Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért nem ad rá más ruhát?

Miért nem ad rá más ruhát?

Figyelt kérdés
Nővérem kisfia 2,5 éves. Szülinapra, névnapra, gyereknapra, szinte az összes családtagtól a játékok mellé kapott ruhákat is. Pólókat, kis nacikat, csupa vagány kis nyári rucit. Ehhez képest a szülei sose adják rá ezeket a ruhákat. Az még érthető, hogy hétköznapokon inkább otthoni jellegű ruhában vana gyerek, viszont családi összejövetelekre, nyaralásra se adják rá ezeket a szép cuccokat. Szerintetek ennek mi az oka? Általában elég sértődékenyek, ha valaki a gyerekneveléssel kapcsolatos dolgaikkal nem ért egyet, így nem akarok velük problémázni ezen, de nem tudok rájönni mi lehet az oka. Anélkül növi ki ezeket a kapott ruhákat, hogy egyszer is alkalmunk lenne látni őt benne...

2018. júl. 9. 13:56
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik a szép ruhákat "sajnálják", aztán szinte észre sem veszik, hogy annyira vigyáznak rájuk, hogy nem is volt a gyereken, kinőtte a szekrényben. Nem lehet, hogy ez van?

Esetleg tényleg nem tetszik neki, de már olyat is láttam, hogy megvárta, míg kinőtte a gyerek, aztán eladta jó pénzért, mert tök új, címkés. Én nem akartam elhinni, hogy ilyen ember létezik, pedig hát de.

2018. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nagyon vigyázna rájuk, de hát miféle felfogás ez? Mint ahogy írtam is, persze ne legyen otthon a legújabb ruhában, de első és egyetlen gyerek a családban, nem ezt várná az ember. Azt se hiszem el, hogy egyetlen egy ruha se nyerte el a tetszését, mert azért sokfélét kapott már ez alatt a 2,5 év alatt. Ha magának tud a nővérem shoppingolni, akkor pont a gyerektől sajnálja az új cuccokat?
2018. júl. 9. 14:21
 13/46 anonim ***** válasza:
86%

Én osztom a te véleményedet, kérdező.

Nem arról van szó, hogy másmilyen az ízlése, mint nektek, mert akkor vett volna ő olyanokat, amilyeneket ő szépnek tart és azt adná rá. Uram bocsá' jelezte volna, hogy ruhákat látatlanba ne vegyetek a kisfiának.

Hanem egy tök igénytelen nő, akinek az a legelső gondolata, hogy "Minek adjak rá szép ruhát, ha úgyis itthon vagyunk?"

Ezen nem tudsz változtatni, nővéred ilyen. Én nem ilyen vagyok, én szeretem megadni az ünnep hangulatát az öltözékemmel is, és a kisfiam is ezt látja tőlem (apuka vagyok).

Talán akkor rá fogja adni, amikor óvodába kezd járni, mert azért a legtöbb nő fejében van olyan effektus, hogy "a többi anyuka mit szólna, ha kopott ruhában látná".

Mindenesetre szerintem ezek után ruhát te sose ajándékozz, hisz az kidobott pénz. Vegyél annyival több játékot, azt a kisgyerek jobban is értékeli.

2018. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
88%

Több elképzelésem is van, tapasztalat alapján.


Van aki igénytelen, ahogy írod és letojja miben van a gyerek, nem is lát különbséget a szép és kinyúlt ruha között.


Van ismerősöm, aki szándékosan nem ad újat, márkásat a gyerekre, azért állítása szerinte, mert nem akarja, hogy a gyerek megszokja éslenézeze azt, aki nem ilyenekben van. Érdekes felfogás, de van ilyen, szülők is csak turis ruhát (a gatyibbakat) hordanak, nem csórók pedig.


A nővéremék meg egyszerűen lustán körülnézni a gyerek szekrényében, csak előkapják, ami legelől van, aztán jónapot, sokszor kinőtteket adnak a gyerekre :S


Meg gondolom még sokféle lehetőség van, esetleg kérdezz rá, hogy na jó volt rá az a ruha multkor?

2018. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Annyi dologgal nem értek egyet velük a gyerekkel kapcsolatban, hogy ez már csak a hab volt a tortán... :) De ez a "jó volt-e rá a kis ruha" kérdés jó ötlet, legközeléebb be is vetem egyből. Egy esélyt adok még ennek a ruha ajándéknak ez miatt, próbálok majd valami eddigiektől eltérő, az általa használtakhoz elég hasonlót (de legalább már újat) adni neki, hátha akkor kiderül mi a gond...
2018. júl. 9. 14:31
 16/46 anonim ***** válasza:
40%

12-es kommenteddel kerültük egymást.

Ha a nővéred magának szeret shoppingolni, akkor valószínűleg nem igénytelen, hanem (ahogy más írta már) tényleg el akarja majd adni őket. Aztán lesz pénz saját magának újból shoppingolni.

Amúgy gyomrom felfordulna egy ilyen sóher anyától, de itt a gyakorin rengeteg extrém dolgot olvastam már.


Személyes ismeretségemben is hallottam olyat, hogy valakik meg voltak szorulva, a gyereknek ruha kellett volna, a testvére adott neki pénzt (nem kölcsönbe, ajándékba), aztán anyuka abból a pénzből magának vett egy huszonnyolcadik szoknyát. A testvér meg megfogadta, hogy többet nem segít nekik anyagilag.

2018. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
74%

Ezt én nem is értem...

A nővéred, tartod vele a kapcsolatot, és tőlünk várod a választ? Szerintem ezt nyugodtan meg lehet kérdezni tőle, biztos vagytok olyan kapcsolatban. Nem hinném, hogy az a jó megoldás, hogy itt gyakorin írod le mindenkinek hogy milyen igénytelen...

2018. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy itt is van ám olyan család 3 gyerekkel, hogy anyuka-apuka mindig tiszta, normális ruhában, igényesen felöltözve, a gyerekek meg iszonyat retkesek, koszosak, maszatosak, a ruhájuk bolyhos, beszürkült, szakadt, lyukas. A babakocsi detto. És szemrebbenés nélkül elviszik így a kölköket oviba, bölcsibe, védőnőhöz, orvoshoz, bárhová. És nem pénzhiány az ok, mert közben fizetik a magánbölcsit, heti többször szittert, jártak babaúszásra stb. Szimplán igénytelenek a gyerekekkel kapcsolatban.
2018. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
#17-es Mint írtam elég sértődékenyek, nem lehet beleszólni a gyereknevelési szokásaikba mert azon vita kerekedik csak, mert nem képesek elfogadni senki tanácsát. Egyébként meg nem írtam ki a nevét, ergo anonim módon beszélünk róluk. Így mi lenne a sértő? :)
2018. júl. 9. 14:41
 20/46 anonim ***** válasza:
88%

Ha magamból indulok ki, simán lehet, hogy hordja a gyerek, de amikor összejövetel vagy bármi van, pont mosásban lesznek a szép ruhák és mást kell pakolni. Akár elutazáshoz vagy egyszeri alkalomhoz.


Velünk egy csomószor előfordult. Pakoláskor veszem észre, hogy régen mostam és az összes szép utcai ruha a szennyesben van..

2018. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!