Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Szeretném már elkezdeni a...

Szeretném már elkezdeni a vásárolgatást a születendő gyermekemnek. Nem túl korai? Hogyan győzzem meg apukát?

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok. A jövőhéttől szeretnèk vásárolgatni viszont a férjem és az anyósom illetve anyám mind azt mondják hogy korai, majd csak a születése előtti hetekben. A nemét már 90 százalékra tudjuk. Nem arra gondoltam, hogy kifefejezetten elindulok bevásárolni a gyermeknek, csupán csak ha lent vagyok a városban és megtetszik valami akkor megveszem. A párom ellene van, ő mèg a babarészlegre sem akar menni, nemhogy venni valamit, babona miatt. Viszont én már erős vágyat èrzek erre. Nem korai még? Hogyan beszélnétek a párotokkal erről, hogyha vesztek valamit akkor ne haragudjon meg? Hogyan kezdjem vagy vezessem fel finoman? Érdemes meggyőzni vagy inkább èn engedjek?
2016. aug. 29. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen alapon csak akkor vásárolj, ha megszületett a baba. Én ebből nem csináltam ekkora kérdést, ha akartam, vettem valamit, mert jól esett. ennyi
2016. aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyénfüggő, de a babonában van némi igazság a lélektani vonatkozást tekintve. Egyik kollégámék (már jóval túl a 40-en) többedszeri eredménytelenség után repesve várták első gyereküket, mindent megvettek, gyerekszoba, felszerelve stb. És a sors (vagy a természet) könyörtelen volt: szülés közben a köldökzsinór a baba nyakára tekeredett és megfojtotta. A gyerekszoba üressége csak tetézte a bánatot.
2016. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

A neme mondjuk egyáltalán nem 90, hanem 50%. Ismeretségi körben előfordult, hogy minden ultrahangon lányt lattak, aztán megszuletett a kisfiú. ...

Amúgy valóban korán van még vásárolni

2016. aug. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Vásárolj, ha gondolod. Nem kell közvélemény kutatást tartani arról, hogy apuka/ nagymama egyetért-e ezzel. Persze, bármikor történhet akármi, de az esetek 90%-ában minden rendben lesz, mert különben kihalt volna az emberiség.Ha örömöt okoz a készülődés,akkor menj, nézelődj és szerezd be ami megtetszik.


#2 válaszoló! Őszintén, számomra visszataszító, ahogyan "tunkolsz" más szörnyű tragédiájában, sőt ezzel ijesztgetsz egy kismamát. Mondom ezt úgy, hogy vesztettem el babát a harmadik trimeszterben...pont az ilyen, az én "sztorimom" műborzongással élvezkedő ismerősökre volt utoljára szükségem...Inkább hálálkodj sűrűn a mindenhatónak hogy veled ilyen nem történt meg, mert ez az igazi rettenetes tragédia egy szülő életében (és abszolút nem lényeges hogy negyvenen innen vagy onnan van az illető, mert látom ez is a bezzegelés apropója volt nálad...)

Bocsi, off volt, de nem tudtam megállni, hogy szóvá ne tegyem,mint érintett.

2016. aug. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem azt mondták csak születése után legyen minden megvéve a babának,babona.amúgy bármikor előfordulhat valami rossz,de nem szabad erre gondolni.Amúgy én 19 hetesen vettem még a babakocsit,akciósan volt amilyet én akartam,és aztán szép lassan mindent,most 37 hetesen minden megvéve ,ruhák kimosva kivasalva.Párodnak még mond még,h neked jól esik ha vehetsz valamit a babának,anyósodnak semmi koze hozzá
2016. aug. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha megtetszik valami ami még olyan hogy kisfiúnak kislánynak is jó, semmi gond nincs vele ha megveszed, ez a babona szerintem h@lyeseg.
2016. aug. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha baj lesz, nem azért lesz, mert megveszed a rugdalózót, ami megtetszik. Én venném, amit szeretnék, ami megtetszik. Én 30 hetes koromig dolgoztam, közben megvettük a nagyobb dolgokat, már nem nagyon hiányzik semmi (most 37 vagyok), de nagy bajban lennék, ha most kellene nekiindulni, nincs türelmem, nem tudok annyit sétálni, nézelődni... nekem is mondták, ne vegyem meg, de baj bármikor lehet, ennyi erővel ne vegyünk 2 éves koráig semmit, mert akkor meg a bölcsőhaláltól féltjük...
2016. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

A babona baromsag. Nincs mit ragozni rajta. Ha barmi baj tortenik, az nem azert lesz, mert veszel 3 rugdalozot. Nyugodtan elkezdhettek szepen lassan vasarolni, ha ugy akarjatok. Baj az utolso percben is tortenhet, vagy epp szules utan, vagy 1 vagy 2 vagy 15 evesen. Barmikor. De nem szabad igy elni, hogy ezektol rettegunk. Minden rendben lesz, ebben kell hinni.


(Amugy a kettes valaszolonak uzenem, hogy megfojtani azt lehet, aki lelegzik. A magzat az anyamehben nem lelegzik, ennek kovetkezteben megfojtani sem lehet. Termeszetesen azt nem vitatom, hogy a nyakra vagy mas testreszre ratekeredett koldokzsinor okozHAT problemat, de ez nagyon ritka. A baratnom termeszetes uton szult, a babaja nyakara 5x volt ratekeredve a koldokzsinor. Minden problemamentesen zajlott. Ez is olyan dolog, amitol kar felni. Egyreszt azert, mert bem lehet tenni ellene, masreszt pedig azert, mert mint irtam, ritkan okoz problemat.

Es meg egy baromsag: az ures babaszoba csak fokozta a banatukat. Oszinten, akkor szerinted mikor lehet elkezdeni vasarolni? Mire megszuletik a gyerek igenis legyen kesz neki minden! Ne akkor kelljen mar rohangalni kisagyert meg ruhakert. Ekkora baromsagot. )

2016. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vedd meg ami tetszik nemkell apukanak mutogatni ense csinaltam mert o meg nem akart vasarolni;) de mikor 34 heten elmentunk mindent megvenni mint akinek a fogat huztak mikor egybe kellet kifizetni az 500 ezer ft neki. Utolagosan mar banja h ne honaprol honapra vasaroltunk.
2016. aug. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!