Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Elteszitek a már nem használt...

Elteszitek a már nem használt játékokat az unokáitoknak?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy a mi játékainkból semmi nem maradt meg. Olyan jó lenne elővenni az építőkockákat vagy duplót stb...örülnék ha tudnának a gyerekeim játszani azzal amivel én is játszottam.

Mindenük megvan tényleg, legjobb barátnőm odaadta a babaágyát meg a babahordozóját a lányomnak amivel Ő játszott kicsinek és olyan szép dolog szerintem. Lassan lesz olyan játékunk amit el lehetne tenni vagy elajándékozni. Nyilván mindent nem lehet eltenni sok sok évig. Ti van amit eltesztek?


2020. máj. 13. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2020. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Csak a könyveket. Én pl. szerettem anyukám gyerekkori mesekönyveit, pedig régen nem volt divat a sok színes kép a mesekönyvekben, a történetek voltak inkább megkapóak. A játékai már nekem is ultra retrók voltak, egyedül a moncsicsiját tartottam meg magamnak :D Az én kislányom játékai se lesznek 20-30 év múlva divatosak, de a könyvei szerintem akkor is jók lesznek még, tehát azokat mindenképp megmentem, hátha lesznek unokáim :)
2020. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Rakosgassak egy rakatnyi játékot rosszabb esetben 30 évig, hogy az unokámnak adjam aztan? Nagy valószínűséggel tök mások lesznek már akkor a divatos játékok, és használt kacatot sem adnék oda rokonomnak ami porosodik 30 éve nálam. Ennyire nem vagyok szentimentális. Inkabb oda adom rászorulóknak most, aztán majd ha unokazasra kerül a sor annak veszek újakat, úgyis a saját szülei fogjak új tárgyakkal elárasztani, nekem nem kell csak max havonta meglepnem valamivel.
2020. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem szoktam. Persze pár dologhoz ragaszkodom. Második babámat várom. Kicsit nagy a korkülönbség 8 év. Semmit nem adtam oda senkinek,ruhákát sem. Most kiderült, hogy kisfiú lesz. Elajándékoztam az összes lányos holmit. Más hasznát veszi.
2020. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A fontosabbakat elrakjuk. Könyveket, plüssöket, lego-t, duplo-t, ilyesmiket.
2020. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

En is a könyveket. Anyukámmal előkerestettem a saját Disney könyveimet. Ma market placen 4-8-16 ezerért árulják őket állapottól függően 😱😱

De en összeállítok a fiamnak egy emlékdobozt is, bekerülnek majd olyan dolgok, amik az ő szívének kedvesék. Kedvenc játékai pl. Ha már nem játszik majd vele. De olyan is ami nekem fontos. Pl a kórházi karszalagja, első kötött kiscipője amit az egyik dédi csinált, beteszem majd neki az összes orvosi papírját kezdve a kórházi zárójelentésével de az uh videókat is amiket kaptunk a Czeizelben. Ezen kívül írok neki egy kis naplót. Terhesseg trimeszterenkent, szülés, kórházi tartózkodás, 1 éves koráig hónapok aztán meglátjuk. Utána majd felévek és évek. Kis történetek róla, majd a tipikus gyerekszáj beszólások stb. Van olyan body amit direkt neki csináltattunk azt is beteszem.

Majd megkapja felnőtt korában, ha gyereket vállal, ha nem, akkor majd valamikor odaadom neki.

Szóval en sokmindent elteszek neki majd.

2020. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A könyveket mindenképp elteszem (a gyerekeim is imádják az én régi könyveimet) és néhány, tényleg időtálló és nem túl helyigényes darabot.

A "bármikor pótolható", lányaim által kinőtt vagy megunt játékokat most pakoltam össze két hatalmas kupacba az ovinak és a bölcsinek. Jól felszerelt mindkét intézmény, de egy kis frissítésnek mindig örülnek.

2020. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

90-es évek elején születtem. Megvannak a duplok,legok, babakonyha ételekkel, chico és fischer price játékok, amik ma is megállják a helyüket. Nici plüssök, könyvek, társasok, disney puzzlek. Örülök, hogy anya ennyi mindent megtartott, mindent tud majd használni a gyerekem.

Ikea kiságy is megvan még, azt se kell venni. Én jól jártam ezzel a gyűjtögetéssel

2020. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Anyu pld nemrég hozta el az én alvós macimat a lányomnak,meg kockákat, könyveket.Tok örültem neki.Kicsit fura is,de a lányom most azzal a macival alszik szívesen amivel én aludtam 10 éves koromig 😁
2020. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

A szüleim tették el a testvéreim és az én játékaimat, amivel most mi a gyerekeink játszanak náluk. Szóval ők igen, eltettek néhány dolgot az unokáknak, de közel sem mindet: kedvenc plüssöket, egy zsák legót, barbiebabákat, barbieruhákat, mesekönyveket.

Még csak 2 éves a gyerekünk és most érkezik a kistesó, ezért még nagyon sok játéka megvan. Jó lenne az igazán szupereket eltenni, hogy aztán ne kelljen utaztatniuk, ha jönnek hozzánk, de jelenleg semmilyen tárolási lehetőségünk sincs. Hátha egyszer nagyobb helyre költözünk és akkor biztosan elteszek legalább egy nagyobb dobozzal.

2020. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!