Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ki díszítette nálatok a...

Ki díszítette nálatok a babaszobát? Igaza van apósoméknak, hogy ez az anya dolga lenne, és papucsot csinálok a férjemből, amiért vele csináltatom meg?

Figyelt kérdés
Most díszitgetjük a babaszobát. Sajnos nagyon rossz kézügyességgel áldott meg engem az ég, a férjemnek viszont arany keze van. Így kitaláltuk, hogy mit szeretnék, ő pedig megvalósítja, persze amiben tudok segítek neki, de pl. ő maga mondja, hogy inkább az igazi munkát ő végezné el, mert szebb lesz a végeredmény, enyém a "tervező asztal". Éppen nagy filcvagdosásban, ragasztásban voltunk, amikor megjelentek apósomék nálunk megnézni mi újság velünk, és totálisan kiakadtak, hogy a férjem éppen kicsi virág szirmokat vagdos ki, hogy milyen anyámasszony katonáját csinálok a fiukból, legközelebb mit fognak látni, ha feljönnek hozzánk. Elmondtak mindenféle lusta nőszemélynek, aki még arra sem képes, hogy egy szobát kidíszítsen egyedül. Szerintük egy apa feladata nem az, hogy kisdíszeket vagdosson, ők már akkor tudták, hogy bajok lesznek, amikor az esküvői meghívót is a férjem készítette (szépek is lettek, míg az az egy, amit én készítettem gyorsan a kukában végezte). És már előre féltik az unokájukat, hogy milyen apafigurát fog látni, egy meghunyászkodó valakit, aki felett majd én zsarnokoskodok. A férjem próbálta csitítani a kedélyeket, de nem igazán sikerült, így inkább elküldte őket. Nálatok ki csinálta a dekorációt a babaszobába? Én megcsinálnám, de egy csillagot nem tudok lerajzolni, sosem mentek ezek a dolgok. Én másban vagyok jó, amiben viszont a férjem nem, így egészítjük ki egymást.
2013. szept. 15. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én páromnak is job a kézügyessége mint nekem.Ezért én is ráhagyom az ilyen dolgokat,a lányunk már 5 éves,de rajzolni együtt szoktak :D Velem pedig sütöget stb.
2013. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem díszítettük ki a babaszobát. Ki volt csak festve és ennyi.

De egyébként ha megtettük volna, akkor azt közösen tettük volna meg. Nincs ilyen, hogy kinek a dolga. A baba kettőtöké, úgyhogy a dekoráció készítését is ugyanúgy csinálhatjátok ketten.

Vagy anyósodék szerint, ha már te leszel a gyerek anyja, akkor nyilván apukának a gyerekkel sem kell majd foglalkoznia, a fürdetés, etetés, a pelenkázás is mind a te feladatod lesz? Régimódi gondolkodásra vall.

Ha a férjed szívesen csinálja veled közösen a dolgokat, akkor csak így tovább.:)

2013. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen ügyes kezű a férjed, ráadásul még örömmel is csinálja a dekorációt. Le a kalappal előtte, apósodék meg csukják be szépen a szájukat. Nekik úgy látszik a régi hagyományos szerepek jobban tetszenek, amikor a nő megmarhul a házimunkában, a férj meg tesped. Hagyd rájuk, és jöjjenek szépen akkor, ha meghívjátok őket.
2013. szept. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A problémák a nagy családdal akkor kezdődnek, amikor a szülők túl sok beleszólást engednek a nagyszülőknek a magánéletükbe. Ideje meghúzni a határokat és közölni anyósékkal, hogy a véleményük másodvélemény és tartsák meg, ha nem kérdezi senki.
2013. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Már az is alapvető, hogy bejelentés nélkül nem állítok be máshova, még a legközelebbi rokonhoz sem. Egy telefon előtte a minimum.

Még az a szerencse, hogy nem az ágyban találtak éppen Titeket, akkor vajon mit mondtak volna? :)

2013. szept. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lues ***** válasza:
Nálunk a következőképpen alakult a dolog: (Jelzem, tanító vagyok, így "könnyű" dolgom van.) Én kitaláltam, hogy milyen módszerrel díszítsünk, a képeket közösen választottuk ki, a festés az én "dolgom" volt, felrakni közösen tettük föl, s mivel picit hamarabb jött a picur, a lemaradt képeket a párom ÖNÁLLÓAN, EGYEDÜL tette a helyére. A lényeg, hogy közösen csináljátok szerintem! Apósodékra meg magasról tegyél! A lényeg, hogy nektek legyen jó!!!!!
2013. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már mért volna baj ha a férjed csinálja,ha egyszer te nem tudod ő meg igen.

Általában mi együtt csináljuk a dolgokat,pl esküvői meghívónál ő szövegszerkesztős részét én kreatív részét.Megtervezni meg együtt.Zenéket együtt válogattuk,de informatikai részét ő csinálta.

Babaszobába falmatricákat vettünk nagylányommal,férjem ötleteket adott hogy állatokhoz mit kéne csinálni.(tavat,barlangot,fákat)én előrajzoltam,nagylány(4,5 éves) kifestette,együtt felraktuk.Szóval mindenki adott bele valamit.34 és fél hetes km

2013. szept. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az anyósodéknak kuss a neve nálatok. Persze mindenki másnak is. Hogy hogyan osztjátok be egymás között a feladatokat ahhoz senkinek semmi köze.

Olyan pedig, hogy mi kinek a dolga nincs amióta a nők is dolgoznak és nem abból áll az életük, hogy otthon várják a férjüket.

Egyébként nálunk a férjem szokott varrni, mert sokkal jobb a kézügyessége mint nekem :).

Ne hagyd, hogy mások befolyásoljanak titeket!

A babához sok boldogságot!

2013. szept. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!