Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sima mosóporral is lehet...

Sima mosóporral is lehet újszülött babának a ruháit mosni (Tomi)? Mekkora milyen pelust vettetek 1-2 hetes babátoknak?

Figyelt kérdés
Eléggé a vége felé járok, most szeretném kimosni a rucikat amiket kaptunk. Nemrég vettem 8 kilós mosóport, ha nem muszáj nem vennék újat, jó lehet ez is?Hány fokon és milyen öblítőt ajánlotok? Mekkora és milyen pelust használtatok az elején?
2014. máj. 19. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sima mosóporral és öblítővel is moshatod, én is úgy voltam, hogy mikor elfogyott a régi mosópor, öblítő, akkor senzitívet vettem. 40 fokon mosom a színeseket, 60 fokon a fehéreket. 1-es pelust használtunk kb. 2 hónapig.
2014. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindig azzal mostam a gyerek ruhait amivel a mienket. Tomival es zold coccolinoval oblitek, mai napig. Az o bore nem igenyelte soha a baba mososzert.

Mivel nekem a lanyom kicsi volt mikor megszuletett sokaig 1-es pelust vettem neki. Amikor meg nem volt meg vettem egy csomag 1-es pelust 43 db-os asszem a new born pampersnel es 2 csomag 2-es pelust. Amikor megszuletik derul ki h mekkora pelus szukseges. Igy mi azutan vettunk meg h megszuletett. A nagyobb meret ugyis elfogy a kisebb ha nem jo az rad marad. :-)

2014. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
En Ariellel mostam, minel nagyobb hofokon, de oblitot nem hasznaltam, max ecetet. Es mindent kivasaltam.
2014. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Minél kevesebb mosóport használj és öblítőt lehetőleg ne. Minél kevesebb szintetikus dologgal találkozik a gyerek, annál jobb. Mosópor helyett is inkább a mosószóda a jobb. Az alapos öblítés lényeg.
2014. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajátunkkal mostam. 1-es pelus nekünk nagyon hamar kicsi lett, szerintem ne vegyél sokat belőle. 2-es méretből is egy nagyobb csomag fogott, aztán hármas méret következett.
2014. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Sima mosóporral moshatsz. Öblítőt jobb, ha nem használsz, mert az öblítőben olyan anyagok vannak, ami a kisbaba bőrét irritálhatják! És mindig mosd külön a saját holmitoktól! Újszülöttnek a legkisebb méretű pelust vedd, mert a nagy méretű lecsúszik róla, és minden (pisi-kaka) kint lesz a tipegőjében.
2014. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze simával is lehet mosni.

Mi Pampers 2-es pelust vettünk.

2014. máj. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor vegyek egy kis csomag 1-est meg több kettest? Húúúú ez nekem még "kínai":)
2014. máj. 20. 13:48
 9/9 anonim ***** válasza:

A pelusok kilora vannak szetbontva 1-2-3-4-5-6 meretekre.

Az egyes meretu 2-5kg-ig van

A kettes 3-6kg-ig

A harmas 9kg-ig asszem

A negyes14kg-ig

A tobbivel nem vagyunk annyira kepben meg csak itt tartunk. :-)

Nyugi hamar belejossz, en is igy voltam mint te.

2014. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!