Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Melyik a legegészségesebb...

Melyik a legegészségesebb ringató eszköz?

Figyelt kérdés

Hinta, bölcső, ilyenek, konkrét típus is érdekel. Kéthónapos babánknál szeretném kiváltani az állandó sétálgatást, de olyan eszközzel, ami jó a gerincének, mozgásfejlődésének, nem veszélyezteti a szabad légzést stb. Pihenőszékről olvastam, hogy kötöttsége miatt nem jó a baba izomzatának és vázrendszerének, de mi a helyzet a hintákkal pl.?

Inkább a konkrét ismeretek, szakemberi tanácsok, tapasztalatok érdekelnek, nem az, hogy miben érezte jól magát a baba, mert az sajnos még nem jelenti azt, hogy jót tesz az egészségének is az a valami. Meg nem is biztos, hogy ez garancia arra, hogy egy másik baba is élvezné.



2021. szept. 9. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Adamo hinta
2021. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
A két kezed
2021. szept. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Én is az adamo hintára szavazok.

[link]

2021. szept. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Én is kapasból az adamot mondtam volna, vagy a hordozókendő, korának megfelelő fajta és kötés.
2021. szept. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Adamo vagy

Indigo hinta


Egyébként korá. Sem biztos, hogy kiváltja..

Kendőzés hamarabb..

2021. szept. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Adamo

De én is a kendőre szavazok

Tudod tenni a dolgod, mert van két szabad kezed, ő pedig ringatva van közben:)

2021. szept. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Kendőre mégegy szavazat. Ott bagy neki, testközelben, annál megnyugtatóbb nem sok van
2021. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A szülésnél történt nem kellően (meg)indokolt beavatkozások szövődményei miatt jelenleg nem cipelhetek és a hasam sem szorítható. Ettől függetlenül persze vállalva az eü kockázatát szoktam karban hordozni a babát, de egyre nehezebb, ezért szeretném valami eszközre ráterhelni a feladat egy részét. Szívesen hordoznék kendőben, van is itthon egy szövött, egy rugalmas és egy meitai is, de azzal ugyanott vagyok, mint a karban hordozással: egyelőre egészségtelen számomra.
2021. szept. 10. 12:58
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

[link]

Igazából a szabad mozgásának korlátozása semmilyen szinten nem jó a mozgásfejlődésnek. A pihenőszéktől a hintán át a bébikompokig.

Persze a te eseted abszolút érthető, én is a hintát mondanám

2021. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Milyen idős a baba? És miért akarod ringatni? És a párod nem segít? Nem vállalja át a ringatást, kendőbe cipelést?


Mi csak a böfögés idejére ringattuk, aztán visszatettük a sarokba, és addig mellette voltunk felváltva a párommal, amíg ébren volt. Simogattuk, beszéltünk hozzá, csecsemő korától kezdve olvastunk neki mesét, amiből még semmit nem értett, de a nyugodt hanglejtés és a közelségünk megnyugtatta. Nem volt szükség a ringatásra.

Napközben amíg a párom dolgozott, az idő alatt csaptam össze minden munkát, amíg aludt, hogy vele lehessek ha felébred. A sarkot ne értsétek félre, egy gondosan kitakarított padlófűtéses sarok. Alatta kellő vastagságú pokróc, lepedő, körülötte egy mozgatható rács. Nem használtunk kiságyat, szabadon mozgott vagy ötször akkora helyen, mint egy kiságy. Amennyire lehetett, lazán öltöztettük, így nagyon hamar elkezdett csúszni-mászni.

Ha mentünk valahova, kendőben vittük, hol én, hol a párom, csak akkor mozdultam ki egyedül a babával, ha feltétlenül szükséges volt.

2021. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!