Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen ruhák és mennyi kell...

Milyen ruhák és mennyi kell egy szeptemberi újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Szeptember 19-re vagyok kiírva milyen ruhák és mennyi kell belőle?terhesség elején mondta a egyik unokatesóm h otthonra ad ruhákat,azt ne vegyek,de azóta többször beszéltünk mindig mondta h lassan kezdheted mosni a ruhákat,de még nem adott,hogyan hozzám szóba,vagy inkább hagyjam,mert eddig volt egy félmondata hogy a barátnője hogyan örült a kisruháknak amiket vitt neki otthonra.

Másik dolog h csak szerintem nem baj otthonra a használt ruha,mert após kijelentette ő unokája nem fog használt ruhákban lenni,de rólam ,páromról,unokatesóm kisgyerekeiról is maradtak szép rugik,bodyk,igaz,h van köztük 35 éves de szerintem nagyon szépek,ki lenne mosva vasalva és jó lenne,meg úgyis olyan hamar kinövi őket,orvoshoz még elvinni a babát vhova arra még veszünk újat . Szerintetek


2016. jún. 27. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem gáz, ha használt! Ha unokatesód nem adja magától, akkor hagyjad, Menj el börzére pár 100Ft-ért lehet nagyon jó állapotú ruhákat.

Ami kelleni fog:

Bodyk 56-62 méret

Rugdalózók 56-62méret

2-3 pléd (vastagabb,vékonyabb is)

törölköző 2-3db

ágynemű, textilpelus a feje alá, így ha bukik, elég azt kicserélni

Általában azt szokták mondani elég pár db, de mivel külön mosom a ruháit,így nem szoktam 4-5db-ért bekapcsolni a gépet, csak, ha nagyobb adag gyűlik össze, meg van, hogy 1nap 2-3x is át kell öltöztetni. Szerintem nyugodtan vegyél min. 8-10 bodyt mindkét méretből. Használtan már 3-400Ft-ért lehet venni.

2016. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
vékony sapi kimaradt
2016. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
62ből már egy kabát,és 68ból már egy overál is kelhet (nekem is szeptemberi az első) 56-62 még vékonyabb rugik rövid-hosszú ujjú body vegyesen, 68ból én több plüssöt vettem az vastagabb.unoka tesód ha nem ad magától,nem szólnék vennék inkább. van ahol újszerű ruhákat is lehet kapni használtan,nem is kell tudnia apósodnak hol mennyiért vetted nem?
2016. jún. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bella169 ***** válasza:

Nem gond a használt.

A lányomra több zsáknyi babaruhát kaptam használtan. A legtöbb talán egyszer volt babán.

Vettem 1-2 darabot, mert mondjuk megtetszett, de alig alig.

Simán elvittem használtban az orvoshoz is ha az szép volt, nem volt agyonmosva.

Ha veszel egy újat azt is többször ráadod, nem lesz az első használat után csak otthoni darab belőle.

Arra figyeltem persze, hogy kopottba, bolyhosba ne vigyem orvoshoz.


Ami kell:

body 56-62 (méretenként egy 5 darab minimum)

rugi: 5-6-62 (-u-)

sapka 1 vékony, 1 vastagabb

pléd, minimum 1 vékony 1 vastag

törölköző 3 db (a kapucnis a legjobb, mert nekik még hamar megfázhat a kis fejbőrük)

textilpelenka sok (nekem valami 30+ db volt forgásban. nagyon bukós volt a lányom, egy nap volt hogy 8-10 darab ment a szennyesbe. így is max 3 naponta ment csak textilpelussal a mosógép)

Ágynemű és hálózsák: Itt nekem a gumis lepedő volt a nyerő, azt nem tudta összegyűrni, és takaró helyett hálózsák. Hálózsákból nyugodtan vehetsz nagyobb méretet, max nem éri végig a baba, de a funkciójttól még jó. A lányom 3-4 számmal nagyobba szeretett aludni amit visszahajtottam a lábára.

kabát: 62 es méretből

overál, szintén vehetsz már egy 62-est. (szintén magamból kiindulva, a lányom augusztusi, 52 centi vel született. december végéig hordta a 62es méretet, tehát már ebből a méretből kellett overál is neki.)

Cérnakesztyű az első hetekre hogy ne karmolja össze magát.

Kb ennyi ami eszembe jut.

2016. jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem gáz a használt, első gyereknél még vettem újakat is baba méretből is, most 3 hónapos a kicsi (más nemű mint a nagy), és most esett le, hogy egyetlen új ruhát sem vettem még neki, olyan gyönyörű cuccokat turiztam, hogy mindig mindenki odavan milyen csinos. Az orvoshoz se kell új, elég ha szép és főként könnyen levehető és visszaadható.
2016. jún. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és após finanszírozza az új göncöt, ha ilyen elvárásai vannak.
2016. jún. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mondtam aposnak akkor fizesse ő a ruhákat és mindene új lesz,aztmondta fizunkbol kitelhetne,de spórolunk új autóra saját lakásra,es élni is kell.
2016. jún. 28. 16:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz apósoddal! Tényleg lehet nagyon jó használt rucikat venni, nem kell az orrára kötni, hogy használtan vetted! Ha tényleg lakásra gyűjtötök, a ruhán tudsz jobban spórolni nem a kaján, pelenkán, gyógyszereken stb. mert azok az elsők! Használt ruha is lehet csinos és jó minüségű.
2016. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!