Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Lakasfelujitasi tamogatast...

Lakasfelujitasi tamogatast vehetunk fel , ha 6 honapos terhes elmultam?

Figyelt kérdés

Mi ennek a menete.

Illetve mik a feltetelek? Valaki , aki igenybe vett ilyesmit tudna nekunk tajekoztatast adni?

(Babaszoba felujitast szeretnek, ill furdoszoba felujitast)

Koszonom elore is.



2022. nov. 16. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


De ezt te is megtaláltad volna.

2022. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Olvasd el, amit az első belinkelt!


12 hetes terhesség után.


Viszont házilag végzett munkálatokra nem jár a támogatás, ha esetleg ilyet (is) terveztek. Én is 6 hónapos terhes vagyok, 12 hetes korom után éppen csak találtunk még vállalkozást, aki még idén megcsinálja mindazt, amit így be tudunk nyújtani a támogatásra. Most is épp dolgoznak nálunk.


December 31-ig lehet benyújtani a támogatásra a számlákat, vállalkozói szerződést.

Ha otthonfelújítási hitelt akartok hozzá felvenni, azt már nem is adnak nov 2 óta.

2022. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha eddig nem fogtatok még bele és egy darab számlátok sincs, akkor én átgondolnám, hogy nagyon szükséges-e a felújításba belevágni. Az otthon felújítási támogatási ugyanis idén dec. 31-ig lehet igényelni, jövőre már nem, szóval eléggé el vagytok ezzel késve.
2022. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem is adnak már a bankok ki ilyen hitelt.Pont azért,mert csak dec.31-ig lehet benyújtani.
2022. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy ez Egy hitel, így tárgytalan, köszönöm a vàlaszokat. A szobát mindenképp megcsináljuk, februárban jön a baba..

Csak érdekelt, mert azt olvastam , hogy szàmlával 50%-ot visszatérítenek, de ezek szerint akkor tévedtem.

Hitelt semmiképp nem akarok.

2022. nov. 16. 17:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hitel… lehetett felvenni hozzá hitelt, de az már nincs. A visszaigényelhető 50% is csak idén van már.
2022. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Csak érdekelt, mert azt olvastam , hogy szàmlával 50%-ot visszatérítenek, de ezek szerint akkor tévedtem."


Igen, azzal igen, de csak ha vállalkozói szerződés keretében végeznek nálatok felújítást, és tőlük kaptok ezekről számlát. Az anyagokat ti is megvehetitek, de csak akkor számolható el, ha azt szakember használta fel/építette be, stb.

2022. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 ez nem igaz amit állítasz, mert úgy ebben a formában nem igaz. A megvett anyagokat nem csak szakember használhatja fel, viszont csak az anyag nem számolható el. Mondok egy példát a kérdező paramétereivel: babaszobában kicseréli az ablakot ajtót, és vesz festéket, de apuka ügyes és ezt maga meg tudja csinálni, akkor itt csak anyagszámlát ad be. Viszont mivel kell mellé munkádat számla is, a fürdőbe szánt szaniterekről, csempékről nincs számlája, mert mondjuk ismerős szerezte számla nélkül vagy már a pályázat előtt megvették csak most építik be, akkor ezen a téren lesz neki munkadíj számlája. Így a kettő együtt már beadható. Arra kell figyelni ,hogy az anyag és munkadíj vagy munkadíj és anyag aránya 25-75% lehet legrosszabb esetben, így kapható vissza az 50%. És akinek van pénze természetesen nem kell hitelt felvennie. Viszont valóban nehéz lesz már szakit találni
2022. nov. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

#8


Ja, hát ha valaki trükközik a számlákkal, akkor elviekben mindent lehet. A papíron meg kell adni, milyen munkálatokat végeztek, itt nem tudom, hogy fogja összeegyeztetni, hogy a szobai felújítást vízvezeték-szerelő intézte neki.

2022. nov. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem 8-as.A 9-es írja jól.Ez trükközés.Azt kell beépíteni,amiről számla van.Az más kérdés,hogy én is tudok olyan vállalkozót,aki ad számlát pénzért bármiről.
2022. nov. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!