra vagy miben megy a boltba.

2015. dec. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja és hozzáteszem hogy bármiben belemehet a homokba (bár nem igazán szokott na meg epp erre van a játszós ruha) de ha a zar cipőjébe trappol bele se érdekel, azért vettem hogy használja.

Nem nézem le azt aki a kinaiban vásárol pl. (De ugyanaz az árfekvés mint pl a H&M ) 1290-1490 ért itt is ott is kapsz felsőt, nadrágot :)

2015. dec. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!