Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mivel én egyedülálló fiatal...

Mivel én egyedülálló fiatal anyuka vagyok (19) a védőnőnek ki kell jönni hogy "felmérje a terepet" meg e van minden. Mi mindent kér, vgyis milyen feltételek vannak a baba haza viteléhez?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok hogy ruhák,cumisüveg,kiságy,stb.

2013. aug. 5. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs.

Alapból mindenkihez kimegy szülés előtt függetlenül attól, hogy milyen az anya családi állapota.


A normálisabb védőnő csak kijön és ha látja, hogy van vezetékes víz, nem egy penészes garázsban húzod meg magad, akkor egy szót sem szól.

Az első védőnőm olyan volt, hogy meg akarta szabni miket vegyek a babának, hol altassam, na az ilyen elmehet a fenébe.

A védőnő nem szabhat meg neked semmit, nem követelhet, maximum javasolhat dolgokat.

Így ezt sem fogja nézni, hogy van-e kiságy, cumisüveg stb., ne aggódj.

2013. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkihez kimegy, szerintem, ha nem putriban élsz, hanem normális körülmények között, akkor nem lesz gond, nem ellenőrzik részletesen, hogy mid van.
2013. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkihez kimegy, és nem egyszer, hozzánk havonta járt, meg szeret is ide jönni, mert jókat dumálunk. Inkább a környezetet méri fel, nem azt, hogy van e elég ruhája.
2013. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 málna_ ***** válasza:
76%
Mindenkihez kimegy, kivéve aki lemondja a védőnői szolgáltatást :)
2013. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkihez kimegy. Tárgyakat nem néz át. Ami érdekli, hogy ne 30-an éljetek 20 négyzetméteren, ne egyen meg a kosz, úgy alapból, ne dőljön be a szoba oldala, meg ilyenek. Az, hogy milyen ruhákat vettél, milyen a kiságy max. biztonsági szempontból lesi meg, nem kritizál. Nagy bajokat keresnek, nem apróságokat.
2013. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hozzánk meg csak azután jött ki, hogy megszületett a baba.

Ha kimegy, nem azt fogja nézni, hogy van-e kiságy (jelzem, mózeskosárban is jól alszanak a picik, amíg elférnek benne), kiskád, cumisüveg, satöbbi, hanem hogy van-e folyóvíz, fűtés, villany, élhetőek-e a körülmények egy újszülött, kisgyerek számára.

2013. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk is csak akkor fog jönni, ha megszületett a baba. Annyit mondott hogy ha tudom már melyik nap megyünk haza a kórházból akkor hivjam fel és még aznap jön.
2013. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem azért megy hozzád ki, mert fiatal, egyedülálló anyuka vagy, elvileg mindenkihez ki kéne, hogy menjen. Nálunk is volt, pedig elmúltam 30 éves és nem vagyok egyedülálló :-).


Azt nem nézheti, hogy van-e cumisüvege, cumija, stb. a kicsinek. Azt kell néznie, hogy van-e a házon tető, van-e fűtés, villany. Nálunk kb. 15 hetes voltam, amikor kijött, csak megmutattam, hogy hol lesz a kiságy és elég volt.

2013. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem akarok kisebbségizni, de azt remélem érzitek hogy amit felsoroltatok azért ezek közül a dolog közül nagyon nagyon sok nincs meg, mégis hazaengedik a putriba a gyereket!


Hozzánk is kétszer jöttek, mikor még terhes voltam, és mikor hazahoztuk a kórházból.

Nálunk kút viz volt, nem volt fürdőszobánk (AKKOR MÉG), egy kis szoba konyhás lakásba laktunk, ahol kandalló volt.

Nem szólt rá egy szót se, látta a kiságyat és a pelenkázót (készülsz a gyerekre...) és semmi mást nem nézett.

Semmi mással nem foglalkozott. Azóta elköltöztünk, sajnos most majd más lesz a védőnőnk, akitől félek is...:D De majd lemeccselem vele!


Boldog babavárást Neked!

2013. aug. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

két dolgot nézhet szabály szerint:

-egy hogy nem putriban laktok( bármilyen víz, villany, fűtési lehetőség van-e)

-készülsz-e a gyerekre vagyis van-e akár ágy vagy ha közöttetek alszik akkor majd mondod, van -e egy csomag pelenka és bármilyen ruha, amit ráadhatsz.


ennyi, csak hogy kvázi alapvető életfeltételei megvannak-e a babának (alvás, tisztálkodáshoz víz, ruha és pelenka) és hogy ebola-mentes legyen a lakás tehát nem szárad sehol két hete kutyaszar és söpörted már fel a padlót életedben


mindenkihez ki kellene menniük szülés előtt, csak sok védőnő ezt elodázza, de amúgy jó dolog, hogy jön és is jókat dumálok vele meg bármi eszembe jut a hónap folyamán összeírom és amikor jön, bombázhatom a kérdésekkel

:)

2013. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!