Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ti adnátok kölcsön úgy babaruh...

Ti adnátok kölcsön úgy babaruhát, hogy még ti is szeretnétek babát?

Figyelt kérdés

Testvéreméknél két gyerek van: egy fiú és egy kislány.

Nálunk egy 2 hónapos kislány van. És rengeteg, szép új ruhát vásároltunk neki egy vagyonért.

A 3. náluk is kislány lesz, és most célozgatnak arra, hogy majd tőlünk úgyis lesz elég ruha...

De az az igazság, hogy én azt a leendő gyerekünknek tettem félre. Egy csomagot biztos összeállítok majd belőle -de nyílván nem a kedvenceinkből-, de az, hogy az egészet odaadjuk és majd lestrapálva, foltosan visszakapjuk... Azt nem szeretném.


2018. okt. 2. 17:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem.
2018. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod van egy lányuk már. Akkor elvileg nekik is vannak kislány ruháik nem? Miért a tieteket akarják ennyire? Azt se nagyon értem, hogy ha ők nem adtak nektek, akkor visszafelé számára miért egyértelmű, hogy kapnak.

Amúgy én a saját tesómnak odaadnám, de tudom, hogy azokat nagyrészt ugyanolyan állapotban kapnám vissza (nyilván véletlenek vannak, ez ilyen). Ja, meg ő se sajnálta volna tőlem adott esetben.

2018. okt. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám. Nagy gonddal választottam ki őket, ügyelve a minőségre is, hogy majd a tesónak is jó legyen.


Ha ők sem adtak, nem értem miért várják el, hogy ti adjatok.

2018. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Azt én sem értem, miért evidens ez nekik. Hogy mit csináltak a kislányuk ruháival, azt nem tudom... De számítanak a mieinkre...

Azért sem adnám oda nekik, mert a meglévő gyerekek is koszosak sokszor. A száját sem törli meg a gyerekeknek. Evés után maszatosan hozza hozzánk látogatóba, vahy simán elmennek úgy bevásárló központba is... Nem hinném, hogy a ruhák nem lesznek foltosak náluk...

2018. okt. 2. 18:56
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már kötelező legyen

Persze hogy nem az nyugalom :)

2018. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Jaa, hát így, hogy alapból ilyen koszosan tartja a gyerekeket, akkor biztos nem adnám oda! Ha kéri, akkor megmondanám, hogy ne haragudjon, de mi is tervezünk még babát és neki tartogatom. Max egy pár darabot adnék, amit tuti nem sajnálnék.
2018. okt. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk sem szokás ez a kölcsönbe adom dolog, vagy odaadom örökbe vagy sehogy.
2018. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én elraktam a fiam ruháit, majd a tesónak, de mivel lány lett így csak az unisexeket hagytam meg, a többi fiúsat odaadtam a sógoroméknak, erre felhívott a sógornőm, hogy beleírja-e a cimkébe, hogy tőlünk kapta, mert a másik sógornőjétől is kapott, de kéri majd vissza, ezért jelölje meg őket. Mondtam neki, hogy nem kérem vissza, bár nem is tervezünk több gyereket, ha akarnánk még babát, akkor nem adtam volna oda.
2018. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenceimet félretettem... és őrzöm 7 éve hiába :/

Most már tudom, hogy ha mégis lesz egyszer tesó, úgyis veszek neki új, másik göncöket, fölösleges volt tárolni.


Azóta 4 kicsin mentek át a gyerekem ruhái. Itt-ott elkopott belőle, de szinte mindenhonnan kaptam vissza még jó állapotban belőle, és úgy adtam tovább a következőnek.


Azt az egy zsákot meg tárolom, és lehet, abban fog tönkremenni, megsárgulni, hogy nincs levegőn, nincs mosva...

2018. okt. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem, mivel mi is szeretnénk még két gyereket. Kevés babaholmit osztogattunk el, csak ami tényleg nem kellett, de ami kell, arról szó sem lehet. A mi gyerekünk kapja meg, igazából sok mindent vettünk úgy, hogy a gyerekeknek, a tesóknak is. Több ruhát is.

Én ezt közölném is.

2018. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!