Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mi az amiből használtat adtok...

Mi az amiből használtat adtok a babátoknak, gyereketeknek? Ha adtok miért anyagi, vagy feleslegesnek tartsátok?

Figyelt kérdés
használt ruha ,cipő,játék,rágóka,babakocsi ,cumisüveg ,bútor...stb ...
2016. márc. 10. 13:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ruhát szoktam venni használtan is a fiamnak (van neki egy csomó új is egyébként) helyi facebook csoportból vagy börzéről. Soha nem vettem még rosszat. A futóbiciklije volt még használt, de azt rokonoktól kaptuk, nem vettem. Nem anyagi oka van, vehetnék csak új ruhát is, de ha látok tényleg jó minőségű, tökéletes állapotú használt ruhát, akkor megveszem.
2016. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ruha: mert nagyon jó ruhákat lehet venni használtan nálunk, 3-500 Ft-ért és semmi bajuk nincs. Amíg pici, gyorsan kinövi, ha nagyobbb, akkor meg leamortizája a játszótéren meg az oviban. Persze veszek nekik új ruhákat is, de próbálom akkor, amikor akciósak.

Cipő: nem. Kaptunk jópár használtat, de nem adok a lábára olyat, ami már alapból szét van hordva: olyan koszos, h nem lehet kipucolni, plusz szét van járva.

Játék: vannak örököltek és kaptunk, vettünk. Ami nem törött, meg nagyon ócska, azzal nincs bajom.

Rágóka, cumisüveg: újat. Nem drága és nem adnák olyat a gyerekemnek amit más szopogatott, rágogatott.

Babkocsit is kaptunk de az első padkánál a fele a kezemben maradt, úh vettünk egy újat, ami kitartott mindkét gyerekemnél.

Bútor: állapot függő. Ha újszerű, akkor vennék használtat.

2016. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

Szia, én elsősorban ruhát és játékot veszek használtan. Meg tudnám venni az újat is, de teljesen feleslegesnek tartom.

Azért rágókát, cumisüveget, cumit és cipőt sem vennék használtat, sem alsóneműt nagyobbnak (bugyi pl.).

Irreálisan drágán árulják ma már a gyerekjátékokat (a mai magyar fizetésekhez képest). Nekem gyerekkoromban volt vagy 15 babám, de ma már egy jobb minőségű baba (nem a kínai) 15-20 ezer forint, szerintem ez a pofátlanság teteje. Nekem 2 lányom van, 40 ezerért nem fogok 2 babát venni nekik, amit pár hónap múlva a sarokba dobnak.

2016. márc. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Már semmit.

Régen ruhából volt neki sok turis,de már annyira elszaladtak a használt ruha árakkal,hogy annyiért újat veszek (vagy nagyon kicsivel többért)

2016. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Csak olyan használt dolgaink vannak, amiket a testvéreinktől kaptunk megörökölve az ő gyerekeik után. Mire megszületett a mi első babánk, addigra ők már éppen túl voltak a kiságyas időszakon és megvolt a kívánt gyerekszám is. :) Többet már nem szeretne egyik sem.

Ennek köszönhetően kaptunk nagyon sok jó állapotú ruhát. 2-3 cipőt, ami nem vált be nekik és alig volt csak párszor az unokahúgaimon, unokaöcséimen.

Kaptunk tőlük kiságyat, a matracot mi vettük bele újonnan.

Aztán kaptunk néhány játékot, amit a kicsiktől kaptunk, ők szerettek volna kedveskedni az új unokatesójuknak.

Egy nagyon jó etetőszéket és a ringatószéket kaptunk még tőlük. Elég jó minőségűt vettek anno, nem olcsón, és kibírta a 2 gyereket a nővéremnél, és még nekünk is tökéletes.

Használt játéka van egyébként még, ez tipikusan "örökség". Van néhány szeretett játékom, ami az enyém volt, most pedig már a lányunké.


A babakocsi, cumi, ágynemű, kiskád, stb. Ezek mind újak, nem vásárolunk használt dolgokat.


Az egyedüli dolog, ami használt és én vettem az a bútor. Szeretek felújítani bútorokat, így olcsón vettem egy komódot és egy fotelt, valamint örökségből szereztem még egy komódot, majd felújítottam őket és ezek vannak a babaszobában. :) Nagyon jó hangulatuk van, imádom őket.

A szülői szobában és a nappaliban is van egy két felújított darab.


Nem anyagi okai vannak egyébként ezeknek, mert megtehetnénk, hogy mindenből megvegyük az újat. Ami nincs, abból így is teszünk, viszont ha van valami rokontól, baráttól, nekik nem kell és ideadnák, azt szívesen fogadjuk.

Venni mi magunk nem veszünk használtan.

2016. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ruhából veszek legtöbbször használtat, de természetesen vannak új ruhái is. játék is jöhet használtba (persze nem a rágóka), főleg az olyan kategória, mint pl egy játékasztal. aztán a használati tárgyak is, mint járóka, pihenőszék. babakocsiból volt már használtam is, szerettem és volt új is. szerintem abból van silány új is és teljesen használható másodkézből való.
2016. márc. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Van egy pár használt ruhája elsősorban pulcsik és vastagabb nadrágok. Olyan nagyon sokat azért nincs rajta ahhoz képest elég drága némelyik helyen. Body-t újat adok rá mert pl az kb feleannyi használtan is, nekem megéri az új belőle. Talpas nadrágban alszik, az is új mindig, szintén nem összeg újonnan beszerezni. Igaz méretváltáskor ígyse úgyse ússza meg az ember tul olcsón. Bár mostanában sokkal kevesebb használt ruhát adok rá, alig valamit.

Babakocsi használt. Minden más új.

2016. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nővéremnek pár hónappal idősebb a legkisebb gyereke. Szinte mindent nekünk adott ami neki már nem kell. Nem vettünk így túl sok új dolgot. Csak a bútorokat, légzésfigyelőt, cumit, ilyesmiket. De játékokat, ruhákat 1-2 vettünk csak újonnan.
2016. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Csak ruhából vettem használtakat, de abból elég sokat, mert találtam egy kincsesbánya üzletet, ahol nagyon jó állapotú ruhák szoktak lenni, nagyon olcsón. Főleg most az elején, amikor hetek alatt ki fogja nőni őket, nem érdemes mindenből újjat venni. Kimosom, teszek fertőtlenítőt is, kivasalom, semmi baja nincs.

Minden másból újjat vettem, babakocsi, bútor, legzésfigyelő, mellszívó, törölközők, kád, stb. Ja, még a sterilizálóból vettem használtat, mert nem látok semmi különbséget és tök olcsón megvettem használtan.

2016. márc. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Babakorában újak voltak a cumik, üvegek, törölköző, matrac, lepedő, takaró,babakocsi,a ruhái 10 százaléka

Most ovis, fokozatosan koptak ki a használt ruhák, hiszen míg egy fiú kisbabásra rá lehet adni örökölt virágos felsőt, addig egy nagyfiúra már nem. Meg nagyobb korban már nem is kapni olyan jó minőségűt, hisz a gyerekek nem vigyáznak rá.

2016. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!