Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Külön szoba nagyon pici...

Külön szoba nagyon pici helyiségből vagy közös szoba a tesóval?

Figyelt kérdés
3 év korkülönbség lesz a gyerekek között, és tanácstalanok vagyunk, hogy egy 6m2-es helyiségből lehet-e gyerekszobát csinálni. Nagyon picike. Mit tanácsoltok, mit gondoltok?

#szoba #közös szoba #pici gyerekszoba
2013. aug. 28. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
hasonló a szitunk. mi a közös szoba mellett döntöttünk. az elején vagy ha nem jó alvó a gyerek, akkor úgyis veled alszik. később meg jobban alszik tesóval közösen
2013. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az elején a mi ágyunk mellett lesz a kiságyban, az biztos, de utána hogy alakítsuk, azt nem tudjuk.
2013. aug. 28. 15:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Később jó lesz a tesója mellett. Az évek alatt majd rájöttök, hogy a tesó az nem csak plusz egy gyerek, hanem konkrét segítség, nektek :)
2013. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ha valaki még idetéved várom a további véleményeket!
2013. aug. 29. 21:00
 5/14 anonim ***** válasza:

Én nem agyalnék előre, mert meg kell nézni, hogy "milyen babát" kapsz.

Lehet, hogy átalussza majd az éjszakákat 3 hetesen, és akkor mehet a tesóhoz hamar, és az is lehet, hogy másfél évig 10x ébred, és akkor jobb, ha Nálad van közel.

Most szélsőségeket írtam, de érted gondolom.


Én hasonlóan elterveztem, hogy a másodikat beteszem szépen a nagyhoz (2 év volt a különbség), de olyan szinten üvöltött éjszaka, hogy sokáig ez nem ment. Amikor egy éves lett, akkor tudtam betenni, de hajnalban akkor is egyszer még meg kellett szoptatnom, na arra képes voltam átsétálni, de korábban ez nem ment volna.

A legkisebb most 15 hónapos, rengetegszer ébred, mellettünk van, ki tudja még meddig...

2013. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Inkább a közös szoba, főleg, ha egyneműek. Láttam olyan "gyerekszobát", ami kb. 2*4 m-es volt. Őrült pici, meg sem próbálnám a 6 m2-t. Befér egy ágy, egy pici szekrény. És hova teszed az íróasztalt? Meg az egyéb "kacatokat", ami felgyűlik az évek során. 6 m2-ből maximum hálót lehet csinálni, akár a két gyereknek is, és akkor a rendes méretű szoba lehetne játszószoba, elfér az íróasztal, ruhák, könyvek, játékok. Lehet, hogy még élveznék is nagyobb kurukban a kis kuckót.
2013. szept. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
"nagyobb kurukban a kis kuckót" "nagyobb korukban" akart lenni.
2013. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát a nagyobbik másfél éves koráig nem aludta át az éjszakát, így mindenre fel vagyok készülve.

Inkább az foglalkoztat, hogy eleve közös szobán gondolkozzak (amikortól átalussza az éjszakát), vagy hozzuk rendbe azt a iciri-piciri helyiséget. Oda tényleg csak egy ágy, kis szekrényke férne el, valami okossággal egy asztalka később. De idővel úgyis igénylik a külön szobát, nem? És a nemét persze még nem tudjuk.

Minden segítséget köszönök.

2013. szept. 6. 14:25
 9/14 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Az én lányaim között 4 év van. Az első perctől egy szobában aludtak, és a nagy meg sem rezzent, amikor a kicsi üvöltött, pedig fél méterre van a fejük egymástól.

2013. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kezdek hajlani a közös szoba felé, de még ott is át kellene rendezni a bútorokat. Bár az a legkevesebb.

Szóval a 6m2-es helyet felejtsem is el gyerekszobának?

2013. szept. 6. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!