Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ti mibe öltöztetitek a babátokat?

Ti mibe öltöztetitek a babátokat?

Figyelt kérdés

Elsősorban azoknak az anyukáknak a válaszára lennék kíváncsi, akiknek a babája ősszel (szeptember-október környékén) született. Én most várom az első gyermekem, október közepére vagyunk kiírva. Már elég sok ruhácskát vásároltunk neki, de kíváncsi lennék, hogy tulajdonképpen mire is lesz ténylegesen szükség. Mit adtok rá otthon? Miben van, ha kimentek egy rövidebb-hosszabb sétára babakocsival, mit, ha kendőben viszitek, ha kocsiban utaztok vele, stb? Milyen ruhadarabból mennyit javasolnátok?

Kaptam a védőnőtől kelengyelistát, de az sajnos nem részletes, nincs megadva, hogy melyik méretből mennyit érdemes beszerezni kezdésnek, illetve milyen fajta ruhákat (bodykat, rugdalózókat, pólókat, nadrágokat, stb, milyen arányban).

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. aug. 6. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Póló gyakorlatilag nem kell, kell néhány rövidujju body (3-4) és hosszúujjú body (5-6), 1-2 nadrág és kb. 6 rugdalózó, az 56-os méretből ne vegyél sokat, mert azt hamar kinövik, igazából csak a 74-es mérettől kezdve lehet sokáig viselni a ruhákat, akkor már nem nőnek annyira. Pólót majd csak tavasszal-nyáron vegyél, pulóverből kellene 2-3 darab, lehet minden méretből 1, ha csak sétához hordjátok nem fog elkoszolódni.
2018. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, menet közben is tudtok venni bármit, ha kiderül, hogy szükség van rá. Viszont ha feleslegesen megveszed, akkor csak áll a szekrényben.

A szeptember pont olyan, hogy ugyanúgy esély van rá, hogy hideg, esős időben viszitek haza, mint arra, hogy 30 fokban.

Kendőben mindig vedd hozzá, hogy melegíted te és plusz egy réteg. Könnyű túlöltöztetni. És ők se egyformák.

A legjobb, ha eleinte ellenőrzöd többször is. Benyúlsz hátul a két lapockához. Ha izzad, forró, akkor melege van. Ha hűvös, akkor fázik. Mindig úgy indulj el, hogy egy réteget le tudj venni, és legyen plusz egy, ha fázik. Ez lehet akár egy textil pelus is a babakocsi aljában, amivel betakarod. Amikor elalszik, akkor is érdemes kicsit vékonyan takarni.

Nem kell aggódni, nagyon gyorsan belejössz, hogy mikor mennyi ruha kell.

2018. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem októberi a gyerek. Nekünk kellett alapvetően 10 -12 body, főleg hosszú ujjú és vettem rugdalózókat ,jó minőségű plüssöket 6-7 db-ot,nagyrészt hosszú ujjút ebből is, nadrág-fölső együttest pedig 4-5 db-ot. Amelyik nadrágnak nem volt talpa, ahhoz pár zoknit. Ezekben volt itthon mindig és ha elmentünk is, az összes ruhája olyan volt hogy bármikor bárhová vihettem benne. Kintre babakocsiba eleinte 1 db őszi átmeneti termo overál , 1-2 vékony pamut sapi, és 1-2 vastagabb őszi sapi + takarók, ha kellett. Télre 1 bundazsák, és 1-2 vastag téli sapka+ a babakocsi téli takarója. Az autóban való utazáshoz is ezeket adtam rá, végig szétcipzároztam az autóban ha meleg volt. Ami kellett még 2-3 pamut pizsamarugdalózó.
2018. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek!:))
2018. aug. 6. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!