Mikor lassul a gyerekek lábnövekedése? Gyereked 1 év alatt hány cipőt nyű el/nő ki?

Figyelt kérdés

Délután rendezgettem a cipőket és meglepett a szám.

10 hónap alatt (mióta elindult) 12 pár cipője volt a lányomnak és mindig csak a szükségeset vettük. Most is pl.: csak 2 jó rá, a téli bakancsa és a benti szandálja. Az őszit már nem fogom tudni ráadni tavasszal.


2018. febr. 4. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Minden évszakra kap új cipőt.

Havonta új cipő????

2018. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
10 hónaposan indult el 20-as mérettel, most 18 hónaposan 23-as a lába. Szóval mi is kb így állunk
2018. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

3,5 évesem van. Most télen 2 kinti cipőt hord (1 hótaposó jellegű + 1 bélelt bakancs), ami jövőre nyilván nem lesz jó, emellett az oviban van 1 szandál. Tavasszal kap 1 átmeneti félcipőt, majd nyárra 1 szandált, 1 gumipapucs jellegűt és valószínűleg még 1 vékonyabb cipőt, majd nyilván oviba is kell újabb szandál, mert arra kinövi a mostanit. Remélem a cipők ősszel még jók lesznek, de télre már ismét vásárhatunk. És persze újabb sportcipő is kelleni fog az oviba, amiben tornáznak és néptáncolnak.

Szóval 10-12 pár cipő simán megvan egy évben.

2018. febr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden szezonra új kell. A tavaszi sportcipő néha még jó ősszel, de volt már olyan, hogy novemberben azért hordott már bakancsot, mert kinőtte a sportcipőt, egy hónapra meg nem veszek újat.

Most 14 éves a fiam. Egy éven belül 4 számmal lett nagyobb a lába. Tavaly télre 37-es bakancs kellett neki, idén 41-et kellett venni.

Egyedül az vigasztal, hogy örököltem tőle két sportcipőt, egy bakancsot, és én elleszek vele pár évig. XD

Jó, hogy 36-os a lábam.

Jövőre a lányom tud már kölcsönvenni tőlem ünneplős cipőt, arra se kell költeni, és a férjem hordhatja a fiunk kinőtt 43-as csukáit. XD

Nem is remélem, hogy mostanában lesz olyan, hogy egy évig hordanak egyet.

Kitartást, kérdező! :)

2018. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hűha, 4-es! Az nem semmi! Akkor tényleg nem most lesz. :)
2018. febr. 4. 21:46
 6/11 A kérdező kommentje:
1-es, nem provokatív kérdés volt. Ha nő a lába, új cipő kell.
2018. febr. 4. 21:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Májusban lesz 7 éves a fiam. Tavaly nyár elején vettem egy 33as szandál ami kicsit nagy volt még. Tegnap vettem újat 35öst ami pont jó, talán nyárig kihúzza vele.
2018. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Kizárt dolog, hogy évente ennyi cipőt nőne ki, hacsak nem evszakonkent van neki 3db. Az én gyerekemnek évente egy számot változott -változik most is, 14 eves- a lába.
2018. febr. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

8 es 9 evesek a gyerekek. Eleg magasak, a nagyobbik korahoz kepest is nagy a laba (38-as mar most), gyorsan no.

Itt egyenruhat hordanak a suliban, evente ket par kell abbol, mert elhasznalodik es ilyenkor meretvaltas is van, de van, hogy csak fel szammal kell nagyobb.

Mivel az ido nagy reszet sulis cipoben toltik, igy emellett nem kell sok az utcaibol.

Tavaszra veszek sprotosabbat nekik, ez van, hogy oszre meg jo, ha nem, akkor ujat kapnak. Telen kapnak masszivabb, magasabb es vizallot. Nyaron szandal (vagy hasonlo), plusz valamilyen papucs.

Ezek mellett evi egy “extra” szokott lenni gyerekenkent, pl focicipo.

Es evi egy par gumicsizma, mert sokat esik az eso es sokat kirandulunk.

Egyik gyerek utan a masikra max gumicsizmat adok, az nem veszi fel a lab formajat, a tobbit nem, mert ugye azok igazodtak annak a gyereknek a labahoz, amelyik betorte a cipot.


Szoval igy osszeszamolva a ket gyerekre kb 16 parral veszek meg egy evben, lehet 1-2-vel tobb/kevesebb, de ebbe mar beleszamoltam a papucsot, gumicsizmat is. Nekem mar herozom van a cipovasarlastol es nem a penz miatt, hanem egyszeruen mar beleuntam a keresesbe, probalgatasokba, stb...

2018. febr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 3-4 éves koráig évszakonként vettem új cipőt.

Decemberben volt 5 éves, kb. fél éve vettem észre mintha lelassult volna a növekedése szerencsére. A tavaszi cipőjét még ősszel is tudta hordani, igaz, tavasszal jó nagyot vettem. Ősszel is vettem azért egy sportcipőt neki, ahogy nézem, még most tavasszal is jó lesz rá.

2018. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!