Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják azt hogy az...

Miért mondják azt hogy az ember a "szüleit válassza" miközben rengeteg pocsék családi kapcsolat van?

Figyelt kérdés
Többször olvastam itt is és más fórumokon is hogy az ember megválassza a szüleit és oda születik le,mert abban a családban van dolga.Én ezt nagyon nagyon hülyeségnek tartom,hiszen mi van azokkal akik alkoholista,bűnöző vagy egyszerűen link szülők gyerekeként születik meg?Engem pl.anyám kiskoromban vert,megalázott és a mai napig rossza a kapcsolatunk.Nem tud a pénzzel bánni,cigizik,megcsalta apámat és még sorolhatnám.Nem hiszem most felnőtt fejjel hogy nekem egy ilyen családba kellett születnem.Azzal sem foglalkoztak hogy mit tanulok,egyáltalán tanulok-e, saját magam fizettem az iskolámat is,15 évesen a bolhapiacon adtam el a holmijaimat,könyveket,mert nem támogattak semmiben.Még szendvicset sem csomagoltak soha.Tudom ha nem ilyen családba születtem volna akkor sokra többre vittem volna.Tudtam volna többet tanulni és nem kellene cigánymunkákat végeznem pl.telemarketing,szórólapozás stb.Szóval hogy is van ez a szülőválasztás??Ki mit gondol erről?Ez csak egy tézis vagy van alapja?

2015. szept. 30. 19:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
gyorsan gépeltem,bocs a hibákért.Szóval sokkal többre vittem volna,ezt akartam írni a végén.
2015. szept. 30. 19:55
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy valaki is választja a szüleit. Ki milyen szerencsés, hogy hová születik. Senki nem akar sokadik gyerekként csóró, munkanélküli családba, vagy alkoholisták közzé születni.

Ez csak duma. Ennyi erővel okolhatnánk a gólyát is, mert nem jó helyre pottyantott.

2015. szept. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen,egyetértek :) viszont rengeteg helyen olvasom hogy "ide kellett leszületni",mert itt van dolgunk.Akkor megnyugodtam hogy nem csak én gondolom hogy ez egy baromság.Egy ezoterikus hókuszpókusz.Kiváncsi vagyok mások válaszára is.
2015. szept. 30. 20:03
 4/16 anonim ***** válasza:

Ez egy butaság,ilyen nincs.

Kérdező,a történeted szomorú,de gondolj arra,bármi amit elérsz az életben,azt magadtól érted el,ez bizony sokkal értékesebb,mint erős hátszéllel.

Veled és még sok sorstársaddal szemben a többiek óriási hendikeppel indultak az életben,ezt ne felejtsd.

Tessék magadra büszkének lenni:)

2015. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm második (4.),de olykor úgy érzem hogy tele vagyok sebekkel és bármilyen sikert elérek sokszor úgy érzem,hogy ez a jobb családból jövőknek nem is siker csak egy természetes dolog.Sokkal keményebb volt az életem mint az ismeretségi körömben bárkinek és néha úgy érzem hogy "belefáradtam" a sok bizonygatásba.És csak a miértek sorozata...persze erre azt mondják hogy irigylek másokat,holott ez nem így van csak olyan igazságtalannak érzem hogy egyik ember támogatva van mindenben,míg a másik ember mint egy ázott szedett-vedett kivert kutya.
2015. szept. 30. 20:19
 6/16 anonim ***** válasza:

Akinek kevés az infója,a háttértudása az ilyen gyerekkorról, körülményekről,és nem rendelkezik elég empátiával,az bizony el sem tudja képzelni,milyen egy ilyen családban felnőni,milyen egy bántalmazó környezetben felnőni.

Milyen súlyos örökség ez lelkileg.

Te tudod Kérdező,mert átélted.

A gyerekkorod nem a te hibád!!!

Senki nem válazsthatja meg a szüleit.

Fel a fejjel:)

Nincs miért szégyenkezned,a rosszindulatú arcokkal meg ne foglalkozz.

2015. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Ez az ezotéria kategóriába tartozik.
2015. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

Tényleg így van.

Én is sok éven keresztül azon gondolkodtam, hogy miért is akartam csóróságba születni?

Alkoholista szülőkhöz?

Stb, stb, stb.


Aztán sok-sok év után rájöttem.


Lehet, hogy ha mindenem meg lett volna, de már kis koromtól cigiznék, innék, és halomra szülném a gyerekeket.

Buli, drogok, stb.


Így meg minden szabadidőmben olvastam, tanultam, könyvtárba jártam.


Persze vannak az ÁLOM családok is amikor minden luxus megvan, és mégis normálisan viselkedik, tanul a gyerek.


De vele mi lenne, ha egyik napról a másikra az utcára kerülne?

Meghalna.


De én nem, mert tudom mi az éhezés, a fázás, milyen amikor éveken át karácsonykor még szaloncukor sincs, nem hogy több 10 ezer forintos játékok, tudom, hogy milyen az amikor a kukából kivett kaját (amit mások megrágtak) kell megenni, különben éhen halsz, tudom, milyen amikor a 21. században gyertyafénynél kell tanulnom, tudom milyen az amikor mindenkinek van mikrója, vezetékes telefonja, színes TV-je, stb, de nekem nincs, tudom milyen az amikor csak hideg víz folyik a csapból (ha az folyik).


Tehát valahol több vagyok azoknál, akik belecsöppentek a luxusba.

Így valamikor talán tényleg egy ilyen helyre akartam születni.

2015. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha az ilyesmiben hinnel,akkor tudnad,hogy ez nem igy működik...itt nem egy eletrol van szo,hanem reinkarnaciorol,tanulasrol,fejlődésről,es nem egy foldi eleten keresztul..nyilvan mivel nem hiszel benne,teljesen felesleges barmi ezzel kapcsolatos okoskodasba belemenni..

Sajnalom,hogy ilyen gyermekkorod volt,viszont en hiszek egy nagyon foldi dologban...hogy felnottkent mindenki a maga sorsanak kovacsa...mert ez a "tobbet tanulhattam volna" szamomra eleg gyenge..még élsz,ugye? Akkor elotted a lehetőség,innen mar a te dontesed..hogy elég e a langyos viz v. Vannak celjaid..

2015. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó.Nem hiszek a reinkarnációban és így feleslegesen is magyaráznád.Igen,vannak céljaim és a magam szintjén élvezem az életet,de az valahogy nekem abszurd,hogy egykeként a szüleim még a középiskolával sem foglalkoztak hogy hol és mit tanulok.Viszont abba nem mentek bele hogy más városba menjek középiskolába tanulni,mert a kolit stb.ki kellett volna fizetni.Főiskolát végeztem,de teljesen önállóan,sok sok lemondással és ráadásul a hivatásom sem piacképes.Jónéhány tanfolyamot is elvégeztem,2 nyelvet is tanultam,de sehogy nem tudtam hasznosítani.Ezért is tartom igazságtalannak hogy van egy csomó tehetséges ember az országban,de soha nem tudnak kitörni.S igen, fontos hogy ki hová születik,hogyan egyengetik az útját és milyen embert nevelnek belőle.És bizony a gyermekkor elég mély nyomot hagy későbbieken is.
2015. szept. 30. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!