Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mit tennél ha az egyik oldali...

Mit tennél ha az egyik oldali nagyszülőktől minőségi, természetes anyagokból készült játékokat, a másik oldali nagyszülőktől pedig gagyi műanyag vackokat kapna a kisbabád, kisgyereked? Mindent odaadnál neki?

Figyelt kérdés
2022. aug. 12. 17:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
24%

A gagyival az a baj, hogy persze tetszik a gyereknek, csak pillanatok alatt szétesik, tönkremegy és akkor nagy a bánat. Egy ajándék meg ne legyen ilyen, értékelje már az illető a gyereket annyira, hogy nem okoz neki szomorúságot egy garantáltan selejt vacakkal. Körülöttünk mindenki, aki gagyi ajándékkal jön, bőven megengedhetné magának az igényes ajándékot, szóval ne ideologizáljunk már, hogy jaj, biztos a kenyeret vonta meg magától, hogy megvehesse a gagyit a kínainál. Ez az ajándéklovas mondás meg egy tipikus múltszázadi baromság, amivel jól meg lehet magyarázni az érzelmi intelligencia hiányát, hogy miért nem veszem a fáradságot, hogy olyat ajándékozzak, ami a másiknak öröm és a hasznára van.

Mi nem adjuk oda a gagyit, de sajnos még arra nem találtunk megoldást, ha az ajándékozó minket kicselezve közvetlen a gyerek kezébe nyomja a cuccot.

Azoknak a hozzászólóknak, akik szerint a gagyi teljesen oké, csak azt kívánom, hogy lássák meg a saját gyermekük könnyes, esdeklő szemét, amikor a tönkrement játék helyrehozatalában remélnek tőlük segítséget…!

2022. aug. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
81%
21. a legtöbb gyerek telibe kakkantja a pasztell színű little dutch (számodra) álom játékokat és a gagyi szar tetszik neki, ami ha elromlik veszel belőle 100 másikat egy túlhypeolt cucc árából.
2022. aug. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
83%
21, értem, amit mondasz, tényleg van olyan, ami tönkremegy hamar, de nekünk már a drága minőségi játék is tönkre tudott menni ugyanolyan gyorsan, szóval önmagában a márka vagy nem márka szempont ehhez. Ami összeszerelt játék, az előbb-utóbb széteshet, eltörhet, de ami nem, mint a plüssök, "egybenöntött" figurák, azoknál teljesen mindegy ez. Ha a drága játékot kell újra megvenni, az sokkal jobban fáj anyagilag, mint az olcsó vacak újravétele, főleg, hogy rá lehet kérdezni, hogy hol lett véve, még ha ajándék is volt, mert kellene egy új a gyereknek, és egy olcsó játékot újra lehet venni, amíg meg nem unja. És igen, mindkét esetben meglátta már a többség a síró gyereke arcát egy tönkrement játék miatt, ez elkerülhetetlen, a minőségi játékok esetében is, de szerencsére a gyerekek könnyen túllépnek dolgokon, egy kis vígasztalás és másik játék gyorsan újra örömöt okoz nekik, még ha a tönkrement játékot nem is lehet pótolni vagy megragasztani. Azért nem kell kisgyerekek játékait ennyire véresen komolyan venni, mint ahogy te ezt lefestetted, hogy érzelmi intelligencia hiánya meg társai...
2022. aug. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
14%
A pszichoterapeutáknak örömhír a hozzáállásotok a gyerekeitek nem komolyan vett érzéseivel, jó kis jövőbeli klienseik lesznek majd. :P
2022. aug. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
83%

24

A gyereknek is szoknia kell a kudarcélményt,az élet sokkal keményebb lesz később. Törődni kell vele,vigasztalni és megtanítani túllépni a dolgokon,nem kinyalni a s..gét. a pszichoterapeutáknak pont a magadfajta tutujgatós szülők gyerekei lesznek bevételi források, nem azé,aki segíti a kudarcok feldolgozását. :)

2022. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
80%
24: Mint írták többen, a játékok újravehetőek, vagy megragaszthatóak, hacsak nem tényleg olyan jellegűek, hogy kuka. Azért az emberek régen is felnőttek drága márkás játékok nélkül, nem ezen múlt a felnőttkoruk sikeressége. És ahogy írta előttem a 25-ös, kudarcélményt szokni kell, és segíteni a feldolgozásban, lelkileg támogatást adni, mert a szülőnek ez a dolga, nem az, hogy vegye a sok drága minőségi játékot halomra. Most komolyan, te miről beszélsz? Ha ennyire kíméled a gyereked mindentől, az első nagyobb nyomástól össze fog roppanni, amit majd az élet ad neki. Komolyan, minden ember legnagyobb problémája csak annyi legyen, hogy gyerekkorában pár szeretett játéka tönkrement. Arról nem beszélve, hogy a márkás játék sem elhasználhatatlan, nem törhetetlen, azzal is lehet bármi. Ha elmentek egy bolt előtt, és meglát egy 40 000 Ft-os monumentális játékot, azt is megveszed neki, mert különben "könnyes, esdeklő szemmel" fog rádnézni, ha nem veszed meg? A nevelésnek az is a célja, hogy a gyerek korlátokat is tanuljon. Most megszokja a drága, márkás játékokat, hogy azt hallja, hogy ő márkás, minőségi játékokkal játszik, míg más csak a gagyibb játékokkal, majd aztán tinédzserként meg felnőttként csak a többszázezres telefon lesz jó, függetlenül attól, hogy nem használja ki a funkcióit, meg csak a drága márkás ruhák, pénze nem lesz rá, és majd romokban lesz, ahányszor meglát máson valamit, és ő nem kaphatja meg...A gyereknek nem a drága játékok adják meg az érzelmi stabilitását, szeretetét, hanem a szülő személye.
2022. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
34%

A gagyi játék nemcsak az elmúlás fogalmát segít megismertetni a gyerekeddel, hanem egészségügyi kockázatot rejt annyiban, hogy legtöbbször ellenőrizetlen, bizonytalan eredetű, visszakövethetetlen. Olyan országból származik, ahol teljesen máshogy viszonyulnak a szabályozásokhoz, azok jóval enyhébbek is, betartatásukra semmi kényszerítő erő nincs, sok olyan vegyi anyag lehet használatban, ami jobb helyeken már betiltott. Egy gagyi játékról pereghet a kétes összetételű festék, kioldódhatnak belőle vegyületek a baba szájában, bőrén vagy éppen a kigőzölgése már szobahőmérsékleten is káros anyagokat juttat a levegőbe. Lehet, hogy nem hullik a szőre a gagyi plüssnek, de az is lehet, hogy jó alaposan átöblítették égésgátlóval és hiába mostad ki, ezt addig ölelgeti a gyereked, amíg el nem porlad. Mikroműanyagokká.

Igen, a “minőségi” is csinálhat ilyet. Csakhogy a minőségi játékoknak visszakövethető életútjuk van, ha távol-keleten is gyártják őket, akkor is nyugati szabályozás szerint. A cégnek érdeke, hogy tényleg kikezdhetetlen legyen a termék, ezért visszahívják a balesetveszélyes, gyorsan amortizálódó vagy veszélyes anyagokat tartalmazó árukat. Ha egy noname gagyi lenne ilyen, meg se tudod róla. Márpedig ha azt vesszük, hogy hányszor hív vissza egy-egy európai gyártó ilyen termékeket, ebből könnyen következtethető, hogy a gagyinak jóval nagyobb aránya lenne ilyen, csak hát senkise nézi vagy ha mégis, hozzád már ez az infó nem jut el. Közben meg sír a világ, hogy jaj, miért menstruálnak a lányok egyre korábban, miét nő meg egy hatéves kislány melle, és jön a gyanakvás a műanyagokra, azok kigőzölgéseire stb.

Ezért én elvárom az ajándékozótól, hogy lekövethető terméket adjon a gyerekemnek. Minőségiből is van olcsó, amivel ugyanolyan jól elvan a gyerek. De nálunk pont olyan emberekről van szó, akiknél az átlag havi bevétel millió körül mozog, ilyenkor én nem tudom nem a magasról beleszarást látni az ajándékozásban.

Az eléggé súlyos érvelés, hogy majd a gyerek eldönti, mi a jó neki. Ha nem adod oda neki a botmixert is, mert azzal is szeret játszani, akkor talán eldöntheted te helyette, hogy egy játék potenciálisan káros-e vagy sem. Te vagy a felnőtt, a gyerek arra van programozva, hogy te hozol helyette felelős döntéseket, te ítéled meg, mi az, ami jó, biztonságos számára. Ő örömmel játszik majd a rákkeltő gagyi kisautóval és nyeli le a lökhárítóját is.

Én csak azt remélem, hogy túl azon, hogy nyomod majd itt is a pirosat, talán a következő gagyiságnál már kicsit tétovázol majd, mielőtt odaadnád a gyerekednek. Megnézed a csomagolást, elolvasod az információkat, megvizsgálod az első benyomásod róla. Megkapargatod a festéket, megszagolod stb. mielőtt a gyerek kezébe adnád. Ez már egy nagy lépés előre.

Itt többen szalmabáb-érveléssel máshová helyezik a fókuszt. Nem márkás/nem márkás volt a kérdés tárgya, hanem a gagyi/minőségi. Nem arról volt szó, hogy kötelezően sokat kell venni, hanem hogy mit tegyünk az ajándékba kapottal. Kis jóhiszeműség nem ártana itt szövegértésben.

2022. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
27: Én személy szerint nem kisbabákra gondoltam az előző kommentjeimben, hanem olyan kicsi gyerekekre, amik már nem akarják megenni a játékokat, de természetesen, hogy pici babánál figyelni kell erre is. Eleve olyan gyereknél, amelyik még a szájába vesz mindent, annál fokozottan kell arra ügyelni, hogy mit adunk neki, az általad említett okok miatt, szerintem ez senkinek nem is volt kérdés. A korábbi kommentek amúgy nem a babákra fókuszáltak, hanem az idősebbekre, pont azért szerintem, mert egy mindent is megevő gyereknél nagyon kell figyelni arra, hogy mi törhet le belőle, mit nyelhet le, mit rághat le. Természetes, hogy ha egy játék már ránézésre vagy vizsgálatra veszélyesnek/gyorsan bomlónak, stb. tűnik, azt az ember nem adja oda, vagy ha használat közben pattogzik a festék, akkor azt el kell venni, sőt mielőtt odaadja az átlag szülő, meg is szokta óvatosan szappanos vízzel mosni, plüssnél meg szokás a címkének megfelelő módon kimosni, amelyik már ennyitől szétjön, károsodik, azt már meg sem kapja. A kérdés tárgyából egyébként annyi derült csak ki, hogy "minőségi, természetes anyagok" vagy "gagyi, műanyag" játékot is odaadjuk-e, vagy sem - amibe mindenki azt gondolhatott, amit akart, mindenki másnál húzza meg a "gagyi" határát, én személy szerint nem tudom mi a természetes anyagú játék, amikor akárhogy is nézem, minden többszörös feldolgozáson, kezelésen esik át. A gagyi is lehet veszélytelen, attól még, mert gagyi, és nem feltétlenül kell bármilyen hiányosságban szenvednie - a legtöbben úgy gondolom erre fókuszáltak a válaszadók közül. A kérdező sem úgy tette fel a kérdést, hogy veszélyes vagy potenciálisan lehetséges játékot odaadnánk-e a gyereknek, amire mindenki azt mondaná, hogy nyilván nem, akárki is adja ajándékba. Bennem fel sem merül, hogy egy egy általad is felsorolt szempontok alapján veszélyes játékot odaadjak a gyereknek, származhat az akárhonnan, és magától értetődő, hogy minden normális szülő megvizsgálja a játékot, ezért nem érkezett szerintem ebből a szempontból még más válasz. Unokaöcsémnél pont egy elvileg márkás és drága fajátékkal jártunk úgy, hogy pár órán belül elkezdett belőle kiállni a szálka mindenféle, holott hibátlannak tűnt, persze lehet van olyan összeg, ami felett ilyen nem fordulhat elő, csak azért horror áron nem lehet folyamatosan vásárolni sem annak, aki nem teheti meg. Az oldal egyfajta fórumszinten működik, a válaszolók továbbviszik a kérdést, ahogy az a nem egyértelműen eldöntendő igen-nem válaszlehetőségű kérdéseknél lenni szokott, ez nem tudom miért probléma, és miért kell szövegértelmezéssel dobálózni. A legtöbben a márkás-márkátlan irányba vitték el a kérdést a gagyi-minőségi címszavak elolvasása kapcsán (miután a gagyi alatt a legtöbben a márkátlan dolgokat szokták érteni), te meg a veszélyes-nem veszélyes oldalról világítottad meg ugyanezeket, és ezzel nincs is semmi baj, mert ebből a szempontból úgysem volt még velősebb komment. Az ismerőseidnél sajnálatos, hogy ha milliós szinten keresnek, nem képesek ajándékba adni valami rendes játékot, én is ezen megdöbbennék. Az, hogy miért vannak hormonális problémák gyerekeknél, azért az egy nagyon összetett probléma, nem merül ki önmagában a játékok származásában, például a sok egészségtelen étel, szennyezés, vegyszerek, növényvédők, stb., én ebbe az irányba már nem mennék el.
2022. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!