Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kókuszmatrac vagy hideghabos...

Kókuszmatrac vagy hideghabos matrac a jobb?

Figyelt kérdés

Van itthon egy 4 éve vásárolt, 6 hónapig használt kókuszmatracunk. Aludt benne a kislányom, de csak éjszaka és csak fél évig, lehet nem véletlenül. Mivel élőrostos (szerintem) és 4 éves, így a huginak újat vennék, csak nem tudom érdemes-e megint kókuszt.


Sima szivacsot nem szeretnék.

Alá légzésfigyelőt tennék, rá pedig vízhatlan lepedőt.


A hideghabos matrac a Brendonban nagyon vastag, 11 cm. Attól működik a légzésfigyelő?


Köszönöm!



dec. 13. 07:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk hideghab matracunk van a saját ágyunkban is, a kisfiunknak is ugyanott vettünk szintén hideghabosat, 12 cm. Az Angelcare légzésfigyelő állandóan riasztott, hiába állítgattam az érzékenységén. :/ Most a kistesó babaöbölben alszik még, hamarosan költözik a kiságyba, baby control légzésfigyelőnk van most, kíváncsi leszek ez működik-e a vastag matraccal.
dec. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Nyilván nem azért nem aludt jól a kislányod benne, mert kókuszmatrac. Nekünk is az van, az egyik gyerekem kb. sosem aludt a kiságyban mégsem, a másik meg isteni jókat alszik benne.
dec. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hideghab. Lehet, hogy mi fogtunk ki selejtet vagy rossz helyen tároltat, de a mi újonnan vett kókuszmatracunknak dohos szaga volt egy idő után. Átvette a lepedő, a rácsvédő, a baba pizsije is reggelre. Egyszer még nyáron lezuhanyoztattam a matracot, ahogy írták és mondták, hogy lehet, kitettem száradni. Utána is ugyanez.

Szóval most lecseréltük hideghabra. Olcsóbb is volt, ezzel nincs semmi baj.

Amúgy is, mi a kókuszmatracra is tettünk matracvédőt (ez is lehet, hogy baj), viszont olvastam, hogy így oda a kókuszmatrac előnye, a szellőzés.

De hát nélkül meg már tiszta folt lett volna, pláne az elején, mikor napi szintű a pisibaleset meg a bukás. Szóval a tisztán tartás miatt ha ezt tudom, eleve hideghab lett volna.

dec. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"A hideghabos matrac a Brendonban nagyon vastag, 11 cm. Attól működik a légzésfigyelő?"


6-8 centist ajánlanak hozzá. Most vettem a Brendonból hideghabost, 6 centis, tökéletes. A kókuszmatrac sem volt vastagabb, lemértem.

Amúgy ha ti is terveztek használni matracvédőt, semmi értelme a kókuszmatracnak, gátolja a szellőzést. Nem tudom, nekünk ezért lett-e dohos szagú.

(Alul sem szellőzik legalsó állásban, mivel kombi ágy).

dec. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hideghabosra szavazok. Ami a légzésfigyelőt illeti, a baby sense pro2 ritkán riasztott be, amíg nem mozgott el a pici alvás közben, tehát a vastagsággal nem volt gondja. Később már kénytelenek voltunk más légzésfigyelőt venni, mert folyton beriasztott. Most nem jut eszembe a neve, magyar márka, 3 lapos. Azzal tökéletes párosítás.
dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hideghabosra még egy szavazat. 11 hónapja van használatban, az eladó a kókuszmatracról konkrétan lebeszélt.
dec. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hideghabot vettünk, 7 centi vastag.
dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én vettem először kókuszt, de olyan kemény volt, mintha parkettára akartam volna tenni szegényt. Elaludt ott is, de sokkal jobbat aludt a mi ányunkban. Aztán vettem neki hideghabot a kiságyába (a babaöbölben volt kókusz), és onnantól ott is szépen aludt.
dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kokuszmatracunk van, a kisfiam nagyon szereti. 1 eve nincs semmi baja.
dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4-es: Kétszer is átnéztem a Brendon oldalát, de a 120x60-as kiságyunkhoz a legvékonyabb is 9 cm.😕 Te nagyobb méretű ágyhoz vetted?

dec. 14. 01:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!