Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kuba jó hely gyereknevelés...

Kuba jó hely gyereknevelés szempontjából+milyen vízumok vannak+túristák hány napot lehetnek ott vízum nélkül?

Figyelt kérdés

2016. dec. 30. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Én nagyon bírom Kubát, de az átlag lakosság igen szegény, sokszor hiányosak a boltok készletei, az egészségügy se olyan, mint máshol (értsd: még annál is rosszabb, mint amit mi itthon megszoktunk és szidunk folyamatosan). Nem tudom, milyen papírok kellenek, apám volt kint egyhuzamban két hetet turistaként pár éve, szóval annyit biztos. De szerintem többet is. Én nem tudok róla, hogy Magyarországról kéne vízum.
2016. dec. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen..akkor Ausztrália/Amerika/Maui esetleg?
2017. jan. 1. 11:30
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Amerika, mármint USA? Hatalmas ország, államonként változó gyakorlattal. Erre nem lehet így választ adni. De Ausztrália sem kicsi éppen. Mondjuk ez utóbbiról nincsenek nagyon infóim, az USA-ban azt tudom, hogy ha neked fontos, hogy dolgozz, akkor nagyon hamar vissza kell menned szülés után, ott nincs gyes, gyed, semmi. 1-2, nagyon max 3 hónap után vissza kell menni dolgozni. Vagy maradsz otthon, de akkor elveszted az állásod, jövedelmed nem lesz. Persze nyilván ott a férj, aki keres, de ezzel nem mindenki van kibékülve.


Egyébként meg nem tudom mondani, hogy mennyire ideális a gyereknevelés szempontjából, mert a saját elképzeléseidről nem írtál semmit. Neked milyen lenne az ideális gyereknevelés? Mi az, amit fontosnak tartasz? Akár olyan téren, hogy neked személy szerint mennyire fontos, hogy az adott közeg támogassa pl. a természetes szülést, a szoptatást, az együtt töltött hosszabb időt. Vagy hogy milyen szociális ellátórendszer lenne neked ideális, ami a gyerekneveléssel összefügg. Milyen társadalmi hozzáállás? Mert én pl. a magam részéről egy skandináv országban nevelnék gyereket a legszívesebben, ahol elfogadott, sőt, elvárt, hogy az apák is töltsenek otthon ugyanannyi időt a babával, mint az anyák, ahol a gyereknevelés a két szülő közös ügye, munkahelyeken épp ezért szinte nincs is már megkülönböztetés, hiszen ahol gyerek születik, ott ez ugyanúgy érinti a férfit is, és a nőt is. Oktatás terén is a skandináv országok a legszimpatikusabbak, örülnék, ha ott járnának iskolába a gyerekeim, szuper a közoktatás.

De ez én vagyok, nekem ezek a dolgok fontosak (többek közt). Neked lehet, hogy más. Két probléma van: egy átlagember nem úgy vált országot, hogy gondol egyet, és oda megy lakni. A másik: én a magyaron kívül csak angolul beszélek, és bár elég jó, de messze nem anyanyelvi szinten, viszont olyan a szakmám, ami kimondottan beszélgetős (szociális munkás vagyok). Ha nem vagyok perfekt az adott nyelvből, akkor nem tudok dolgozni, mert nem tudom kifejezni magam, és azt se értem meg esetleg száz százalékosan, amit nekem mondanak, vagy csak egyszerűen félreértem, stb.

Nem tudom, ti mivel foglalkoztok, hogy ennyire egyszerű választani, és ilyen egymástól távoli országok is szóba jöhetnek. De úgy gondolom, mindegyiknek van előnye is, hátránya is, és ha tényleg csak a gyereknevelés a szempont, akkor azt kell tisztázni, hogy neked, nektek mi a fontos, mert enélkül nem lehet erre okosat mondani.

2017. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Megy a zöld! :)..és sokat segítettél..már el is kezdtünk ezeken gondolkozni.
2017. jan. 1. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tudtam segíteni :)
2017. jan. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lassan senki se marad otthon. :(
2018. márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!