Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Miért olyan divatos ez? Jó...

Miért olyan divatos ez? Jó hatással van ez a gyerekekre?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy mostanában az a divat, hogy egy babának az egész szobája, a játékai, és a ruhái is bézs, vagy fehér vagy szürke színűek. A legtöbb esetben letisztultak, és minta nélküliek. De nem úgyhogy csak egy-két pulcsi, vagy póló ilyen, hanem minden.

(beszúrok egy pár képet hogy érthető legyen hogy mire gondolok)


[link]


[link]


[link]


Általában azoknak a szülőknek akik így nevelik a gyereküket, az egész háza úgy néz ki mint egy pinterest board. Semmi szín, semmi játékosság. Csak unalmas és egyhangú bézs. Illetve a gyereket is ilyen ruhákba öltöztetik, és az összes játékuk így néz ki. Az tény hogy esztétikailag nem néz ki rosszul, max egy picit unalmas, de nem hiszem hogy ez jó hatással van a gyerekekre.


Az internet népe (legalábbis a legtöbb ember) ezt nem nézi jó szemmel, és "sad beige mum" - oknak hívják az ilyen anyukákat.


Ti mit gondoltok? Jó ez ha egy gyerek így nő fel? Aki így nevel gyereket, az miért így csinálja? Aki nem, az miért nem? Mik a tapasztalataitok? És mi a véleményetek erről?



máj. 21. 21:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
A gyerek nem fontos, a lényeg, hogy Instán fancy legyen minden!
máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kicsit túlgondoljátok annak fontosságát, hogy néz ki egy gyerekszoba. Évezredekig úgy nöttek fel a gyerekek, hogy egy barna fa viskóban egy barna szalmazsákon aludtak, nem voltak színes dekorációk, játékok, semmik. Még a módosabbaknál sem nagyon, fehérre meszelték a szobát, mert azt a technikát ismerték, és esetleg volt egy színes szőnyeg meg takaró, amúgy minden fa színű és fehér volt.


Az égvilágon semmi komoly, hosszútàvú hatással nincs a gyerekre az, hogy Micimackó van-e a falra festve vagy bézs Pinterest szobája van-e, ez az igazság.


Amúgy ezek a szobák ezerszer jobbak szerijtem, mint a sok putri-szerű, lomos, összehányt gyerekszoba, amit láttam már.

máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezt csinálja a legtöbb "szomorú bézs anyuka"
máj. 21. 21:48
 4/20 A kérdező kommentje:
1 esnek szántam :)
máj. 21. 21:49
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Miért baj, ha valakinek ez a színvilág jön be és ebben érzi jól magát? Nem vagyunk egyformák. Sokkal igényesebb ez mint a sok rikító pink és társai vagy amikor a gyerekeknél mind a 4 fal teljesen másra van festve.
máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Én se értem, mi a baj ezzel. Nekünk meg vintage-shabby stílusban van berendezve a ház, mert ez tetszik, nyilván a gyerekszoba is visszatükrözi a stílust. Két kisfiunk lakik benne, magas fehér padlószegély, kékesszürkére festett bútorok, visszafogott textilek. Nyilvàn játék van benne mindenféle, de most nekik kb. mindegy, milyen a szobájuk, 1 és 3 évesen baromira nem érdekli őket, akkor logikus, hogy olyan lesz, ami nekünk tetszkk, nem? :D Vagy nem értem, olyan gyerekszobát kellett volna csinálni, ami nem tetszik nekünk?
máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%

Amit belinkeltél (2.) hiába bézs, nekem már az is csiricsáré, túltolt a mintás tapétával. Fúj.

Nálunk halvány sárga fal, fenyő bútorok- ez a lezisztult, de nem hideg

máj. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Nalunk is hasonlo a szoba es a ruhak is, de csak azert, mert most nekem ez tetszik, ennyi, ebben nincs tobb az en reszemrol.

A jatekok azok szinesek. Majd kesobb amugy, ha mar a kisfiam tud donteni, olyan szobaja es olyan ruhai lesznek, amit csak szeretne :D

máj. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
10%
Nekem az a véleményem, hogy a szoba a gyereknek készül. Tehát olyan legyen,ami a gyereknek tetszik. Színekkel és vidámsággal.
máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
9-es, de egy csecsemőt, kicsi gyereket egyáltalán nem érdekel milyen a szobája, ergo nem is lehet az ő tetszése szerint berendezni. Majd idővel lehet alakítani bármilyen szobán, amikor már a gyerek is szeretné, addig meg nyilván a szülők ízlését tükrözi.
máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!