Miből mennyit? És milyen rucikat erdemes egy szeptember elején születő babának venni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 16. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Rövid ujjú body:10 db

Hosszú ujjú body:5 db

Rugdalózó: 6 db

Nadrág: 2 db

Vékony kardigán: 1 db

Vastag kardigán vagy kocsikabát: 1-2 db

Zokni: 3 pár

Cérnasapka: 2 db

Kintre sapka: 1 db

Kesztyű (körmök miatt): 2 pár

Tetra pelenka (fej alá, szoptatáshoz): 20 db

Babapléd ágyba 2 db, babakocsiba 2 db

Közepesen vastag vagy vékony overall a sétákhoz:1 db.


De én vettem nagyobb méreteket is, volt hogy rá is adtam, mikor már minden pisis volt. Meg tudtam, hogy nem egyhamar jutok el boltba szülés után. Az én babám nagy volt, gyorsan is nőtt, 56-ost kb 3 hétig hordott. Vehetsz vastagabb ruhákat is 62-est, úgy is kelleni fog később. Meg igazából a mennyiség attól függ, milyen gyakran akarsz mosni.

2016. júl. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bodyból 8-10 db 56-os és 62-es méretekből is, hozzájuk passzoló rugi kb. 6-7 db méretenként. (Hosszú ujjú bodyhoz ujjatlan rugi és rövid ujjú bodyhoz hosszú ujjú rugi, én utóbbiból vennék többet.) Szeptemberi babánál kb fele-fele arányban vennék vékonyabb és vastagabb rugikat. Vennék levegőztetőt kettőt (vastagabb polár vagy plüss kezeslábas). Sapkát egy vastagat egy vékonyat. Kardigánt egy meleget egy vékonyabbat és egy melegebb egy vékonyabb mackónacit, meg vagy 3 zoknit. (Tapasztalataim alapján minden más felesleges :-)
2016. júl. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Augusztus végi a lànyom. Volt vagy 10-15 body, 8 rugi, 3 hálózsák, vékonyabb vastagabb plédek. Legalább ugyanennyi 62esből is. Én 3 hónapos kora után kezdtem felsőket és nacikat ráadni, addig kényelmesebb a rugi mert folyton felcsúsznak a felsők, a nadrágnak meg a szára.. sétálni volt egy kötött kezeslábasa és egy plüss kezeslábasa. Vékony vagy közepes sapka 2. Textilpelenka legalább 20.
2016. júl. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hosszú ujjú body és hozzá ujjatlan rugdalózó vagy ujjatlan body és fölé hosszú ujjú rugdalózó ("kezes-lábas"). Így a törzsén 2 réteg ruha van, a végtagjain egy. Attól függ milyen gyakran mosol, de azért 10-15 ilyen szettet vegyél. Nem úgy értem a szettet, hogy együtt árulják, hanem hogy ennyi napra legyen a megfelelő összeállításból elég. Tehát ne járj úgy, hogy a body elfogyott, de rugi meg még van 8 pluszban a szekrényben. (Remélem érthető, mert nem sikerült szépen megfogalmaznom.)

Aztán ha ez nem elég, utólag még pótolhatod. (Mert mondjuk gyakran lebukja és nem akarsz/tudsz 3 naponta mosni.) Zoknit vagy harisnyát is vehetsz a rugdalózó alá, ha úgy látod hogy fázik a babád.

Nadrágot szerintem kicsinek nem érdemes venni, de ha akarod, lehet kombinálni vagy hosszú ujjú bodyval vagy rövid bodyval és kardigánnal. De ez így nem túl kényelmes egy újszülöttnek.

Ja és a rugdalózó talpas legyen.


Nagyjából ennyi támpontot tudok adni, aztán majd úgyis te látod, hogy mikor kell még valami egyéb kiegészítő.

2016. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!