Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Újszülött babának milyen...

Újszülött babának milyen ágyat vettetek?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lenne a jó. Van ugye a sima alap rácsos kiságy, de ebből is van csak az Ikeában 20ezertől a végtelenségig, nem annyira látom a különbséget, max a drágábbaknak van fiókja. Aztán van, ami egyben pelenkázó is. Ez talán helytakarékosabb. Láttam olyat is, ami aztán gyerek ággyá alakítható. Ez szimpatikus elképzelés lenne, csak nem tudom mennyire kényelmes aztán az ilyen kiságyból lett gyerek ágy. Van valakinek esetleg tapasztalata?

Amit még láttam, az a klasszikus bölcső. Erre azt hittem már kihalt műfaj, de elvileg az egészen kicsi babákat lehet benne altatni, és szeretik, jól alszanak benne. Nekem ez is tetszik, de én az vagyok, aki magának is vízágyat venne ha tehetné, lehet csak az én fejemben jó ha mozog kicsit alvás közben, a baba meg utálná. Esetleg bölcsővel tapasztalat valakinek?

Ti milyen baba ágyat vettetek? Árban mennyit reális kiadni rá? Nyilván nem akarok kényelmetlen fekhelyet a kicsinek, de nem tudom mennyire az árán múlik ez.



2022. aug. 30. 11:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A pici gyerekek szeretik a ringatást.

Te is állandóan ringattad, amíg benned volt, és jártál vele.

2022. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Még a Brendonban vettük meg a rácsos babaágyat 20-21.000-ért. Ennek 3 rácsa kivehető, 3 magasságban állítható.(Én alacsony vagyok,157 centi, de még a legalsó szintre is kényelmesen be tudom rakni. Ehhez vettünk egy egyszerű matracot 6000 Ft-ért.( Eladó ezt ajánlotta a drága kókusz matrac helyett, mivel én sem tudtam mi a különbség, de azt mondta “véleménye szerint nem éri meg az árát, semmivel sem jobb, mint egy átlagos), úgy gondolom ez is teljesen jó vétel volt. Az ágy 140 centi hosszú, szerintem bőven 2-2,5 éves koráig tudja nyúzni, ha a fiamnak is megfelel.


Másik dolog: Barátunknál aludtunk egyik este, ahol volt egy gyerekágy pelenkázó résszel, na az bitang magas volt. Páromat kellett megkérnem, hogy tegye a helyére a gyereket miután elaludt, szóval az nálunk nem vált volna be, plusz a matrac iszonyat kemény volt, azt hiszem az pont kókusz matrac volt.


Szerintem mindenképpen személyesen nézd meg és esetleg kérdezz rá, ha valami nem világos, így kevésbé ér meglepetés, mint pl egy online rendelésnél.

2022. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi használtan kaptunk kiságyat is meg bölcsőt is, abból állványos, felfüggesztett fajtát. Eleinte, pár hétig a bölcsőt használtuk, bár nekem úgy tűnt, a babát nem érdekli, ring-e. Meg elvileg nem 100%-os benne a légzésfigyelő. Viszont én azt gondolom, hogy az idegrendszeri fejlődésnek jót tesz az a ringás, és kicsit korábban érkezett a kisember, úgyhogy ilyenekre próbáltam figyelni.


Aztán volt egy fázis, mikor sehogy se akart aludni, és végkimerülés jelleggel elaludtunk együtt a nagy ágyon. Onnantól együtt aludtunk. Így sokkal kipihentebb voltam, mert bár 2 óránként szoptattam éjjel is, nagyon könnyen vissza tudunk aludni. Nappal változó volt, hol a bölcsőben, hol az ölemben, hol a babakocsiban, hol a hordozókendőben aludt a hasamon vagy a hátamon.


Mikor kinőtte a bölcsőt, félő volt, hogy kiesik, beüzemeltem a kiságyat, de akkor már kúszott. Mivel a lakás biztonságossá van téve, rögtön kivettem a rácsot a kiságyból, mert azt szerettem volna, ha a felébredő gyerek nem ordítani kezd, hanem kimászik és kijön hozzám. Na ez nem jött be, ottmarad az ágyban és ordít, hogy jöjjek, hiába nincs rács. Viszont sokkal kényelmesebb betenni. Most esténként ott kezdi az éjszakát, és mikor éjjel fölébred, akkor veszem át a nagy ágyba.

2022. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!