Részletes kelengyelista?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kaptam a kórházba is kelengyelistat, de annyira el van naggyázva.

Anyukak! És kismamák akik tapasztaltak, kérlek segitsegetek! Írjátok le mindent mit kell venni egy ujszolottnek, és pl ruciknal miből mennyit érdemes?



2021. júl. 6. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most ahogy választ írnak ide, annyiféle kelengyelistát fogsz olvasni.
2021. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
2021. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 1 mondja. Mindenki mást fog írni. Nézz meg több listát és állíts össze egy sajátot
2021. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Erre nincs egységes jó válasz.

Az újszülöttnek alapvetően az édesanyjára és lehetőleg anyatejre van szüksége. Nagyon sok mindent kínálnak, el lehet költeni egy vagyont a gyerekre, még mielőtt megszületne.

Én azt mondom, hogy érdemes minimális készlettel indulni (legyen hol aludni a gyereknek, megy legyen mit ráadni, és tudj vele közlekedni). A többi menet közben kiderül, mire és milyenre van szükség.

2021. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hasznos választ :)
2021. júl. 6. 13:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá elég pénzed, akkor elmehetsz egy bababoltba is, ott szoktak segíteni és végig mutatnak mindent, ami kellhet. Ott csak az a gond, hogy rádsózhatnak felesleges holmikat is.

Rengeteg olyan dolog van, ami valakinek elengedhetetlen volt, van aki sosem használta.

2021. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6 Hát igen. Nekem pl elakarták adni a bimbóvédőt hogy anélkül nem fogok tudni szoptatni. Jelentem valahogy megoldottam másfél évig 😅
2021. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokminden ráér menet közben. Nekem már van két gyerekem, így lenne is saját listám magamnak. De nem fogok mindent előre megvenni. Kiemelek egy-két példát: mindkét terhességemnél csúnyán kisebesedett a mellem. Kellett mellbimbókrém meg mellbimbóvédő egy pár napra. Ezek a tapasztalatok alapján vennék előre. De mégse, mert hátha most másképp lesz. Lehet, hogy most nem lenne rá szükség. Ha úgy érzem majd, hogy kezd fájni, vagy repedezni, akkor szólok a férjemnek, hogy vegyen. Egyik gyerekem se fogadta el a cumit, így ebből se fogok betankolni. Max. egyet, hogy hátha neki kell majd. Mellszívóból csak a kézit használtam, de azt is ritkán, mert ment anélkül, kézzel. Így most azt se veszek. Ha hiányát érzem, majd azt is beszerzek, addig nem.

Illetve mindenki más dolgokat használ. Pl én a szoptatóskendőnek nagy hasznát vettem. Pelenkatároló kuka. De mások számára lehet, hogy hülyeség. Nekem nem volt soha mérlegem, mert a védőnői méréseken szépen gyarapodott. Másnak meg kell. Ezeket felesleges előre beszerezni, mert nem tudod, hogy fogod-e használni. Majd menet közben alakul minden.

Ruhákból nem kell sok, mert gyorsan kinövik a babák. A legkisebb pelenkából jó, ha van, de abból se kell sok. Majd meglátod, milyen súllyal születik.

Amit mindenképp fogok vinni a korházba az vastag betét, eldobható bugyi, köntös, stb… meg a babacuccok (pelenka, textil pelenka, ruha, popsikrém, meg ilyesmi)

2021. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hú, most beleolvastam a neten ajánlott listákba 🤦🏽‍♀️ Ezeknek a felét nem is fogod használni. A listákból szemezgess, amit fontosnak tartasz, azt szerezd be! Ami kérdőjel, azt beszéld meg a férjeddel, hogy majd vegye meg, amikor szükségessé válik, mert lehet, hogy nem is fog kelleni.
2021. júl. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én írtam mikor vártuk a babát.

Meg van még a lista, ha gondolod elküldöm :)

2021. júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!