Szerintetek lenne igény baba-gyerekszoba falfestésre? Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
Kedvenc mesefigura, vagy épp az egész falra gondolok.
2013. máj. 27. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen foglalkoznak ezzel. Maszekban vagy csak fusi munkába.

A festők több, mint fele készít ilyet is. Nyilván ezt előre meg kell vele beszélni.

Mi pl. egy festőt felhívtunk és rákérdeztem, hogy ilyesmivel nem foglalkozik-e. mjire közölte, hogy de, csak nem reklámozta még nagyon.

Gyönyörű lett a gyerekszobánk és elég olcsón megúsztuk még így is!


Keresgess a neten ilyen oldalakat, akik ezzel foglalkoznak.

Ha árban jóval alájuk tudsz menni, akkor megéri.

Ha nem, akkor felesleges, mert ez is olyan, mint az ABC. Minden sarkon akad egy :)

2013. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kerria ***** válasza:
100%

Mi magunk festettük, és mindenkinek tetszik. Diavetítővel, vagy ha van projektor kivetíti az ember körberajzolja ceruzával, aztán mehet a pingálás...


Egyetértek az első hozzászólóval. Ha árban jók tudtok lenni, mások alá menni, akkor nyerők vagytok. Ha hasonló az ár mint a többinél, akkor nehezebb dolgotok lesz!

2013. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn is éppen ezen gondolkodom.

Csak én külföldön vagyok itt a piac sokkal nagyobb, és az embereknek nagyobb a pénztárcájuk is.


Ez szerintem magyarországon nem érné meg. Ha már csináltál ilyet akkor tudod mekkora munka egy fali képet létre hozni. Ezt gondolom ingyen nem tennéd. Otthon nem tudom mennyi egy mesterember óradíja, de ha nem inygen akarod csinálni akkor egy mester ember órabérét kéred.


Èn nem csak egy sima faliképet festek, én egy egész gyerekszoba designet készítek. vagy is kitaláltam, hogy lányom szobája egy virágos rét lesz. A falra festettem óriás virágokat és füszállakat (plafonig érnek), egy fakerült az egyik sarokba, ezekhez készünek, bogarak, és baldahin az ágya fölé, egy óriási levél stb...

Na ennek elöször is ki kellett találni, hogy hol mi legyen, majd a kivitelezhetöségét. Mikor késsz volt az ötlet, kellettek, hogy milyen virágok, füszálak legyenek a falon. Ennek elörajzolása kb 20 percet tarott mindenhova.

Ès akkor jött, hogy ki kell festeni, 2 teljese napot festettem, reggeltöl estig (férjem elvitte a gyerekekt egy hétvégére). A festés felével lettem késsz. Ès még hiányzik sok sok dolog.

Vagy is ennek a szobának csak a fizikai elkészítése, kb 5-7 nap lenne (8 órában gondolom), és ugye elökészületeke, mint pl kitalálni mindent részletesen.

Az anyag ár elenyéeszö, mert a festék kb 15 € volt az ecsetek takarófolia kb megint 15€, és a baldahin meg a többi dolog is egy 20€-ba bele fér.

De a munkadíj itt 40€/ óra körül van(persze ebböl még adózni is kell). vagy is minimum 1600€ lenne csak a munkadíj.


Most ott tartok, hogy befejezem a nagy szobáját, és hívok egy profi fotost aki lefényképezi. Aztán jön a kicsi szobája, azt is megcsinálom szuperre. Ès van már egy anyukától egy falfestésre (természetesen ingyen)kérés, azt is megakarom csinálni mindenképpen. Végig kérdezem a körülöttem lévö anyukákat, hol gyakrolatozhatok gyerekszobákon ingyen, és ha megy akkor bele vágogk. (csak nekem a gyerekek aprók még, a nagy most lesz még csak ovis, és nincs se nagymama se nagypapa aki vigyázna rájuk).

Itt az is segítség, hogy ha egy vállakozást nyitok akkor nem kell semmit fizetnem ha semmi bevételm nincsen. èventei adózás van, így nem lehet vállalkozóként egy bizonyos bevétel alatt bukni (pl adót stb..).

Ès itt ahogy mondtam az embereknek nagyobb a pénztárcájuk, nagyobb a piac is. Társulhatok szobafestök, belsö designerek mellé, akiknek jól jön egy plussz szolgáltatást nyujtó ember.


De ez csak álom, remélem össze jön, mert imádom csinálni.

2013. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én egy kis kiegészítésnek gondoltam. Nekünk is úgy készül a gyerekszoba, hogy az egész egy nagy erdő:)

Hatalmas pillangók, madarak, nyuszik ülnek majd a fűben. Ráadásul úgy fogom csinálni, hogy foszforeszkáló festékkel is dolgozok, tehát ez éjjel is mutatós lesz.

Egyébként amiket néztem árakat, azokat eléggé sokallom.

Szerintem a végső ár, az a részletességen múlik.

Nem mindegy ki, mit kér. Más egy hatalmas nagy több mesefigurából álló kép, mint mondjuk egy ugyanekkora Mici maci. A Mici mackó nem olyan részletes, szerintem azt 2-3 ezer Ft-ért meg lehet csinálni. Máshol kb. 10ezerért láttam.

2013. máj. 27. 14:01
 5/10 anonim ***** válasza:

3-ik vagyok.

Most rákerstem magyar oldalakon de kevés festö foglalkozik azért ezzel. Pont azért is mert iszonyat idöigényes munka, és azt valakinek meg is kell fizetnie.


2-3 ezerért szerintem mindenkinek megérne ilyet csináltatni, mert az iszonyat kevés pénz, szinte már ingyen van. Ott töltenél 3000 Ft-t akár egy napot is?

Szerintem ha átlagosan 10000Ft-t kérnek az azért van mert annyiba kerül a díja, mert annyi a befektetett összeg. Szerintem nem azzal tudsz munkát keresni, hogy olcsó legyél, inkább azzal, hogy jó leszel. ha olcsóság miatt hívnak az már rég rossz. A munkád miatt hívjanak inkább.

2013. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ma már Dunát lehet rekeszteni az ilyenekből. Nekem 3 ismerősöm is foglalkozik ezzel. Én nem adnék érte pénzt (vannak szép vagy cuki tapéták, képek vagy falimatricák, amik tetszés szerint variálhatók) A gyerekszoba fala koszolódik, gyerek megunja, kezdheted az egészet újra. stb Mindezt egy vagyonért
2013. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Látod kérdezö, pont mint az utolsó hozzá szóló miattuk nem szabad olcsón dolgozni.

Aki ilyen festéseket kér azok nagypénzüek és többre várnak mint egy tapétázott szoba.


Dolgoztam amerikában és angliában csalándál még 10 éve, ott mindengyik csalándak az egész házát tervezö rendezte be. Kb 5 évente cserélték, változtattak rajta.

Az elsönél egy kisbab volt, ott a babaszobát sem anyuka rendezte be. Ök pl átlagos amerikai család volt.

Angilában egy nagyon gazdag családnál voltunk, ott a kislány padlószönyege többe került mint neked egy éves fizud.

Sajnos magyarországon kevés ember van aki ilyet megengedhet magának, és belsö építésszel tervezteti meg a lakást.

2013. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pont most megyek munkát nézni:)

A Mici macira azért írtam 2-3 ezret, mert azt hamar meglehet rajzolni, festeni. Nem olyan részletes, mégis mutatós. De a toy storyból pl. Woody, az már elég részletes, és macerás megfesteni:)

2013. máj. 27. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:

A környezetünkben most több baba született ( a miénket beleszámolva 6), mindenhol a szülők festették a szobát, több-kevesebb rokoni segítséggel. Nem az anyagiak miatt, hanem mert így szerették volna. Az ő munkájuk van benne, büszkék magukra (mi is), addig is beszélgettünk a gyerekről, együtt voltunk.


Ez sokaknak jó buli a baba születése előtt, ezért sem fizetnek érte.

2013. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na de azért egy kis kézügyesség sem árt:)

Mert persze az egyéves lányom is tud festeni:)

2013. máj. 27. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!