Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Nálatok zarhato a babaszoba...

Nálatok zarhato a babaszoba ajtaja? Ez nagyon elvetemült ötlet? Eleg nehéz egy ket éves gyereket ugy elaltatni, ha simán lenyomja a kilincset és kifut a szobából.

Figyelt kérdés

Ti ezt hogyan oldjatok meg? Mindig veletek van a gyerek?

Akkor is, ha epp pl. forró a sütő, vagy furdotok? Nálunk nincs zár az ajtón, de neha jó lenne, ha nem velünk lenne a gyerek. Neha kene egy kis nyugalom. Igy elaltatni se tudom, mert kirohan a szobából.

Es zárjatok a veszélyes szobák ajtajat? Mit lehet tenni, h ne rohanjon végig az egész lakáson állandóan, hanem megmaradjon a babaszobaban és egyedul játsszon, amíg főzök stb. Sok kérdés, de a lényeg az, h hogyan eritek el, h ne legyen mindig veletek a gyerek, amikor mar feléri a kilincset és el tud rohanni bárhova. Képtelenség mindig figyelni rá. Mar mindenhol van, csak a babaszobaban nem. Nagyon aktív gyerek, nem köti le semmi sokáig. Folyton rohangálna. Koszi a válaszokat!


2013. szept. 8. 09:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem zárható, ha az lenne is azonnal zarhatatlanná tennem. Nem börtönbe kell zárni, hanem nevelni a gyereket. Attól szerinted jobban vagy hamarabb elalszik, ha ra zarod az ajtót? Mert akkor nem rángatja a kilincset meg veri az ajtót, ugye, hanem simán visszamegy az agyba es alszik? Napközben se fogod tudni majd betenn a szobába, mert félni fog. Ha kimegy, visszaviszed altataskor. H ezerszer megy ki, akkor ezerszer viszed vissza. Majd megunja.
2013. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni biztonsági rácsot. Akkor mégsincs bezárva, de nem tud kijönni (bár átmászni lehet hogy át tud rajta)és ha olyan a lakás elrendezése, akkor rá lehet látni.
2013. szept. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem zárnám be a gyereket semmiképp. Sose tudhatod, éppen mit talált ki... Kétszintes a lakásunk, a lépcső alján és tetején rács van, hogy neki ne rohanjanak a gyerekek. Lehet ilyet kapni nem felfúrós változatban is, amit csak beszorítasz az ajtótokba. Átlépni egyszerűen nem tud rajta, elég magasak. Én asszem' így oldanám meg.

Elaltatni sem a 15 hónapost, sem a 3,5 évest nem szoktam, lerakom őket aludni, puszi, kijövök. És nem zárható a szoba ajtaja, csak be szoktam hajtani, hogy ne zavarjam őket annyira. Enyémek is aktívak, a nagyot a délelőtti 1,5-2 óra séta-játszótér-biciklizés az ami elfárasztja + itthoni közös játék. Délután ugyanez előlről.

Főzni meg hajnalban és éjszaka szoktam sajna. Az enyémek se ülnek le és játszanak, jönnek-mennek, állandóan dumálnak, úgy nem lehet főzni. Így marad a nélkülük.

2013. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben gondolkodom: [link]



Soha nem zárnám rá a szoba ajtaját, akkor sem, ha zárható. Nagyon kegyetlen megoldásnak tartom. Nem egy neveletlen kutyáról van szó, aki közveszélyes, hanem a gyerekemről. Az pedig, hogy ne érjen a sütőhöz megoldható, ha minden helyiségen ilyen rács van, és csak azt hagyom nyitva, ahova be szabad menni. A konyha zárva lesz előtte, az nem játszótér. A fürdőbe bejöhet, ha fürdök, és csak ketten vagyunk itthon. Ha apa is itthon van, akkor ő játszik vele, amíg én pl. hajat mosok.

2013. szept. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
12%
Kövezzetek meg, de én biza néha rázárom. Pl altatásnál. Egyszer megpróbálja kinyitni, utána megy, és alszik. Este is néha. A rács semmit nem érne, a kiságyból is ki tud mászni, miért pont a rácson át ne tudna...Találékony gyerek. Egyszerűen muszáj, ugyanis egész nap egyedül vagyok vele. A másik megoldás, ami szóba szokott jönni,az az ajtófélfára akasztható hinta, de abban sincs el sokáig, ha nem löködi senki. Amúgy nem lelki sérült, viszont iszonyat eleven.
2013. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%
Sima ajtó van a szobájukban van benne zár is de nem szoktuk bezárni még becsukni sem, ha beküldjük őket aludni soha NEM SZALADTAK MÉG KI.Ha főzök és olaj forróvíz van nálam akkor elküldöm őket messzebb vagy a nappaliba. 5 és 3 évesek!
2013. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%

Ha nyugalomra vágysz cseréld le egy kutyára és rakd ki a kertbe.......

Anyám....siralmas h milyen anyák vannak.....

2013. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%
Hetesnek: nem gondolod, hogy merész dolog egy kérdésre adott válasz alapján minősíteni valakit? Sepregess a saját portádon. A kérdezö feltett egy kérdést, de a po tozók miatt nem biztos hogy reális képet fog kapni a válaszokból.
2013. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nalunk van zarhato ajto, nem szoktuk bezarni. Szobak elott racs van, a lepcsonel is.
2013. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ja, es a racsok csak a vedelem miatt vannak, amugy alt. mindig velunk van a gyerek. Sutohoz vettunk vedoracsot, nem tud hozzaferni. Ill. gyerekzar van rajta.
2013. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!