Mi az a kising és rékli?

Figyelt kérdés

Első babát váró kismama vagyok és tegnap a védőnőmtől kaptam egy babakelengye listát.Szégyen nem szégyen a kérdésben leírt két dolgot (ruhát?) nem ismerem.☺


Köszönöm a segítséget!



2016. máj. 7. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
2016. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
2016. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Anyukámnak babás könyvében olvastam én is ezeket a szavakat. Oldalt megkötős kis pamut, vékony kis pulcsi szerű ruha. A fiúknak kising, a lányoknak rékli- ez utóbbi kis hímzett galléros. Ugyanebben a könyvben olvastam, hogy 6 hetesen már kapható főzelékek és teát a baba. Plusz hogy maszkban kell ciciztetni.... kíváncsi vagyok, a lányomnak milyen mostani szokástól áll majd a haja az égnek :) viszont ezeket nem kell megvenned, a bodyk sokkal jobbak. És inkább boríték nyakút vegyél, mert pelenka balesetnél nem kell a fején vegighuzni a kakis, cuccot, fentről lefelé is le tudod venni róla. A boríték nyakún nincs patent vagy gomb, úgy van varrva hogy egymást fedik az anyagok. Boldog babavarast :)
2016. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyen az kisinget meg réklit, akinek 2 anyja van...(màsik ilyen az angolpólya) hogy aztàn akàrhànyszor felemeled a babàt,, a nyakàig csússzon minden. Ilyen picinek body, abból az àtlapolósba könnyebb beletenni, rugi, harisnya, kiszokni, esetleg bodyhoz naci, abból talpas. Kocsikabàt v. vékony overàl, ha kimentek. A làbàra pedig tutyi, vagy kocsi cipő.


Ezeket a listàkat 30 éve nem aktualizàltàk :)

2016. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

A kisingből nekünk hátul nyakban megkötős darab volt gyerekkoromban. Én a gyerekkel nem vettem ilyesmit.


A rékli viszont hatalmas dolog! Azt hittük, hogy egy hülyeség, de NEM AZ:) Kardigán, csak könnyebb használni (tépőzáras) és a gyereken annyira jól áll:) Olyan, mint egy kungfus.:))

2016. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a 4 válaszolo írta bady,harisnya ,rugdalozo,kisnadrág .kell leginkább.ezek babakelenye listáknak max fele kell .
2016. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nahát, erre én is kíváncsi voltam, jó, hogy feltetted a kérdést. :) A Dédi (férjem mamája) meséli mindig, hogy ilyet adott a anyósomra (az ötvenes években). Ez a lista tényleg nem mai :) Szerintem, ha akarod hordozni a babát, vegyél lábfej nélküli nacikat vagy rugdalózókat is, mert a talpas nadrág vagy rugi hordozásnál húzza a picike talpát.
2016. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is sok helyen olvastam már hogy kising, nem értettem, az miért kéne egy újszülőttnek, menőzésből?? (rendes ingre gondoltam)

Nem kellenek ezek, body, rugi, talpas naci bőven elég. Én is vettem pólókat is pl, de sosem adom rá, mert kint a dereka belőle.

2016. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!