Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért nem ad rá más ruhát?

Miért nem ad rá más ruhát?

Figyelt kérdés
Nővérem kisfia 2,5 éves. Szülinapra, névnapra, gyereknapra, szinte az összes családtagtól a játékok mellé kapott ruhákat is. Pólókat, kis nacikat, csupa vagány kis nyári rucit. Ehhez képest a szülei sose adják rá ezeket a ruhákat. Az még érthető, hogy hétköznapokon inkább otthoni jellegű ruhában vana gyerek, viszont családi összejövetelekre, nyaralásra se adják rá ezeket a szép cuccokat. Szerintetek ennek mi az oka? Általában elég sértődékenyek, ha valaki a gyerekneveléssel kapcsolatos dolgaikkal nem ért egyet, így nem akarok velük problémázni ezen, de nem tudok rájönni mi lehet az oka. Anélkül növi ki ezeket a kapott ruhákat, hogy egyszer is alkalmunk lenne látni őt benne...

2018. júl. 9. 13:56
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
Csak a saját példámból kiindulva . A kislányom most 3 hónapos.. 44cm-rel született a bevásárolt ruhákban elveszett ..egy pár darabot tudtam csak ráadni . Persze kaptunk kisruhákat .. Én ki nem állhatom a kötött, hímzett ruhákat. Arról nem beszélve ,hogy kaptunk olyat is ami a rokonok szerint szép meg cuki.. ráadtam a gyerekre mondván legalább van amit rátudok adni .. Teljesen kidörzsölte a hímzett minta (pont a fedő anyag olyan mint a műanyag) .Azóta mindenki megmutatja előre mire gondolt ,hogy rá is tudjam adni .
2018. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
32%

Tudod mi az igénytelenség? Nem az, hogy ők hogy öltöztetik a gyerekeket hiszen ez az ő magánügyük, rohadtul semmi közöd hozzá, viszont az , hogy három órája a nővéredet szidod egy névtelen oldalon. Hát remélem az én testvérem nem csinálja ezt!

És még azért is erősködsz, hogy te akkor is ruhát veszel, nem nem veszed észre magad , hogy nem érdekli őket? Add nekik oda az árát aztán vesznek amit akarnak.

2018. júl. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem te az anyós vagy nem a testvér. 😃

Az írásod alapján és ahogy erősködsz egyértelmű.

2018. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Nagyon nem szeretheted az anyósodat... :D
2018. júl. 9. 16:56
 35/46 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk anyósom mániája, hogy ruhákat vesz a gyereknek, tök fölöslegesen és többszöri kérésünk ellenére. 6 év alatt már több zsák ruhát idehurcolt, de még soha egyet sem adtam rá. Néha előfordult, hogy nem tetszett, vagy nem volt praktikus viselet, esetleg rossz volt az anyaga, de az esetekek nagy részében egyszerűen annyi a probléma, hogy nem jó a méret (kicsi, vagy nagy, de nem a megfelelő szezonban nő bele, vagy a fazon nem illik a gyerekre, pl. túl hosszú az ujja, stb.). Hiába mondjuk neki, hogy nem lehet próba nélkül ruhát venni, nem érdekli. Ráadásul mostmár várná is a gyerek, hogy játékot kapjon ajándékba. Ehelyett kap egy harisnyát, ami nem jó rá.
2018. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Ignis Subdialis ***** válasza:
92%

Egy-két szempont a kérdéshez:

1) Ízlés: ez egy abszolút szubjektív dolog, ahogy sokan leírták. Egyszerűen ez az ember ezt látja szépnek, igényesnek, a másik azt. Ezen nem változtathatsz, hiába mondod azt, hogy de ez elegáns meg szép, ez nem egy egyetemes kategória. Neked az, másnak nem az.

(Valamelyest az iskolázottság képes befolyásolni a vizuális ízlést azzal, hogy megtanítja mi a giccs és mi az, amit a magas művészetek szemszögéből értéktelennek ítélnek, illetve a közízlés a korral is változik, ami a generációk közti ízlésbeli konfliktusoknak ágyaz meg rendesen.)

2) Fejlődéslélektani szempont: ami a gyereknek 5-6 éves koráig a legfontosabb, az a világ megismerése, az első pár évben az ide-oda mozgás, összeharapdálás-nyalogatás-tapogatás eszközével, később kérdezéssel, próbálgatással stb. Ami ebben legjobban segíti, az a kényelmes, nyűhető ruha. Ez a tevékenység a gyermeknek biológiai szinten ALAPszükséglete és fejlődését, jövőjét az szolgálja a legjobban, ha ezt 0-24-ben gyakorolhatja. Ha a gyereket új környezetbe viszik, de ezzel egyidejűleg egy csini ruhába "zárják", amiben nem tud szabadon mozogni vagy tíz perc, amíg lefejtik róla, mikor pisilni kell vagy vigyáznia kell, hogy ne piszkolja, szaggassa azt, azzal egy ilyen lehetőségtől fosztjuk meg egy számára értelmetlen indokkal.

3) Egészség: A gyerekbőrrel érintkező ruhadarab jó, ha természetes anyagból (pamut, len, gyapjú stb.) készül és puha, nem szorít, nem horzsol. Ezen felül jó, ha kicsiknek fejlesztett vegyszerekkel vagy természetes tisztítószerekkel mossák, mert a mosószermaradványok irritálhatják a bőrt vagy éppen felszívódva okozhatnak kárt (bőrön át igen jó a felszívódás).

4) Divat: itt a gyerek úgy hangzik, mintha egy tárgy lenne, amit mutogatni kell a szép ruhákban, ha nem mutogatják = igénytelenek. Vagy hogy az a fontos, hogy valaki lássa az adott ruhában, nem is az, hogy hordja-e?

5) Nevelési elvek: túl azon, hogy a gyerek biológiai adottságai (pl. gondolkodás fejlettsége) eléggé determinálják azt, hogy mit tud értékelni, használni adott életkorban, a szülőknek is lehetnek nevelési elképzeléseik. Pont úgy, ahogy Neked is vannak elképzeléseid, hogyan kellene nevelniük a gyereküket, nekik is vannak elképzeléseik ugyanerről. :) A különbség az, hogy ők ezt gyakorolni is tudják. Sokszor ami kívülről nézve butaságnak tűnik, a valóságban jó oka van - pl. kényszerhelyzet vagy háttértudás vagy a gyerek már korán megnyilvánuló személyiségjellemzőinek tisztelete stb. Nem látunk rá, ez van, el kell fogadni, hogy nem látunk rá mások magánéletére. Ő tudja, ő van ott.

Amit a környezet tehet: bízik benne, hogy a másiknak megvan a magához való esze. Lehet, hogy nem akarja arra tanítani a gyerekét, hogy már ilyen kicsi korban különbséget tegyen a flancos és egyszerű között, amivel lehet, hogy sikerül megelőznie, hogy nyolcévesen negyedmillás telóért hisztériázzon. Sokszor sajnos a rokonság nagyon ártalmas tud lenni a gyerekre az agyatlan kényeztetéssel, elhalmozással. Jó példa erre az, hogy a 2-3 éves gyereket választásra kényszerítik, pedig az agyuk fejlettsége miatt ez nekik egy felfoghatatlan feladat még. De megkérdezik tőle, hogy ezt az előkét vagy azt kéri, ezt a ruhácskát vagy azt kéri. Ez az ő szemszögéből teljesen abszurd, hiszen ilyenkor a biológiai program szerint a felnőtt mondja meg, hogy mi a jó, ő meg elfogadja és ezáltal alakul ki a megfelelő ítélőképesség. De ha azt várják tőle, hogy döntsön, azaz egy számára felfoghatatlan feladatot hajtson végre ahelyett, aminek helye lenne ilyenkor, akkor ez a hajó elmegy, aztán küzdhet a szülő azzal, hogy agyament dolgokat akar a gyerek, de azt nagyon.

6) "JÓ" ajándék egy gyereknek: ha az ajándékkal a gyerek érdekeit szeretnénk szolgálni, akkor a "jó" ajándék valamilyen olyan ajándék, ami az életkor fejlettségi szintjének megfelelő. Jó leírások vannak erről a neten, amik leírják, hogy hol tart különböző korokban az agyi és testi fejlettség, mi köti le ilyenkor a gyereket, mi bizonyul fejlesztőnek, milyen ajándékot érdemes venni. Azok a játékok jellemzően nem "jók", amit nem lehet kreatívan ezerféleképp használni, hanem csak egyféleképp. Megtévesztő lehet a játékkínálat, mert 80%-a a játékoknak színes-szagos-csilivili-minden, csak éppen a gyerek két percig tapizza és többet rá se néz. Mert egyetlen funkciójuk van és az azonnal unalmassá válik. Ezzel szemben a legeslegegyszerűbb játékokba a gyerek bármit képes belelátni és egy kaviccsal órákig eljátszik, mert először az az autó, aztán mókus, aztán gurul, aztán találjuk meg a fűben stb. Persze nem csak egy kavics a jó játék, lehet kapni jó játékokat, csak jellemzően nem a tömegjátékboltokban fordulnak elő, hanem spéci kreatív játéküzletekben, de aki utánaolvas az ajánlott jellemzőknek, maga is kitalálhat, készíthet JÓ játékot az adott korosztálynak.


Az nem derül ki számomra, hogy Neked van-e gyermeked. Mert a gyereknevelés is egyike azon dolgoknak, amiben mindenki szakértő addig, amíg meg nem születik a sajátja. ;)

2018. júl. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Nekem is van gyerekem, bár ő kicsit még fiatalabb. Kényelmi szempontból egy rövidujjú pamut póló nem hinném, hogy ne lenne megfelelő egy ekkora gyereknek. Nála nincs válogatás a ruhák között, hiszen mint írtam a szülőket se érdekli igazán, hogy miben van, így egyértelműen nem a kicsi a befolyásoló tényező. Egyébként még a korábbi hozzászóló kommentjére: nem, nem vagyunk sülve-főve együtt, de viszonylag gyakran találkozunk, képeket is gyakran készít a gyerekről, egész sok ruhát kapott már, kész művészet lenne pont akkor nem készíteni csak képet, amikor éppen egyik ajándék ruhában van. Szóval igen, biztosan tudom, hogy nem adja rá.
2018. júl. 9. 19:07
 38/46 anonim ***** válasza:
85%

Csak azt tudom elképzelni, hogy eladja őket. Olyan megfontolásból, hogy "minek a gyerekre 3000 ftos ruha, amikor 150ért lehet venni használtat".


Olyan egyszerűen nincs, hogy soha semminek nem jó a mérete, anyaga, mintája. Mi is kaptunk pár olyat, ami sosem volt rajta, rossz minőség, vagy kialakítás miatt. Pl rossz anyagú, túl bő kantáros nadrág vékony 8 hónaposra, ami a lába között nem patentos. De ilyesmi csak 2-3 ruhánál fordult elő. Nálam az kizárt, hogy ne adjak rá egy pamutpólót, mert ha nagyon nem tetszik, akkor jó lesz itthon összekenni filctollal meg pörköltszafttal. Szerencsére nálunk többnyire megkérdezik, hogy milyen ruhadarabra van szükség, felhívnak, hogy ilyen és ilyen ruhát találtak, megvegyék-e, vagy lefotózzák.


Szomorú történet ez, mert ezek szerint nem vagytok olyan jó kapcsolatban, hogy ezt megbeszélhetnétek. Miért nem szól, hogy nem jók a ruhák? Ha eladja féláron, akkor hogy van képe hozzá... Ti meg miért nem kérdezitek meg, hogy milyen ruhát vegyetek? És miért nem kérdezitek meg, hogy jók lettek-e a ruhák? Furcsa.


Amúgy meg a gyerek hamarosan számon kéri majd az anyját, hogy hol van az a ruha, amit a szülinapjára kapott, mert fel akarja venni, vagy éppen kikotyogja nektek, hogy anya odaadta egy néninek. :D

2018. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg szomorú történet. Miért kell valakinek rendszeresen olyan ajándékot adni, amit nem használ?
2018. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
87%
Ez én sem értem. Nem hiszem el, hogy soha nem jó a méret, a fazon vagy a stílusa a ruhának. De másnál is meg figyeltem. Én csak akkor nem adnám a gyerekre az ajándékba kapott ruhát, ha nagyon csúnya, v rossz anyaga van, esetleg marhára nem praktikus. Legalább akkor ráadnám ha találkozunk, hogy lássák rajta.
2018. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!