Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Tudnátok nekem egy normál...

Tudnátok nekem egy normál tavaszi kelengye listát írni, amiben minden van ami fontos és hasznos és kényelmes is de nem felesleges!?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm
2016. febr. 21. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Mert teljesen relatív, hogy mi a hasznos, kényelmes és mi a felesleges.
2016. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2-3 takaró.

Kocsicipő.


2-3 kiskabát.


15-20 textilpelenka.


6-8 body minden méretből. (50-56-62-68)


6-8 rugdalózó. Legyen pamut és plüss is.


Néhány zokni, egy-két harisnya.

2016. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, például a kettessel máris tudnék "veszekedni".

Kocsicipő, amíg csak a mózesben fekszik teljesen felesleges, kényelmetlen is neki.

2-3 kabát mi a fenének? 1 db 62-es is bőven sok, plusz polár pulcsi (kapucnis praktikus) és vékony/vastag sapka.

15-20 textilpelenka bukós babának kevés, nem bukósnak sok.

50-es méretet a 49 centivel születő babánk se hordott, az 56-os volt jó rá (3300 g), nem veszett el benne. 6-8 darabbal indítottunk mi is, kevés lett (mondjuk ez később derül ki). Két méretből szerintem elég bevásárolni, úgyis menet közben derül ki, hogy milyen típusú ruhadarabokat adsz rá szívesen.

Zoknit, harisnyát például mi csak 3 hónapos korától adtunk rá. A köldöke lassan gyógyult, zavarta minden, ami a pocakját birizgálta (nadrág is kiesett így).

A plüssrugi jó ötlet sétához. Odabentre ha min. 20-21 fok van, már elég a pamut.

2016. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az utolsóhoz csatlakoznék, kocsicipő, harisnya felesleges, kiskabát egy 62-es elég, de az se mindegy mennyire tavaszi a baba. Mi március végére várjuk a második babát, az első baba tapasztalatai alapján ezeket állítottuk össze: body 10-15 db 56-os és 62-es méretből, 50-esből 5 van kb. (pici babát jósolnak, első is pici volt), rugi 3 db 50-es, 6-8 db 56-62-esből. Pár plüss rugi 56-osból, egy szőrös vastag kezeslábas 50-esből, ha hideg lenne születésekor. 56-62-es napozókból 4 db, zokni maradt sok az elsőről, de nála se nagyon használtuk, 1-2 kardigán van kisebb méretből, vékony és vastagabb sapka, textulpelus 10 db, nálunk elég volt, bukás törlésre kistürcsiket használtunk.
2016. febr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!