Egy szobában 3 gyerek?

Figyelt kérdés

Karácsonykor születik a 3. gyerekünk. Nagy házunk van, de a 6 évesünk már most mondogatja, hogy szeretne a kistesóival egy szobában lenni még. Mi is így gondoltuk, mert picik. Karácsonyra fogunk a felújított házunkba költözni, jelenleg anyukámnál vagyunk 1 szobában a felújítás miatt. Gondolkoztam, hogy egy szobát megcsinálunk csak alvásra, egy másikat pedig játszószobának. A 6 évesnek gondoltam még arra, hogy egy 3. szobát az apróbb játékoknak (pl. Lego). 5 szoba van az emeleten, 1 nekünk lent. Az emeleti szobából 1 dolgozószoba lesz. Marad 2 nagy szoba és 2 kisebb szoba. Nálatok hogy van 3 gyereknél? Esetleg tudtok olyan ruhásszekrényt ajánlani, ami 3 egyenlő részre van osztva?


Gyerekek karácsonykor: 6 éves fiú (még ovis lesz következő tanévben), 2 éves lány és egy újszülött


A pici biztos nem tud rögtön velük lenni, de hamar elmegy az idő.


máj. 17. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan megengedném, hogy egyelöre maradjon a közös szobában, de egy második gyerekszobát feltétlen kialakítanék, mert egy, esetleg két év múlva már biztos külön akarna a nagy menni (föleg, ha iskolába kezd járni).

A maradék szobákat úgy rendezném, hogy néhány év múlva 3 külön gyerekszoba lehessen, egyébként problémás lesz.

Egyelöre olyan szekrényt vennék, amiknek polcokra külön lehet tenni a gyerekek ruháit, ha külön mennek, akkor úgyis mindegyiknek kell egy-egy szekrény (meg egyég bútor is)

máj. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia, simán megoldható.


Nálunk is 1 szobában alszanak a gyerekek, eleinte amíg újszülött volt és gyakran ébredt, babaöbölben aludt az ágyunk mellett. Most 5 hónapos, pár hete a fiúkkal alszik. Van egy emeletes ágy a fiúknak (5,2 évesek) és babaágy a lányunknak. Fiúknak van 1 nagy szekrény, lánynak 1 kisebb. A babaágy mellett van pelenkázó és ennyi a szoba. Szóval oda csak aludni járnak.

Emellett van hatalmas játszószobájuk, ott játszanak, olvasnak, stb. Meg persze nappaliban is elvannak. Mi így élünk a földszinten, emeleten van +3 szoba, egyelőre nem költözünk fel, majd ha nagyobbak lesznek és igénylik.

máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Később biztos külön szobát szeretnének. Szerintem 2-3 évet a nagynak még így tetszeni fog. Utána kapnak új bútort a saját szobájukba. Jelenleg a 3 gyerekes szobát kell berendezni. Kb. 16 négyzetméteres szobában lesznek, az nem kicsi. A 2 évesnek házikó ágyat néztem.
máj. 17. 11:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alakítsatok ki a nagynak saját szobát, íróasztallal, szekrénnyel stb. Úgyis nemsokára sulis lesz, kell egy hely ahol tud nyugodtan tanulni vagy csak félrevonulni. Max az agyát hagynám bent a közösbe, ha szeretne a kicsikkel aludni, meg attól napközben tud ott játszani is velük, ha igényli.
máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2es voltam. Nálunk 12 nm a gyerek hálószoba, elfért minden :)
máj. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

A baratnomnel 3 van, 9-7-6 evesek, es meg szeretnek egyutt lenni, 3 emeletes emeletes agyuk van.

A baratnom most latja, hogy lassan eljon a kulon szoba ideje.


Ruhasszekreny - a nagy batar szekrenysorok mar reg divatjamultak, szinten ennel a baratnomnel 3 db IKEA komod van, van legalabb 10 fiok benne, kozep magas de vekony ( falhoz rogzitve egyertelmuen ), nekik nagyon bevalt. A par kabatnak meg van akasztos az eloszobaban.

Az en fiamnak is csak egy komod van. Herotom van az oskovulet gyerek butoroktol.

máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

itt nem az az eset áll fenn, hogy igényelnék a külön szobát, de nincs. Ahogy sok ember bevállalja.

Én simán engedném a 3at egybe. de ahogy fentebb is írták, a nagynak alakítanék ki egy sajátot is, ha el szeretne vonulni esetleg.

máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi, de szerintem kell az akasztós szekrény is. Főleg 3 gyereknél nem csak pár kabát van, legalábbis nálunk van esőkabát, átmeneti, téli, mellény stb. És ott vannak még az ünneplős ruhák is, de kinek mi. Én szeretem, ha szépen, rendezetten ott van minden a vállfán
máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 babyboom567 ***** válasza:
83%
Ismerősnél 2 nagylány volt,10-és 8 évesek voltak.Mindkét lánynak volt külön szoba(elvileg),plusz egy vendégszoba.A lányok francia ágyon aludtak a nagyobbik lány szobájába ahol a 2 íróasztal is volt, a másik volt a játszós szoba, a vendégszoba meg a legózós szoba.Náluk még ekkor sem merült fel,hogy külön aludjanak,vagy külön tanuljanak.
máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%
9! De ott csak 2 év volt köztük és mindkettő iskolás volt. Itt a 6 évest akarja egy szobába az újszülöttel meg a másik picivel. Pl.délután ha hazajön az iskolából ne menjen be a szobába, mert a pici épp alszik? Vagy amikor éjszakákat sír, mert fogzik, de a nagynak reggel kelni kell az iskola miatt? Én mindenképpen hagynék egy "kiskaput" a nagynak, tudjon hova menni, ha nyugalmat akar.
máj. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!