Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám alkoholista, én pedig...

Apám alkoholista, én pedig rossz ember vagyok. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Eltérőek vagyunk egymástól. Én inkább szellemi dolgokat, munkákat preferálok amihez logika, gondolkodás kell. Ő inkább a fizikai munkákat szereti. Én nyugodt, segítőkész, "bárányszívű" és érzékenyebb vagyok(nem sírok minden kis dolgon), ő inkább durvább, mogorva és nem túl érzelmes.Apám alapból elég akaratos, mindentudó, hirtelen haragú fajta. Mindig annak kell lennie amit ő akar, mindig neki van igaza. Ha nyilvánvalóan hibázik elismeri, de ugyanúgy folytatja és megpróbál másban rossz érzést kelteni emiatt, de ha nem annyira észrevehető akkor még neki áll feljebb hogy márpedig nem ő szúrta el. Mindenben okoskodik, mindenbe bele kell szólnia, ha vitatkoznak vele addig dumál míg neki jó nem lesz. Sokszor volt hogy segítettem neki valamiben, és nem találtam valamit, vagy rosszul csináltam valamit, nem értettem valamihez egyből lecseszett hogy hogy a b*natba lehetek ilyen szerencsétlen, bal**sz, de volt hogy a felhőket is lekáromkodta az égről. Persze ettől függetlenül mindig akarja hogy segítsek neki. Kérdeztem tőle mindig hogy minek hív segíteni, hogyha nem tetszik neki amit csinálok. A válasza egy hosszú-hosszú értekezés és egy lezáró "ne feleselj mert kapsz" volt. Tanulmányaimban is kifogásolni valót keres. Ha netán 1-est vagy 2-est viszek haza (ami ritkán van) akkor letol, hogy így nem lesz belőlem semmi, hogy lehetek ilyen hü.lye stb. Ha hármast viszek akkor már jobb, de még mindig hü.lye vagyok. 4-esnél letol, hogy miért nem 5-ös. De ha 5-öst viszek akkor csak egy "szép volt fiam"-ot se kapok. Félévi-év végi bizikről nem is beszélve. Ha társaságban vagy vendégségben vagyunk, mindig rám tereli a szót és elkezd becsmérelni, sértegetni. Anyától állandóan pénzt kér, sokszor sértegeti, becsmérli. Sose jó amit csinálok, ha valamit eltolok olyan sértéseket vág hozzám hogy csak pislogok, sokszor fenyeget hogy megüt, én persze nem hagyom magam, se anyát ebből adódnak kisebb viták, aminek a vége az hogy én leordítom a fejét, ő pedig mérgesen leül a szobába és tévét néz.

Tehát nem a legjobb apa-fia viszony.. Mindez számomra nem is lenne nagy gond.

De amióta rendszeresen részeg, azóta csak rosszabb lett. Járni alig bír, sántít, dől jobbra-balra, sokat alszik, alig eszik, van hogy egy nap egyáltalán nem eszik. Alapból műtve volt gerincsérvvel, reumája, aranyere van, néha a szívére is panaszkodik, látása nagyon rossz, hallása is romlik. Orvoshoz elmenni nem akar, elrángatni meg nem tudjuk.Ha valamit dolgozik, mindig segítek és ilyenkor még vulgárisabb mint alapból. Nem csak velem hanem anyával is. A kötekedő kedve is nagyobb ilyenkor. Ma például nem figyeltem hogy elmegy előttünk a busz, és lekéstem. Egyből leszidott válogatott szavakkal, meg hogy biztos elaludtam, nem bírtam felkelni(nem aludtam el, csak nem figyeltem a buszt). És azóta is felhozza, kötekedik, szid emiatt a dolog miatt.

Nagyon alpári anyával, velem, kibírhatatlan a viselkedése. Verni nem ver senkit (talán mert kinézi belőlem hogy nem hagynám magam). Anyától állandóan pénzt kér, ő pedig ad is neki, hiába ellenkezik a végére meglágyul a szíve.. Tőlem is sokszor kér, én egy ideje már nem adok neki (emiatt is sokszor utál). Ő le van százalékolva, és nyugdíjas, nem dolgozik már nagyon régóta.

Sok trauma érte az életében. Egyik testvére öngyilkos lett, sok régi cimborája meghalt, vagy eltávolodtak, szülei meghaltak, két testvére betegségben hunyt el viszonylag fiatalon. Én sem értek azokhoz, vagy nem érdekelnek azok amik őt igen, szóval lehet bennem is csalódott egy kicsit. Valószínűleg ezek a dolgok közrejátszhatnak, de ne rajtunk töltse ki a dühét. Nekem nagyszüleim akik "szüleim helyett szüleim voltak", imádtam őket az életemet adtam volna értük meghaltak, az ő szüleit nem is ismertem, az összes temetésen ott voltam ahol ő is, általános utolsó 4 évében terrorizáltak, mindig fekete bárány voltam, sokszor sötét gondolataim voltak amik csak az utóbbi időben kezdtek javulni. Mégsem a szeretteimen töltöm ki a haragom. Kérdezgettem a múltról, próbáltam meggyőzni, beszélgetni vele, hogy hátha megnyugszik, hátha jobb lesz ha megbeszéljük mi volt, de nem akarja és hajthatatlan. Szakemberről hallani sem akar.

A legrosszabb az egészben, hogy emiatt és az elcs*szett kisiskolás korom miatt a hozzám közel állók bűnhődnek. Haverokat, osztálytársakat folyamatosan sértegetem (mindig haveri szurkálódásnak indul, de sokszor túlzásba viszem), könnyen agresszív vagyok velük szemben (persze nem erősen, csak úgy poénból mint haverok között szokás de nekem rosszul esik). Hiába nem akarom, ösztönből jön. Hála Istennek megértőek és türelmesek, ezért még nem hagytak ott(én már ott hagytam volna magamat). Anyával is sokszor lekezelően bánok. Idegenekkel semlegesen viselkedek általában, viszont bármi legyen mindig megvédem azokat akiknek szükségük van rá, és jó "tanácsadó" vagyok egyes emberek szerint. Ezért össze is vagyok zavarodva hogy most akkor mi is vagyok.


Bocsánat a hosszú sztoriért.

Mit tanácsoltok? Szeretnék ennek véget vetni. Néha attól félek mi van ha apám részegen megtámad, vagy barátaim otthagynak a viselkedésem miatt.



2015. okt. 14. 18:54
 1/4 A kérdező kommentje:

Kimaradt:

Anya válni nem akar, mert már idősek (apa 65 anya 58, én kései gyerek vagyok 17 évesen), meg sok a közös idő. Nem szereti ezt a helyzetet de válni nem akar, amit meg is értek, mivel nem könnyű mostanában új életet kezdeni+az emlékek.

Van két testvérem, mindketten családos emberek, külön élnek (egyikük a szomszéd községben, másik pedig többszáz km-re). Egyedül hozzájuk menni nem akarok, mert félek anyát itt hagyni, és a sulim is itt van, anya nem akar jönni, meg a munkahelye is itt van. Na meg alapból ők is stresszesek (látszik sokszor rajtuk) a munkahelyi gondok, mindennapi gondok és a gyerekek miatt, ezért nem is akarjuk őket zaklatni.

2015. okt. 14. 19:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Szomorú, de sajnos nem szokatlan sztori.

Ami szokatlan, hogy mindössze 17 évesen nagyon élesen, szinte kívülről írod le magad, ez meglepő. Bocs, hogy jobban akarom tudni, de feltételezem, hogy talán magad sem tudod, hogy mindennek ellenére kötődsz hozzá, ha komoly baja lenne, szörnyű lenne, legalábbis most.


Azt hiszem érdemes valami telefonos tanácsadást fölhívnod. Ha Édesapád kooperáló lenne, el lehetne vele menni családterápiára, de nem hiszem, hogy az a fajta ember.


Ettől még jó lenne, ha TE valamilyen fajta terápián részt vennél, ami a tudatalattiba beégett, káros mechanizmusokat - pl. az önbizalomhiány - oldani tudja. Ez nem "muszáj" hiszen a boldogtalanságba nem - nem direkt módon - hal bele az ember, de azt hiszem nagyon hatásosan emeled az életed boldogságszintjét, ha valamikor tudatosan elindulsz egy ilyen úton, a "barátokkal való kibeszélés" nem ugyanaz.

Sokféle "önismeret - gyógyítás" témához kapcsolódó technikát kitalált már az emberiség, a nyugati orvostudomány is (freudi, jungi pszichoterápia, pszichodráma csoportok) és más kultúrák is (sokféle meditáció, jóga, stb.)


Nem tudom, mik erre a nálunk (Budapest) legszokásosabb terápiamódozatok, és persze tőled is függ, melyik illik hozzád. Nnameg melyik elérhető ingyenesen, állami OEP finanszírozással és hogyan. Elméletben van iskolapszichológusotok, vele érdemes próbálkozni. (Mielőtt lerázod a gondolatot, hogy "nem osztok meg csalái gondokat vadidegennel" vedd figyelembe, hogy ezért is van ott, és pont ezért köti az orvosi titoktartási eskü, nnomeg nem is annyira "érdekes" vagy megalázó ez a sztori, mint pl. ha meleg lennél, és azon szenvednél).


Belefutottam pl. ebbe:

[link]

Ha Budapesten-aglomerációban élsz azt gondolom, kezdetnek írhatsz egy emailt, esetleg elmész beszélgetni a szervezőjével (ingyenes), jó eséllyel tud egy választ adni.

2015. okt. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szüleid házasságába nem szólhatsz bele, mert ez rájuk tartozik. Először is mindenképpen lépj hátra egyet. Mondhatnám, és hidd el, neked lenne a legkönnyebb, tanítsd meg magad, hátha neked sikerül, hogy egyáltalán ne is gondolkodjál abban, hogy milyen az ő házasságuk, a kapcsolatuk. Emellett ne becsüld le édesanyádat. Nem a te feladatod megvédeni őt vagy tanácsot adni neki, hanem az ő feladata téged megvédeni. Mikor tette ezt utoljára? Az anya az anya, a gyerek az meg gyerek. Ne tévesszen meg, ha esetleg fizikailag erősebb vagy, érettebb semmiképp, a tapasztalataid nincsenek meg. Benne megvan az a tudás, hogy egy szóval le tudná állítani apádat, ha akarná, mert más ez a házastársak között és máshogy látja egy gyerek! Attól, hogy mondott két hivatkozási okot, hogy miért nem hagyja el az apádat, aki ezek szerint most már a szellemi leépülés után a fizikai leépülést is elkezdte, még nem kellene túl komolyan venni, mert ez csak kifogás. Te ezt még nem fogod elhinni, de majd ha ötven leszel, érteni fogod... :D Úgyhogy..., azt kéne most eldönteni, hogy te is ilyen szarban akarsz-e élni?! Vagy tényleg úgy gondolod, hogy az Élet egy választást hagy az embernek? vagy ötven évesen lehúzzák a rolót és döntöttél ahogy döntöttél, szevasz tavasz?

Ebből adódóan kérdem, hogy te is ötven- hatvan évesen akarsz ráébredni, hogy olyan f.sszopó lettél mint apád? Na csak azért kérdezem, mert ezt a döntést, amit anyukád halogat, neked máris meg kellene hoznod.

És csak jelzem, az egyik bekezdésben azt írod, hogy nem a szeretteiden töltöd ki a haragod, a másikban meg azt, hogy sértegeted a barátaidat. Akkor most melyik? A választ nem kell kiirnod, de neked lehet, hogy fontos lenne tudni.

Hozz egy döntést: magadért. Napról napra jobb emberré válok, és kis lépésekben érzelmileg és fizikailag is függetlenítem magam a szüleimtől. Neked most az a feladatod, hogy ez legyen a feladatod. :D egyébként, csak szólok, hogy amikor apád segítséget kér, ugye nem gondolod komolyan, hogy tényleg segítségre van szüksége? ugye nem gondolod komolyan, hogy az a valódi segítség, ha odaállsz a létra alá, hogy aztán ordíthasson veled?! :D szolga vagy te vagy gyerek vagy tanácsadó vagy biztonsági őr vagy mi vagy te?

2015. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
24%

ha rossznk hiszed magad, az is vagy.


van egy idézet

"Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz. "

(vonzás törvénye)

2015. okt. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!