Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, aki ecettel öblítitek...

Anyukák, aki ecettel öblítitek a ruhákat; hogyan csináljátok pontosan?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra lennék kíváncsi mennyit kell önteni az öblítőadagolóba (ha egyáltalán oda kell önteni); nem lesz-e ecet szagú a ruha; ki miért kezdte el ezt alkalmazni; hány százalékos ecettel kell végezni? Ilyesmik érdekelnének.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. nov. 27. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1dl-t teszek bele, 12%-osat, soha nem ecetszagú és azért kezdtem használni, mert a fiamnak érzékeny a bőre, és a vízkő ellen is kiváló:D
2012. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

öblítő mellé szoktam tenni, nem tudom mennyit, nem méricskélem, csak öntök amennyi jól esik, persze érzéssel. 12%osat használok én is.

miért?

1. jó a vízkő ellen

2. puhább lesz a ruha

3. tovább tartja az illatát az öblítő

nem lesz ecet szaga a ruhának, sőt mosás közben sem érzem :)

2012. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én változó hogy hány százalékosat használok és érzéssel öntöm bele. Ha kisebb hígítású akkor az öblítő tartály max vonalig, ha töményebb, akkor kicsit kevesebbet. Miért? Környezettudatosság, bőrbarát, vízlágyító, pénztárcakímélő. És soha nem éreztem még az ecetet a ruháimon, sőt akiket megkérdeztem azok sem érezték. Tény hogy nincs mandula, egzotikus erdő, rózsa, stb. illata a ruháinknak.
2012. nov. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Azért érdeklődöm,mert úgy néz ki atópiás a babám bőre. 10 hónapos korára jött elő és váltani akarok,hogy a lehető legkevésbé irritálják a bőrét a dolgok.
2012. nov. 27. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi évek óta 20%-os ecetet öntünk bele az öblítő tartályba, az öblítős flakon kupakjának 3/4-t, nem lesz ecetszagú a ruha, nem higítom, az öblítés úgyis vízzel történik. Nem lesz ecetszag, de kellemes illóolaj illat van(pl.narancs), ha még utánacsöpögtetek néhányat az ecetnek. Száradás után a ruhának sem ecet, sem narancsillata nincs.

Miért? A férjem bőre nagyon érzékeny. Környezet- és pénztárcakímélés.

2012. nov. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

10 %-os ecetet használok szintén. Van egy üveg felespoharam a mosógépnél, kb. a feléig öntöm az ecetet. Ha olyanom van, vízzel hígítom, de úgy is csak fél deci.

Nem lesz ecetszagú, kellemes illata van, nagyrészt a mosószer illatát érzem, de nem töményen. A nyáron mosódiót is használtam, de az nem vált be. Annak és az ecetnek a szaga csak úgy volt jó, ha napon száradt a ruha.

2012. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%-os ecetet használok. Egy kupak öblítő, egy ecet. Száradás után eltűnik az ecetszag. És végre nem állnak meg a sarokban a mosott ruháim :)
2012. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jégtánc ***** válasza:
1dl almaecetet hozzáöntöttem 1 liter vízhez,csepegtettem bele illóolajokat.Maradt még egy üres öblítős flakonom,annak a kupakját használom mércének.1 kupakkal öntök bele
2012. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!