Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Apósom felőli orvos barátoktól...

Apósom felőli orvos barátoktól kaptunk egy kb 50kgos ruhacsomagot 0-3 éves korig tele ruhákkal. De én ezeket nem akarom ráadni a gyerekemre. Veszek neki újat és ezért leszid a párom meg a családom hogy költekezés Jogos?

Figyelt kérdés
2018. dec. 4. 21:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%
te pénzedből azt veszel neki amit szeretnél ,ha te szeretnél vegyél neki újat,a használt szag mosásal ha újra mosod eltünik,viszont én azért átnézném van e bene nekem tetsző babaruha ,ha nem 20 éve vett ruhák hanem csak 4-5 éve veték őkett.
2018. dec. 5. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%

azért legalább a bodykat jó kiszedni belőle. Minden babábál eljön az önmagát hátközépig (de inkább nyakig) összekakiló időszak, amikor egy (főként anyatejes) baba napi 8-10 bodyt képes elhasználni.

Szóval biztos van benne használható. Body, trikó, kiskabát, vastag nadrág, rugdalózó pizsomának...

A szaga meg majd eltűnik, ha a saját megszokott mosószeretekkel mosod ki.

2018. dec. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

Én örültem volna neki, ha régebbi, még jobb.

A mostani baba cuccok annyira nem praktikusak, hogy az borzalom!Szűk a karja, lába, nagyon dizájnos, csak lehetetlen ráadni a gyerekre.

Mivel első gyerek majd rájössz.


Imádtam régen az angolpólyát, sehol nem kaptam!Pedig az tényleg nagyon jó volt.


Szerintem nézd át, a jó anyagú és praktikus dolgokat válogasd ki, fotózáshoz vegyél neki egy egy darabot.


Az elején van, hogy egyszer tudod ráadni, mert rögtön kinövi, felesleges csak újakat venni.

2018. dec. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
30%

Senki se találja túlzásnak 3 évi "babacuccot" átadni?

1 évnyi még hagyján, de ennyi nem is praktikus. Se tárolni, se abból a szempontból, hogy előre nem tudhatod, hogy milyen alkatú lesz, milyen típusú ruhák válnak be.

Emlékszem mennyit vadásztam a ruhákat a lányomnál mert a standard darabok kicsik voltak rá derékban, combban, később pont az ellenkezője.

Utána ahogy nő, bejön a gyerek preferenciája is a dackorszakkal kb. 2 éves kortól. Amikor jó pár felesleges hisztit megspórolhatsz, ha ilyen jelentéktelen döntéseknél figyelembe veszed a kicsi nyíló ízlését és két (azonos árú) felső közül a neki tetszőt veszed meg....stb.

2018. dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
Add le anyaotthonba. Amúgy meg az elején hetente nővi ki a cuccokat, szóval kb mindegy, hogy mibe van. Ha meg a párod is leszid, akkor nem biztos, hogy anyagilag megengedhetitek magatoknak, hogy 3 évnyi ÚJ ruhát vegyetek.
2018. dec. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem válogasd ki belőle ami tetszik neked, mosd ki,a babaöblítőknek nagyon jó illatuk van,átvasalod és kész. Pár újat én is vettem, ha orvoshoz, védőnőhöz vagy hasonló helyekre mentünk, legyen olyan is, de pár hónap múlva már rakhattam is el mert kinőtte és ugye iszonyú drágák a baba ruhák.
2018. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
82%
Nekem olyan vegyes érzésem van ezzel kapcsolatban. Mi is sok ruhát kaptunk, de néha olyan érzésem volt, hogy az illető nem tudott már mit kezdeni a ruhákkal, nem tudta hol tárolni, ő maga nem akart kínlóni az átválogatással, kidobással. Úgyhogy átpasszolta, hogy tegyem meg én. Sok darab valóban használható volt, de pl. a 2 éves gyerekre kaptunk 6 évesre való széthasznált felsőt, nadrágot. Na, azt nem fogom még évekig tartogatni, mikor nekünk is szűkös a hely. Én megkérdeztem, hogy kér-e belőle vissza használat után bármit is, ha azt mondta nem, azt csinálok vele amit akarok, akkor kiválogattam, a használhatót eltettem, a többit leadtam családsegítőben, befogtam takarítani stb.
2018. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
71%

Mi hatalmas örömmel fogadtuk a ruhákat, persze úgy kaptuk őket, hogy válogassuk nyugodtan át és ami nem kell, ajándékozzuk el, vagy dobjuk ki. Szuper volt, élvezettel néztük át, így csak azt kellett megvennünk, ami nagyon megtetszett.

Kaptunk olyan ruhacsomagot is barátnőtől, aki jelezte, hogy mindet szeretné majd visszakapni. Na azt megköszöntük szépen és ki sem bontottuk, mert a franc se fogja észben tartani, meg aggódni, hogy foltos ne legyen valamelyik... Visszaadtuk később ugyan úgy.

2018. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
89%
18: na ezt sose értettem, hogy "Kéri vissza".. oké és ha telehányja a gyerek? Vagy most vigyázzunk rá, mint a hímes tojásra? Adja akkor el és kész. Vagy adjon 2-t örökbe és kész, vagy akkor ne adjon, de ez a legnagyobb hülyeség
2018. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%

3 éves a lányom, kb 10 db nagy dobozban vannak elrakva az eddig kinőtt ruhái. Ha mindet meg kellett volna vennem, az anyagi csőd lett volna. Mi is kaptunk családtól, barátoktól használt ruhákat, kiválogattam. Bodyból sosem elég. 1éves kor után mikor elkezd járni, kúszni mászni, a nadrág fogyóeszköz. 2 éves kora utån, mai napig naponta kb 3x öltöztetem át, homokozás, pocsolás,sározás,evés ivás után...szobatiaztaságra szokatást már meg sem emlitem.

Szóval szerintem se utasitsd el élből ezt a ruhacsomagot.

2018. dec. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!