Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Szerintetek mindenképpen kell...

Szerintetek mindenképpen kell overál egy (őszi-téli) újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Nem első gyerek, nem is második, de sosem születtek ilyen évszakban, ezért most bizonytalankodom.

Három módon fogom elképzelés szerint "szállítani".

A mózeskosárhoz van egy piszok meleg bundaszák, az alá gondolom csak be kell jobban öltöztetni, plusz ha kell, takaróval betakarni, és van olyan pici méretű "kabátka", amin van kapucni (alá nyilván sapka), és akkor ha a keze kilóg, az is melegben van.

Van egy hordozókendőm, de azt meg úgy szeretném, hogy hason, és inkább én öltöznék még rá (apa polárjával együtt a baba is melegben lenne, meg a testem is ott van, tehát nem kell extra meleg.

Mire háton hordozás aktuális lesz, remélem kitavaszodik.

Aztán ott a babahordozó+autó. Van egy olyan hálózsák-szerünk, ami két részes, az alja olyan, hogy az autósülés csatját át lehet rajta húzni, és felülre rá lehet csatlakoztatni egy télikabát szerűt, az a rész inkább csak fél-egy éves kor körül lesz jó, de az alsó részét külön is lehet használni.


November végén érkezik a baba, most nézegetem, hogy mink van és mi az, ami még kéne, és elgondolkoztam...



2016. okt. 5. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

hát ha babakocsiba nem viszed ki, akkor nem kell. bár szerintem praktikus. és tuti abban nem látszik kis a dereka

nekem pl nyáriak, de a kicsi olyan fagyos volt hogy kellett overál és bundazsák is.

2016. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Dehogynem. A mózeskosár alatt a babakocsi mózes részére gondoltam.

Az a bundazsák elképesztően meleg. Amikor a nyár végi babámmal használtam pár hónaposan, akkor sem kellett alá csak a normál ruhára egy vastagabb nadrág, vagy van egy polár-rugdalódzóm is.

Úgy lehet bepatentolni, hogy a karjai fölött, tehát nem tudja "lerázni magáról", feltételezem, hogy négy hónapos koráig nem is fogja. :) Utána meg kitavaszodik...

2016. okt. 5. 13:54
 3/8 anonim ***** válasza:

én is zerettem az overált mert praktikus volt,és sokat aludt télen is a babkocsiban ugyhogy jól ki is használtuk.ha meg ki kellett emelnem a babakocsiból akkor biztos nem volt kint a dereka.

nyilván nem kötelező..-ha úgy érzed nem fogja kihasználni akkor ne vegyél

2016. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Két fiam van, az egyik októberi, a másik decemberi. Mindkettőnél használtam és szerettem az overált. A babakocsi mózesének van ugyan egy "felője", de télen akkor is úgy sétálunk,hogy rugi, overál, egy takaró és a fedő. Kocsiban is használtuk, ha hosszabb útra mentünk, akkor úgy állítottam be fűtést, hogy ha lehúzom az overál cipzárját, akkor ne legyen melege.
2016. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akik itt írtak valoszinuleg nem tudjak milyen a bundazsak,amirol beszelsz(legalabbis nekem az jon le abbol,hogy a mozes kosar "fedojevel"keverik)..szerintem nem letfontossag...szinten novemberben erkezo babanak kocsiban en is a bundazsakot fogom hasznalni,kendoben kabat alatt lesz,hordozoban pedig en wellsoft takarot tervezek hasznalni,vagy en is olyan bekothetot,ami nektek van..(hosszú utakra járunk,igy fontos,hogy menet kozben le tudjam venni rola)

Szoval kb. Ugyanaz a helyzet,mint nalad es en nem veszek..

2016. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van bundazsák nem létkérdés az overál.
2016. okt. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem, nem veszek most, ha majd nagyon szükségét érzem, szerzek a baba mellett.

Rájöttem, hogy nagyobb gyerekekkel sem voltam soha overál párti. Ha pelust kell cserélni, az egész gyereket ki kell csomagolni...

2016. okt. 5. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van normális bundazsák, szerintem sem fontos az overál.
2016. okt. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!