Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kizárólagosan az anya köteless...

Kizárólagosan az anya kötelessége a gyermek (ek) nevelése, mert gyedet kap?

Figyelt kérdés

Apuka a tervezett 3. gyermek megszületése óta nemigen segít, azt mondja, hogy én azért kapom a gyedemet, hogy a gyermekekkel foglalkozzam.

Jelenleg sincs munkája, mégcsak munkanélküli ellátásra sem jogosult, viszont a héten mindennap este 6 és 8 között jött haza.

Valóban az anya kötelessége csak a gyermeknevelés? Ha itthon van, a gyereket leülteti laptopozni, ő maga a könyvét olvassa, segíteni nem akar, ha szólok még elküld a fenébe.

Teljesen kifordult magából, régen nem volt ilyen. Elvárnám a segítségét 3 pici gyermek mellett.

Az itthoni férfimunkákhoz nem ért, ahhoz szerelőt kell hívnunk. Nem tudok kilépni a helyzetből több oknál fogva sem, pl. gyermektartást sem fizetne....


2013. szept. 12. 20:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

nem irigyellek...

nálunk is 3 gyerek van, de a férjem maximálisan foglalkozik velük, nem szólhatok egy szót sem.

nem lehet, hogy nagyon elhanyagolod a férjed?

2013. szept. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Így sincs munkája, de még rá is dolgozol. Én bizony nem főznék-mosnék rá, ha ennyire semmire nem képes. Minek 3 gyerek nekem elég, megmondanám neki is, nme szükséges egy negyedik is.
2013. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egy ideig gyerektartást sem fizetne, de legalább őt nem kellene eltartanod.
2013. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ő hanyagol el engem. Rájött, hogy sok neki a 3 gyerek és máshol keresi a boldogságát.

De attól még nem lenne kutya kötelessége, hogy segítsen? ha kérem, akkor sem nagyon segít, beszól, hogy minek szólok apróságokért. pl. szoptatom a 9 hónapost, a 2,5 éves kér valamit, szólok neki, hogy jöjjön, erre ki van akadva, hogy de miért jöjjön, oldjam meg magam. és olvassa a könyvét tovább. éjjel sem jött soha át segíteni. direkt külön alszik. rendben, hogy tönkrement a házasságunk, de ettől még nem kellene, hogy segítsen? főleg, hogy munkája sincs?

2013. szept. 12. 20:54
 5/22 A kérdező kommentje:

A külvilág felé a tökéletes apukát játssza, délelőtt általában velünk sétál 1-2 órányit, minden szomszéd azt látja, hogy húúúú, de mennyit segít az én férjecském és hogy milyen csodálatos egy család vagyunk.

A lakáson belül pedig ez van......

2013. szept. 12. 20:55
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom bántja, hogy nincs munkája és így jön ki rajta, de akkor hova jár napközben?

Sok férfi elfelejti, hogy a nő nem magának szüli a gyereke(ke)t, hanem kettejüknek.

2013. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Haver, nagymami lelejmolása.....

Amikor dolgozott mégúgysem segített. De ez a 3. gyermek óta van így.

2013. szept. 12. 21:12
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehetne, hogy ő maradjon otthon GYED-en, és te menj dolgozni? A bevételetek is több lenne.
2013. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Hát, ha munkanélkülit nem kap, gyedet sem kapna.
2013. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Jogos.
2013. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!