Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Milyen trükk válhat be, hogy...

Milyen trükk válhat be, hogy rendet rakni a gyerek?

Figyelt kérdés
5 éves a lányom. Mindig próbáltam arra nevelni hogy össze pakoljon maga után amikor játszik. Ha megkérem, rögtön jön a kifogás hogy éhes vagy fáradt. Nem tudom még azt is én megcsinálni. Dolgozom, takarítom az egész házat, el látom az állatokat. Tehát konkrétan minden rám van hagyva. Már annyira durva a helyzet, hogy Tokaj szakadtábol sikit ha megkérem hogy rakja el a játékait. Száma szét dobal mindent nem csak azt amivel játszik, ha eszik valamit a szemetet eldobja épp ott ahol van. Tudja hogy nem lehet és az utóbbi időben elkezdte eldugni a kanapé mögé hogy ne lássam. Persze megtalálom amikor takarítok és ha szólok neki azonnal sír és hisztizik hogy nem dobja ki. A szobája kész káosz, a kis barátait sem hívja át mert tudja hogy borzalmasan ami ott van. Amit már próbáltam: kedvesen kérni, játékosan pakolni vele hogy ki lesz hamarabb kész, segíteni neki hogy mit hova tegyen. Semmi más dolga nincs, csak a játékait kellene rendbe rakni. Persze semmi nem használ cserébe szándékosan kiszedni az összes ruhát a szekrényből és szét dobálja, és mindenhová szét dobálja a játékikat a saját szobáján kívül is. Már nem tudom tovább kezelni ezt a helyzetet, folyamatosan hisztizik és sikit. Soha nem vertem meg vagy emeltem rá kezet. Kiabálni már kiabáltam, és direkt úgy sikit és sír mint ha bántanák. Valakinek van valami tanácsa esetleg, hogy milyen más módon tudnám rá venni?
2023. jún. 23. 13:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
Kezdetnek jól kipicsáznám és akkor lenne is oka vinnyogni meg sikítani. Ne félj, nem lenne második alkalom. A játékokat pedig összegyűjteném és neki adnám rászoruló gyerekeknek. Amit nem pakol el, azt nem látja többet. Nehogy már egy 5 éves terrorizálja a családot.
2023. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a rendetlenség manó elvitte párszor. Már rég tudja hogy nincs manó de elpakol, mert tudja hogy nem nézem ami elől van, hanem elrakom de abban neki nem lesz köszönet, mert ezer év mire visszakapja
2023. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Kérd meg kedvesen, hogy pakoljon össze, ajánld fel a segítséget. Ha ismét visít, mondd neki higgadtan, hogy semmi baj, anya összepakolja. Fogj egy zsákot és egy részét dobáld bele, majd vidd ki a házból, ne foglalkozz a hisztivel, biztos toporzékolni fog. Maradj higgadt, nem fogja tudni hova tenni a viselkedésedet.

Amikor visszamész mondd el neki szépen, hogy még van lehetősége átgondolni és befejezni a pakolást, akár segítségeddel. Ha tovább ordít és cirkuszol, újabb zsák.

Valószínű őrjöngeni fog, mert eddig is megcsináltad helyette, de rá kell, hogy jöjjön… ha szép szavakkal nem megy, akkor így.

Másnap lehet újra próbálni.


Neked kell következetesnek lenni, 5 évesen már rég fel kell fognia, hogy nem dobálunk szét mindent és el kell pakolni, nem lehet disznóólban élni.

2023. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk sokszor el lett mondva, hogy rakja el a játékait, semmi hatása nem volt. Aztán egyik nap bejött az apja, látta, hogy megint szét van dobálva. Nem szólt egy szót sem, csak összekapkodta a játékokat egy dobozba, és az egészet úgy ahogy van bevágta a kukába. A lányom, aki látta ezt, hatalmas visítással a sírva könyörgött, hogy visszakapja ôket. Na azóta úgy pakol, mint a kisangyal.
2023. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos nálunk a kidobás sem segített...

Volt olyan is, hogy hónapokig a játékaik legnagyobb része el volt kobozva, akkor kezde a lány a szekrényből kipakolást és azokon ugrált, hogy az a víz a medencében... :S

2023. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13%

Az igen, szülők gyöngyei... Arra nem gondoltatok, hogy esetleg segítsetek nekik elpakolni? Megtanítani, hogy mit hova kell rakni, jó hangulatban? Neem, rögtön kukába a játékkal... 3 éves lányommal úgy játszunk, hogy már tudja a szabályt: következő játék előtt az előzőt elpakoljuk. Ha ellenkezik, akkor addig mondom neki, hogy segítek, és addig nincs másik játék, amíg be nem adja a derekát, és szépen együtt elpakolunk.


Valszeg nálatok túl sok játék van, azért nem tud elpakolni, így szépen ki kell szanálni, a felét elajándékozni, máris könnyebb lesz rendetrakni... A szekrényből kipakolásról már két évesen leszokott, nem is értem, gondolom nincs vele foglalkozva, csak kiabálva hogy rakjon rendet ( de segíteni neki luxus mi?)

2023. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Szintén a kidobás kb 3 hétig ment, és már rohadtul elegem volt, hogy folyamatosan fenyegetnem kellett, hogy kidobom ha nem csinálod, és fogtam, és kidobtam és visítás, és pakolt, és ugyanezt 3 héten át. Aztán már nem érdekelte mit dobok ki, engem meg igen, mert méregdrága cuccok voltak. Aztán elkezdtem csökkenteni a kidobott dolgok érték, majd nem jött be, majd elrakni pár napra/hétre a szekrény tetejére, ami részben jött be, egy idő után nem érdekelte. Most lelkizsarolok, az általa utált gyerekhez hasonlítom, és akkor néha pakol, de csak rövid ideig tart nála. Egyébként ez nem csak pakolásban látszik, minden másban amit "kell" csinálni, ilyen hisztizős. Ahogy teltek a hónapok, évek folyamatosan javult, több dolgot csinál magától, de néha még mindig előjön a régi énje és nem tudok rá hatni, pedig már büntettem is, jutalmaztam is. Már ott tartunk, hogyha belelép valamibe és átszalad sírva, nem tud érdekelne, akkor se, ha vérzik a talpa, de rohadtul nem érdekel, és annyira őt sem, hogy elpakoljon.


Egyébként a tiéd 5 éves, akkoriban mi együtt pakoltunk, ami jól ment, én csináltam 70%ot, ő 30%ot, ilyenkor simán rá lehetett venni, aztán mikor többet kellett volna, vagy a minikupit(3-4 játék, pár könyv)egyedül, akkor már nem ment neki, pedig tényleg kb 2 perces rendrakás lett volna. Én úgy gondolom, hogy a makacs, hisztis, nehezen tanuló gyerekeknél valamilyen agyi károsodás van, ami miatt a végrehajtó funkciók nem működnek, nem éreznek elég örömöt, ha megcsináltak valamit(erre van ilyen menő agyi kémiás szöveg is), ezért az önállóságuk borzalmas, halogatnak, túlbecsülik a feladat nehézségét, nem tudják magukat rávenni erőfeszítésre.. Amióta a szomszéd anyuka mondta, hogy a tökéletes viselkedésű 13 évesére néha ráadja a pólót vagy a zoknit, vagy szól neki, hogy vegyen cipőt, azóta nem aggódom annyira az én gyerekemen, majd alakul ő is, csak lassan, addig meg had éljen kupiban, hetente összerámolok, már kezd kinőni a játékos időszakből, eladogatom a dolgait, fogy a cucc, kisebb a kupi, de van, hogy 11 könyv van különböző helyeken nyitva, vág, ragaszt, rajzol, ásványokat figyel.. megváltozott a kupi jellege:)

2023. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Évekig együtt pakoltunk..

Mi magunktol is azt látja, hogy elpakolunk magunk után.. hangoztatjuk is.


A 3 èvesnèl sok a macera.. be kell segíteni termèszetesen.

Sokszor az 5 eves is igènyli az irànymutatàst, de neki magànak màr van igènye a rendre..


Ha mègsem tesznek el valamit, az megy büntetèsbe…



Ha rosszat csinal, akkor amig rendbehozzuk az az ô szòrakozàsából megy el..


Ti vallaltatok gyereket… ugyanuúgy a feladatod/ feladatotok, mint minden màs..nem kifogàs, hogy nincs rà idôd

2023. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a vacsora és a fürdés között van kis mesenézés,de csak akkor indítjuk, ha rend van. 3 és 5 évesek, mindkettő úgy pakol, mint a kisangyal, nem akarják kihagyni a mesét :)
2023. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Fizikailag megakadályozom hogy elővegyen új játékot amíg el nem pakolja a régit, de nem mindig jön be sajna. Ez alatt azt értem hogy ha leemelne valamit a polcról, akkor visszateszem.


Nálunk nem válik be a kidobás, nem hiányol semmit.

2023. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!