Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért nem ad rá más ruhát?

Miért nem ad rá más ruhát?

Figyelt kérdés
Nővérem kisfia 2,5 éves. Szülinapra, névnapra, gyereknapra, szinte az összes családtagtól a játékok mellé kapott ruhákat is. Pólókat, kis nacikat, csupa vagány kis nyári rucit. Ehhez képest a szülei sose adják rá ezeket a ruhákat. Az még érthető, hogy hétköznapokon inkább otthoni jellegű ruhában vana gyerek, viszont családi összejövetelekre, nyaralásra se adják rá ezeket a szép cuccokat. Szerintetek ennek mi az oka? Általában elég sértődékenyek, ha valaki a gyerekneveléssel kapcsolatos dolgaikkal nem ért egyet, így nem akarok velük problémázni ezen, de nem tudok rájönni mi lehet az oka. Anélkül növi ki ezeket a kapott ruhákat, hogy egyszer is alkalmunk lenne látni őt benne...

2018. júl. 9. 13:56
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
84%
Mi ezt honnan tudjuk? Gondolom nem tetszik neki. Egyébként én is kaptam családtagoktól ruhát, egyet sem adtam a gyerekemre, egész egyszerűen mert nem tetszett. Nem bírom elviselni a mesefigurás, autós meg társai ruhákat. Elajándékoztam mindet.
2018. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
94%

Nem tetszik neki az a stílus :)) Én rendszeresen kaptam durván pink fodros bodros ruhákat, kisfiúra mellény ing nyakkendő merev naci kombókat. Tudom, sokaknak tetszik és kis cuki benne a gyerek, én hideglelést kapok tőlük. Egyszer sem adtam rájuk. Kértem szépen , hogy ne ruhát hozzanak. Nem hallgatnak rám. Én meg nem adom rá mert rondának tartom. Ez van.

Ez ugyanaz, mint barátnőm meg soha semmilyen körülmények között nem ad csak leggings póló kombinációt a lányára ha csak 1 percre is kilépnek a házból. A fiaira meg joggert-melegítőt elmenősnek.

Kinek mi a dilije.

2018. júl. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
91%

Mint az első válaszoló.

Odáig vannak, hogy milyen csinos meg szép. Nekem meg úgy néz ki, mintha ráhányt volna egy csillám unikornis.

2018. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Abszolút nem nagy mintás meg Disney-s vagy ilyesmi ruhákat kapott. Pl. kis tengerész csíkos póló, vagy egy kanátros farmer, mellzsebes egyszínű tutyis póló... tényleg semmi Verdás vagy hasonló. Ha erről lenne szó meg is érteném, nem tetszhet mindenkinek. Na de azért olyan nincs, hogy semmi nem tetszik neki ezért csak azt a 3-4 ruhát adja rá felváltva.
2018. júl. 9. 14:07
 5/46 A kérdező kommentje:
*kantáros
2018. júl. 9. 14:07
 6/46 anonim ***** válasza:
90%
Én sem adom rá, anyósom szokott venni, hogy milyen szép, meg cuki, de nekem nem tetszik. Mondzam 1x neki ha ruházni akarja adja ide az árát és én megveszem, vagy menjünk el együtt vádárolni. Azóta se pénz, se ruha, besértődött. Anyuval mindig így csináljuk, ill. küld fotót, hogy ilyet lát, tetszik e, megvegye e.
2018. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Amikor ugyanabban ünnepli a 2 éves szülinapját is, mint amiben otthon van egy átlag napon... közben szebbnél-szebb vadiúj ruhák lógnak a szekrényben... ott azért ne mondjátok, hogy minden oké. Vagy én gondolom rosszul?
2018. júl. 9. 14:11
 8/46 anonim ***** válasza:
84%

Igen, te gondolod rosszul.


Mindenki had öltöztesse olyanba a gyerekét, amilyenbe akarja.

Ha ez nem tettszik, nem kell ruhát ajándékozni, és probléma megoldva.


(én pl szörnyű anyagú ruhákat kaptam. Bármennyire cuki meg édes fazonú volt, nem adtam a gyerekemre)

2018. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
81%

A 2-es válaszoló vagyok. Olyan ismerősöm is van, nem egy, akit egyszerűen egyáltalán nem érdekel a ruházkodás. A gyerek szempontjából csak annyi a lényeg neki, hogy legyen mit ráadni és kb ennyi. Hidegen hagyja ez vagy az összeillik e vmivel, vagy az alkalomhoz illik e.

Van egy ismerős házaspár, akik igen jómódúak. A két gyerek mégis szinte csak és kizárólag a rokonoktól örökölt 10 éve divatos ruhákban jár.

Vagy teljesen rájuk van bízva mit vesznek fel mivel. ( 4 és 6 évesek, fiú lány). Ők sajnálják a pénzt erre, mondván úgyis olyan hamar kinövi a gyerek, plusz más neműek is ugye.

Számomra is furcsa, de azért nem vonnék le messzemenő következtetést belőle :)

Kit ez érdekel, kit meg más.

2018. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Szerintem meg szimplán igénytelenség. Anyagilag sincsenek olyan rossz helyzetben ,hogy ne vehetne a gyereknek ruhát.Mert ahogy az ajándék ruhákat nem használják, úgy ők maguk is ritkán vesznek neki... inkább van bokavillantósban.
2018. júl. 9. 14:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!