Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Nagyon gáz, hogy nem vasalok?

Nagyon gáz, hogy nem vasalok?

Figyelt kérdés

Gyűlölök és nem tudok vasalni..

Természetesen mindent alaposan kitisztítok, az ágyneműt és a textilpelusokat 60 fokon mostam ki, utána a forró szárítógépben pörgött, szép sima minden, a kisruhák 40 fokon mosódtak, szintén forróban száradtak. Anyám csesztet, miért nem vasalom ki...Amugy a szülés előtt kicsivel vagyok, úgy gondolom, a baba használatban lévő ruháit se fogom vasalni azután sem, hogy megszületett. Most miért kellene?


2019. dec. 16. 20:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
14%
Lassan ciki lesz, ha valaki végez házimunkát. A vasalatlan ruha igénytelen. És nem, ne mondjátok, hogy jól teregettek, nem látszik, stb. Mert látszik, csak titeket nem érdekel.
2019. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

Hagyjuk már #11-es ezt a hülyeséget. Nem, nem gyűrött, de örülök hogy te jobban tudod mindenkitől.:) Igen is, ha normálisan ki van teregetve és hajtogatva nem! lesz gyűrött, az hogy NEKED ez nem sikerül, az már legyen a te bajod, ne másé.

Mellesleg mi egy ideje speciel már szárítógépet használunk és egy darab gyűrődés nincs a ruhán, de te csak vasalj nyugodtan, ha ennyi időd van, csak ne másnak szóljál már be. 😒

2019. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
98%

Ja persze, mert emberek millió járnak igénytelen, gyűrött ruhában, csak mert nem vasalnak...:'D Hát hogyne. Az véletlen sem opció ám, hogy talán ők tudnak normálisan teregetni, másikkal ellentétben ugyebár..

Amúgy az általános, alapvető házimunkába baromira nem tartozik bele a vasalás. Mosás-főzés-takarítás, 10-ből 11 ember kapásból ezt vágja rá, ha házimunkáról van szó, tehát nem kell ferdíteni, nem arról van szó, hogy egy retkes, szutykos csótány tanyán élnek a kérdezőék, mert nem takarítanak, szimplán nem vasalják mi az utolsó szaros gatyát is, mondván azt úgy "kell".

Ha pedig normálisan teregeted ki a ruhát, nem csak felcs*eszed osztjóvan', akkor nem lesz gyűrött! Ahogy nálunk is tökéletesen bevált ez tizen X évig, most pedig a 12eshez hasonlóan mi is szárítógépet használunk. Vasalgasson, akinek két anyja van, nem vagyok én idő milliomos, hogy mindent kivasaljak....

2019. dec. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%
Mióta szárítógépem van nem vasalok. Csöppet sem gyűröttek a ruhák.
2019. dec. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%
"Ünneplős" ruhán kívül soha semmit nem vasalok. A vasalás az unatkozó nők áltevékenysége (mert egyébként a házimunka nem tesz ki naponta egy órát, max ha egy fészekalja gyerek után pakol valaki nonstop). Egy ruhánk sem gyűrött...
2019. dec. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
94%
A szárító ki is váltja a vasalást.
2019. dec. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
13%
Én se vasalok, csak férfi inget. De ettől még szerintem ciki, ha vki nem tud vasalni.
2019. dec. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
98%
Nem, én sem vasalok. Tartom magam, az "Aludj, amikor a baba alszik, vasalj amikor a baba vasal!" elvhez vasalástéren!
2019. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

koszonom :)

utolso, nagyot nevettem :D

Nem vagyok igenytelen, sot. Nagyon is igenyes vagyok, a "vasalos" ingeket is szaritogepezem azonnal es utana ki is logatom gyorsan, ha ezutan is van gyurodes, az olyan, amit ha felvesz a hasznaloja, 3 perc mulva ugyanugy rajta van.

En nem is a gyurottseg miatt irtam ki a kerdest, hanem a higienia miatt inkabb.

2019. dec. 17. 09:34
 20/26 anonim ***** válasza:
95%

Szegény 11-es, nem lehet egyszerű ilyen szörnyű igénytelen társadalomban létezni. Fujj!

A vasalás azért beakadás, mert, ahogy a többiek is írják, régen nem volt lehetőség 60 fokos mosásra vagy főzőmosásra. Ráadásul a babaruhák eleve nem gyűrődősek, így nem fog igénytelenül kinézni a gyerek. Felnőtt meg vásároljon tudatosan, nem gyűrődő ruhákat. Szeretettel ajánlom a pamut futter anyagokat, kb még árt is nekik a vasalás.

Utolsó előtti mondását megjegyzem :D

2019. dec. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!