Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért van sokszor még mindig...

Miért van sokszor még mindig az a sztereotípia, hogy a kislányoknak rózsaszín a kisfiúknak pedig kék ruhadarabok valók?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 12:35
1 2
 11/13 Csabx válasza:
100%
Idős néni nézi a csöppséget. Jaj de aranyos. Kisfiú? Nem. Hát akkor? :)))
2019. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#11 😂😂


Nem tudom, ha lesz gyerekem, nekem mindegy lesz ki milyen neműnek nézi, olyan színbe öltöztetem, amilyenbe szeretném, max. kijavítom ha tévednek, nem fogok mérgelődni. Ha pedig beszólnak, mert a fiam pirosban van, a lányom meg feketében, akkor kapják be.

2019. júl. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Meton ***** válasza:
A dolognak olyan oldala is van, hogy gyerekkorban lehetetlen megkülönböztetni a kisfiúkat a kislányoktól. A szín ezt a megkülönböztetést könnyíti meg. Ha megcserélitek, és mondjuk kisfiúra rózsaszín ruhát adtok, akkor lánynak fogják nézni. Akkor most képzeljétek el, hogy egy felnőtt férfi megjelenik tűsarkúban is miniszoknyában. Ugye milyen zavaró lenne? Na ezért nem szabad a színeket összekeverni. A gyerekeket ugyanúgy zavarja, ha egy fiú lányos cuccokban megjelenik köztük.
2019. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!