Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Akik fával fűtenek, milyen...

Akik fával fűtenek, milyen melegben alszik a baba?

Figyelt kérdés

így 30. hétben elértek engem is az álmatlan éjszakák, most éjjel például azon kattogtam, hogy hogy lesz az éjjeli hőmérséklet... vízteres kandallóval fűtünk, kb 21 fokig szoktunk mert tovább már számunkra nem kell, reggelre pedig most 17 fokig hűl le a levegő. Nekünk ez teljesen megfelel, hiszen aludni hűvösben sokkal jobb. Na most, ezzel csak az a baj, hogy a baba szobája a másik, mostani nappali lenne, ami messzebb is van a kandallótól, csak a radiátor adja a meleget, nos az a szoba hamarabb kihűl... Arra gondoltam hogy mivel úgyis sokat kell majd kelni, éjjel is begyújtok, de az megint fél óra koszosan álmosan. Viszont vannak elektromos kis konvektoraink, amiket mondjuk éjjel lehetne használni, de azt csak a mi szobánkban, mert a másik szoba kétszer akkora és kb semmit nem érne. ebben az esetben pedig a mi szobánkban lenne a kiságy, tehát a férjem se aludna semmit + melegünk is lenne.


hát hosszúra sikerült, de igazából arra lennék kíváncsi hogy mennyire sínyli meg a baba a 18 fokban alvást, tudom hogy az elején még melegebb kell neki, de később? lehet szoktatni a hűvösebbhez?


tudom régen sokan neveltek így gyereket, és akkor még csak sima kályha volt, és ők is túlélték.


2019. dec. 2. 08:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk cserépkályhák is vannak meg gáz fűtés is. Ha cserépkályhába gyújtunk be nagyon meleg van, azt nem is tudjuk szabályozni 25-28fok lazán megvan. Az első fiam téli baba gondoltuk mi bírjuk a meleget neki meg még kell is fűtöttünk világnak ő meg ordított, mire eszembe jutott, hogy talán melege van. Szerintem ha szépen be van öltöztetve, be takarva elég az a 18-21 fok. De úgyis látod, hogy a te babád mit igényel.
2019. dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%

Egy csecsemőnek a 18 fok kevés!Abba még én is meg fagynék.Viszont a túl meleg sem jó!Szerintem a 22-23 fok,de érdemes megkérdezni a védőnőt,hogy ő mit mond.Én is ezt fogom tenni.

33hkm.

2019. dec. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
21 fok a maximum amit a védőnő javasol. jól betakarva alváshoz bőven elég a 18. Mi csomószor kiraktuk napközben az udvarra babakocsiban, mindig ott aludt legjobban, minuszokban is.
2019. dec. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig a mai ajánlás szerint egy babának 18-19 fok kell az alváshoz. Ennek ellenére én is 22 fokot igyekszem tartani, de mindenképpen 21 és 23 fok között maradunk. 21 fokban alszik a pici a legjobban, ezt észrevettük, de nekünk már ez is hideg...💁‍♀️
2019. dec. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Kandallóval fűtünk, kiegészítésként villanyradiátorral is. Mindig van min. 23 fok, éjjelre 20 körül. A védőnő mondta, hogy éjjel 18 fok sem baj, de addig nem mentünk még le. A túl meleg sem jó. Szoktunk szellőztetni napközben is, nemcsak reggel. Eddig még nem volt megfázás.
2019. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hú hát köszi a válaszokat, úgy néz ki tényleg értelmetlen volt megkérdezni, mert ahány ház, annyi hőérzékelés... Mindenki más hőmérsékletet szeret, és másban szeret aludni, én pl megőrülnék 21 fokban aludni, imádom amikor a hüvős levegő éri az arcomat miközben be vagyok takarózva... Hát a babák is úgy látom mások, akkor valszeg az lesz hogy az első télen (február közepére vagyok kiírva) még éjjelre is begyújtok majd, aztán majd a baba diktál, hogy mi jó neki :)
2019. dec. 2. 09:28
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A túlfűtés növeli a bölcsőhalál esélyét, 18-20 fok doszt elég egy újszülöttnek is, fel ne kellj ezért fűteni!

Nagyon beöltöztetni se kell. Egy 2,5 tog vastag hálózsák alá 18 fokban elég egy hosszú ujjú body.

2019. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Ha már most lehűl 17 fokra hajnalban, akkor mi lesz februárban? Én mindenképpen raknék a tűzre éjszaka is, hogy tartsa a 20 fokot. Ha oda van készítve a fa, azért az nem nagy kaland. Régen lehet, hogy másképp volt, de a körülmények is mások voltak. Egy helyiségben aludtak, egy ágyban is akár, az azért dob a hőfokon. Most külön nagy szobában a kandallotól messze egymaga szerintem hideg lesz neki akármibe teszed. Aludtam én 16 fokban, konkrétan az arcom fázott...
2019. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudnátok megcserélni a szobákat?
2019. dec. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%
Aludni 18-20 fokban kell max, nem csak babának, mindenkinek. Úgy pihentető az alvás.
2019. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!