Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mi a véleményetek a drága...

Mi a véleményetek a drága baba cuccokról?

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk. Stabil, jó anyagi hátterünk van, van bőven spórolt pénz, saját hitelmentes lakás, autó. Lassan esedékes lesz a babaholmik vásárlása. Listám már van, ám barátnőm szerint felesleges az új babakocsi, a légzésfigyelő, ringázó babahinta...eddig úgy vagyok vele, hogy 2 gyermeket szeretnénk, így újat gondoltam venni ezekből. Most a márkákkal bajban vagyok. Olvasom, hogy a mam, tommee tippee tényleg jók cumiban, cumisüvegben,de azért vannak olcsóbb márkák is. Ti melyiket ajánlanátok? Tudom, babától is függ, de olyan szörnyű, ha mindenből jó minőségűt akarok a fiamnak? Ti miből vettetek esetleg használtat? A családból senki sem tud babacuccokat adni, mindent meg kell vegyünk.
2020. júl. 17. 11:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem vettem semmiből használtat. Középkategória áron vettem általában mindent. Ez csak rajtad múlik. Nekem nagyon ellenszenves mikor próbáljàk az embert rábeszélni, hogy márpedig használt cuccot vegyen. Milyen jogon szól ebbe bele bárki?
2020. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

Azt vegyél, amit szeretnél. Ha úgy érzed, újat akarsz, vegyél azt és ne foglalkozz vele, ki mit mond. Inkább azzal érdemes foglalkozni, hogy mi az, amire tényleg szükségetek lesz, és mi az, amit tök felesleges megvenni.

Én pl nem vettem egy darab cumit vagy cumisüveget sem, se mellszívót mert kizárólagos szoptatásra készültem. De úgy voltam vele, hogy ha kell, akkor apa elszalad érte, 1 óra múlva itt lesz, ha kell.

Szóval ehhez hasonló dolgokat érdemes átgondolni. Pl a hintát lehet, hogy sose fogjátok használni, én ezért nem vettem előre Adamot. Amikor itt volt a baba, úgy éreztem, kéne, megrendeltem, 2 nap múlva itt volt.

2020. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
Midenből középkategóriásat vettem, anyagi háttér ide vagy oda, nem láttam értelmet a drágának, nem tudott annyival tobbet, hogy áldozni akarjak ra. Használtat és gagyit nem vennék semmiből, mert örülnek ha a kistesót is kiszolgálná. Illetve nyilván azért a nejlon anyagu, muszalas ruhát amúgy sem szívesen adnék rá. Persze ezeket úgy írom, hogy szerencsére megtehetem. Ha nem tehetném lehet inkább megvennem használtan a kozepkategariát mint újan a gagyit.
2020. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%

Valóban a ti döntésetek minden, nekem most 5hónapos a kislányom nekünk is mindenki mondta hogy ne vegyél sokat ne vegyél újat.....

Idő közben észre vettük hogy mi hiányzik stb. 1hónapos volt amikor új babakocsit vettünk, szintén 1-1,5 amikor a babahintát megvettük és muszály leírnom hogy nekem nagyon sokat segített!! Ajánlani tudom!! ami nekünk van rezegteti a kis fenekét ezáltal könnyebben is kakil ill.álomba rázza, a ruha meg olyan hogy ha megteheted ugyis venni fogsz neki mindig, én szinte nem megyek úgy sehova hogy ne vennék legalább 1valamit neki (nem gyakran járok el)

2020. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%

Én ruhákból használtat vettem, pedig megtehettük volna, hogy újakat vegyünk.

Általában van a gyagyi kategória, a minőségi es a luxus. A luxus általaban felesleges tényleg, de a jó, minőségi dolgokat érdemes megvenni.

Úgy csináld, ahogy nektek jó, mindig lesz, aki mást mond..

2020. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
71%

Ha több gyermeket szeretnél, akkor jól gondolkozol. Én is így tettem annó.

Nem dobtam el a fejem-bár sokszor volt rá kísértés-de ésszel, szépen meglehet oldani, és semmiből nem volt használt.

Brendon-Babaház-Elephant, én ezekből vásároltam mindig.

2020. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
45%

Fú, én eleve nagyon kevés dolgot vettem meg. Például nem vettünk babakocsit, mert mit tudom én, milyen kell neki. Aztán egyáltalán nem is kellett babakocsi :O

1-2 nagyon cuki minőségi dolgot vettem meg, ami különleges, 1 kis ruhácska, 1 játék, 1 nagyon minőségi gyönyörű babatakaró... a többi h&m vagy használt. Vagy használt h&m :D

2020. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
19%
Mi még a pelenkából is a használtalt vettük
2020. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
18%
Ha megtehetitek, akkor vegyetek újat. Mi is újat vettünk mindenből, nem azért mert burzsujok vagyunk, hanem mert én rosszul vagyok a gondolattól, hogy más levetett cuccait adjam a gyerekemre vagy abban tologassam. Ismerőstől még esetleg, de vadidegentől nem vennék. Mondjuk én főleg azért, mert gyakorló keresztény vagyok, és hiszünk a szellemvilágban, és abban, hogy a tárgyakhoz tudnak szellemek kapcsolódni. Például ha veszek egy idegentől az interneten egy babakocsit, és abban a családban az apuka vagy anyuka félrejár vagy idegbeteg vagy okkultizmussal foglalkozik, akkor azt a szellemiséget én nem akarom az otthonomba behozni azzal a tárggyal. De nem kell ehhez kereszténynek sem lenni, csak ha belegondolsz, azért nem veszek például használtan ruhát se, mert ki tudja ki hordta azt a ruhát és miket csinált benne. A legjobb barátnőmtől viszont simán elfogadok ruhát vagy bármit, mert ismerem. A hordozókendőnk például tőle van. Na mindegy, bocsi, elkalandoztam. Szóval ha megtehetitek, ahogy írod is, szerintem vegyetek újat, nem kell persze a legdrágábbat, mi se a legdrágabbakat vettük, de szigorúan újat mindenből. A barátnő véleménye ne érdekeljen, lehet h ő nem engedhette meg magának, hogy mindenből újat vegyen. De már kezdenek amúgy átesni a ló túloldalára sokan, már azt veszem észre, hogy van egy "kultusza" a használtcucc vásárlásnak, sokan mániákus használtruha vásárlók és kétségbeesetten próbálnak meggyőzni mindenkit, hogy használt holmikat vegyenek, mert az mennyire fantasztikus...
2020. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan nekem nem volt olyan jó az anyagi helyzetem, mégsem vettem semmiből használtat. Magam se szeretem más dolgát hordani, használni, miért adnék akkor a gyerekemre használt ruhát, miért vinnem használt babakocsiban?

Azt vedd, amit te szeretnél, ami neked tetszik, amire neked van pénzed. A te döntésed legyen -mén nyilván parode- ne másé.

2020. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!