Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Montessori ágy tapasztalatok?

Montessori ágy tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Olyanok tapasztalata erdekelne akiknek montessori ágyuk van. Az en kisfiam 8 honapos es a matracos megoldason gondolkozunk, mert a racsos agyba nem szeret aludni. De nem tudom, hogy mennyire jo megoldas lenne.

2023. jún. 19. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 hónaposan kb 3 nap alatt rákapott, hogy alvás helyett ment játszani, és akármilyen álmos volt, már mászás közben esett le a feje és ordított, de ha ki tudott jönni az ágyból, akkor kijött.
2023. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Milyen kacifántos név 🤦‍♀️


Nekünk ilyen volt, de nem így hívtuk, és bevált

2023. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Mi kb. kétéves korban váltottunk rácsosról (leszereltük a rácsokat), nem jött ki belőle sose olyankor, amikor alvásidő volt. Szerette a rácsos verziót is.

(ma már mindent Montessorinak kell hívni, különben nem lehet eladni!)

2023. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A montessori modszer a floorbed-et tamogatja, ami konkretan egy matrac a foldon. Alapvetoen ez semmi draga dologrol nem szol, szoval nem kell feltetlenul befektetni valamibe, amit montessorinak neveznek. De persze lehet ugy is, kinek mihez van kedve.


Nekunk mukodik a matrac a foldon, de en ugy alakitottam ki a tereket, hogy a fiam szobaja csak az alvas helyszine. Egy darab jatek nincs bent, nehogy elvonja a figyelmet es nem is szoktunk jatszani bent. Kesobb persze ez tuti valtozni fog, de meg csak 10 honapos, most erre van szuksegunk, kulonben o is alvas helyett jatszana.


Viszont igy meg csomoszor szokott olyan lenni, hogy felebred, lemaszik az agyrol, nezelodik a szobában, szoval elfoglalja magat valamivel, aztan amikor eleg volt es meg faradt, akkor megy es visszaalszik magatol. Ha nem faradt, akkor nyilvan nem, de akkor is nyugodtan kel legalabb.

Amig a racsos agy volt ( 7 hos koraig), addig orditva ebredt minden alkalommal.

Szoval nekunk bevalt, de en is gondolkozom valami alacsony agykeret szerusegen, mert igy ugye allandoan szelloztetnem, emelgetnem kell a matracot, nehogy peneszes legyen az alja. Ez pedig nekem kenyelmetlen…:D

2023. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pont azért szereltem le a rácsot az ágyáról, mikor kúszni kezdett, hogy ha fölébred, jöjjön ki hozzám, ne pedig magában ordítson, míg oda nem megyek.


Nem mászott ki. Felült az ágyban és ordított, míg oda nem mentem. Már másfél éves múlt, mostanában kezdte, hogy kijön csendben, odajön hozzám és a lábam mellett kezdi az ordítást.


Altatni pedig cicin altatom általában, ez a kérdés így nem merült fel, hogy kimászik-e mikor aludni kéne, mert eleve alva teszem be az ágyba.

2023. jún. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!