A babátok ruháit hogyan öblítitek ecettel?

Figyelt kérdés
Az első babámat várom. Olvastam, hogy nagyon sokan nem öblítőszert, hanem ecetet használnak. Nekem is nagyon szimpatikus ez a megoldás. Lehet, hogy buta a kérdés, de az ecetet hová teszitek: a ruhák közé vagy a mosógép öblítőszeres rekeszébe?És mekkora mennyiséget? Nem marad benne a ruhákban az ecetszag? :)
2017. júl. 25. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Kerdezo ajanlok privibe egy oldalt ott nezd meg a babaknak elvoleg van mosopor szeruseg
2017. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mosógép öblítőszeres részébe.


De én nem ajánlom babacuccoknál. Mert jártam már úgy, hogy egy ki nem szedett foltot örökre rögzített. Legyen az kakifolt, vagy épp paradicsomos hal (van ilyen bébiétel).


Én inkább vasalással fertőtlenítettem a babacuccokat.

De nem lesz ecetszagú a ruha. Kb 2-3 evőkanálnyit 1 mosáshoz.

2017. júl. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az öblítős rekeszbe teszebe teszek kb fél deci ecetet (10%-os) + fél deci vizet.

Nem lesz ecetszagú a ruha, a babám nem kiütéses (még a sensitiv öblítől is az), olcsó, a mosógépnek is jó, környezet kímélő és olcsó, és hatékony. :)

2017. júl. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. júl. 25. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is az öblítőrészbe teszem, 10%-ost. A 20% ostól büdösek lesznek a ruhák. Fél deci bőven elég.

Nekem a nagyobbik gyerekemnek volt a bőre tiszta kiütés, de mióta ezt használom elmúlt. Az ecet semlegesíti a ruhában maradt mosószert, és a mosógép is szép tiszta marad.

2017. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 9 perces programon ecetesen a gépet öblítem át gyerek cucc mosás előtt, mosáshoz sensitive mosószappanos mosószert használok, öblítőt pedig egyáltalán nem. A víz tökéletesen öblít.
2017. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!