Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért veszekedtek...

Anyukák! Miért veszekedtek folyton? Miért ez a sok rosszindulat? Mire jó ez?

Figyelt kérdés

Őszintén nem értem. Mikor megtudtam, hogy várandós vagyok, nagyon boldog voltam. Örültem, hogy Anya leszek és majd sok kedves Anyukával találkozom, beszélgetek majd. Milyen jó lesz "tartozni" olyan emberekhez, akik hasonló dolgokon mennek át, és majd segítjük egymást.

Úgy látszik én egy hatalmas tévedésben éltem. Én életemben nem láttam még ennyi embert ilyen marhaságokon összeveszni, mint ami ezen az oldalon folyik.

Egy éves a kislányom és az itt olvasottak alapján rettegek, hogy mi lesz ha majd olyan közegbe fogunk rendszeresen járni, ahol más anyukák is vannak, mert komolyan mondom attól félek, hogy meglincselnek, mert zöld kabát van rajtam és nem fekete.

Mást se látok ezen az oldalon csak ítélkezést, rosszindulatot, feszültséget, vitát.

Abortusz-örökbefogadás. Ha el akarja vetetni, akkor milyen idióta hülye, adja örökbe, fúj abortusz, gyerekgyilkos stb.

Ha meg akarja tartani, akkor meg milyen idióta, mire tartja meg, mit képzel magáról, vetesse el.

Ha dohányzik, idióta. ( nem azt mondom jó a cigi, de ameddig nem én szívom miért zavar, hogy más szívja? )

Ha szoptat, ősanya.

Ha tápszerezik, önző, miért nem szoptat.

Ha természetesen szül, ősanya.

Ha császárral, miért nem tudta megszülni?

Ha lefogyott, hülye önző.

Ha nem fogyott le, tehén aki nem foglalkozik a férjével.

Ha rövid a haja, nem nő, ha hosszú, önző.

Most csak össze vissza írom amik eszembe jutnak, a leggyakrabb vita témák.

Olyan dolgok, amik vadidegem emberek magánélete.

A szülés meg a szoptatás végképp olyan dolog, hogy senkinek semmi köze hozzá, van aki bármennyire is szeretett volna nem tudott természetesen szülni, vagy nem tudott szoptatni. De ha nem is külső okból, hanem saját maga nem akar, nem mindegy az? Miért kell ezeken hosszú napokon át egymás torkának esni, mikor ez a saját magán élete. Legtöbbször nem is az a kérdés, csak kiragadnak egy mondatot, és oldalakon keresztül megy a vita.

Miért? Őszintén nem értem.

És az eleve provokatív kérdések?

A " mit gondoltok az olyan anyukáról, aki..." kezdetű kérdések?

Mire jó ez összegyűlni és közösen szidni valakit akit nem is ismerünk?

Miért ilyenek egymással az emberek?

Nem vagyok sem hippi, sem vallásos, sem semmi, de őszintén és komolyan el vagyok keseredve, hogy ilyen világban élünk. Így most őszintén várom a választ, hogy ki mit érez, amikor elkezd veszekedni egy anonim oldalon?



2013. szept. 9. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem leadják a felgyülemlett feszültséget, és mivel itt nem írja ki a rendszer, hogy Kovács Gizike szidja épp Szabó Magdikát, könnyebben is megy. Nincs következménye (legalábbis látszólag), ha elküld valakit a fenébe, a stresszt meg levezeti.


Én is naívan álltam a dolgokhoz, ahogy te is, aztán felébredtem. Amikor a védőnő azt javasolta, hogy kérdezzek meg a játszótéren anyukákat, melyik gyermekorvost érdemes választani (első babás vagyok, még a 3. trimeszterben), már csak nevettem, mert egy tuti, hogy én nem barátkozom kismamákkal és kisgyerekes anyukákkal. Elegem volt a fúrásból, szidásból, bántásból (amit ezen az oldalon kívül az életben egymás háta mögött is megtesznek napi szinten). Majd kitalálom magam. Néha olvasgatok itt, mert lehet még egy-két kérdés, amit én magam sem gondoltam végig a babázással kapcsolatban, de már nincs meg az a rózsaszín köd, hogy ide jóindulattal jönnek csak az emberek.

2013. szept. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Így ismeretlenül is: Imádlak, kérdező! Szívemből szóltál. :)
2013. szept. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Nézd, az emberek szerencsére nem egyformák. Minden témáról mindenkinek meg van a véleménye, amit megoszt itt adott kérdésnél. Nem kell, hogy egyet ertsenek es ráadásul nincs is jo vagy rossz válasz, pláne a provokatív kérdéseknél. Ha valaki pl szemellenzos en abortusz ellenes, azt nem fogja meggyőzni egyetlen liberális szemlélető abortusz támogató sem, hogy miért jo. Mindkét oldal védi a maga igazat, ami szamara az egyetlen létező igazság, ilyen az emberi természet, ennyi az egész.
2013. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Valóban van itt néhány kisebbségi komplexusos nő, aki élvezetét leli abban, hogy arctalanul vitatkozhat, de a többség szerintem normális. Ha megfigyeled, a "mit gondoltok az olyan anyukáról" kezdetű kérdésekre is rendszerint az a válasz, hogy ne foglalkozzon inkább a saját dolgával.

Az eleve provokatív kérdéseknek pont az a céljuk, hogy minél erősebb vitát szítsanak. A legjobb lenne, ha az ilyen kérdéseket egészen egyszerűen mindenki figyelmen kívül hagyná, aztán puffogjon a "kedves" kérdező magában. Csak sajnos mindig vannak itt újak, akik nem tudják még, hogy vannak olyan kérdések, amik arra sem érdemesek, hogy megnyissák őket.

2013. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Azert van itt annyi rosszindulat,itelkezes mert itt, aki akar, anonim mard.
2013. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok :)


De komolyan, én azt hittem a giminél nincs rosszabb, de ami itt megy.. szomorú.

És én ezt azért nem értem, mert például engem tényleg nem izgat, hogy xy mit csinál, amíg az én gyerekemre nincsen rossz hatással, vagy nem árt neki, miért érdekeljen, hogy Y dohányzik-e, vagy X megtartja-e a gyerekét? Segítek ha tudok, írok tanácsot, de ott meg csak a lepontozás megy.

Olyan dolgokon megy itt a vita, aminek értelme nincsen. Ha van rajtad sapka azért, ha nincs azért.

Ennyi lenne a feszkó az érthető, de feszültség feszültséget szül.

Időnként próbáltam írni egy egy vita közepébe, hogy inkább gondoljatok arra, hogy mindannyian életet adtatok egy vagy több gyermeknek, hát nem csodálatos ez? De aztán úgy éreztem magam, mint egy hittérítő. :(

2013. szept. 9. 16:34
 7/13 A kérdező kommentje:

Ja, és csak, hogy ne legyek én is anpnim én Szandra vagyok 22 éves, 1 éves a kislányom, akit Zsófinak hívnak.


Nem is azzal van probléma szerintem, hogy különbözőek a vélemények, mert az unalmas lenne, ha mindenki egyformán gondolkozna. Én azon csodálkozom, hogy egyrészt azt a véleményt sajnos sokan nem tudják megfogalmazni úgy, hogy ne bántsanak meg vele másokat ( pl.: gyerekgyilkos )

Vagy, hogy olyan dolgokon vitáznak, aminek nincsen értelme.

2013. szept. 9. 16:38
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Mert egy csomó kérdésre úgy válaszolnak, hogy elfelejtik hozzátenni, hogy "szerintem", meg hogy "úgy gondolom". Csak az a jó, ahogy ő tudja, ő gondolja, mert ő ő. Egy csomó anyuka azt hiszi, azért, mert szült (tök mindegy mennyit)attól ő hú, de bölcsebb lett. Tapasztaltabb,bizonyos téren, igen, na de bölcsnek lenni.....
2013. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen ez is igaz.

Természetes valahol, hogy a gyermekszülés után bizony megvannak az elképzeléseink a helyes gyermeknevelésről.

Azonban ez mindig csak a saját gyermekeinkre kéne legyen értendő.

Tehát ha én mondjuk tízóraira túrórudit adok a gyereknek Erzsi meg bulátát, akkor ne öljük már meg egymást, mert másként csináljuk.

Annyi negatív dolog történik az életben, annyi rossz van a világon, miért kell még plusszba gyártani a feszültséget?

Nem világbékét várok, vagy ilyesmi, csak nem értem meg a világot.

Annyit számít egy kid apró kedvesség, vagy ha valaki szépen meg tudja fogalmazni a véleményét, már másként hat.

Pl.:- Te túrórdit adsz a gyerekednek, fúú majd a csokitól meg a sok cukortól kihullik a foga, milyen anya vagy te?


-Én bulátát adok a kisfiamnak, ez bevált, ezt szereti és egészséges. Egyelőre nem gondolkozok, hogy túró rudit adjak a gyermekemnek.

Máris mekkora a különbség. És én sajnos az első verzióval találkozok legtöbbször ezen az oldalon. Vagy csak rossz kérdéseket olvasok el :( :(

Nem azt mondom, mert például itt is mennyien válaszoltatok, akik hasonlóan gondolkodnak, tehát nyilván ti nem álltok le vitatkozni felesleges dolgokon. És ez tök jó :)

Csak arról beszélek, hogy általában ha megnyitok egy kérdést, 90 százalékban van egy-két ilyen vita szító válasz, vagy akár oldalakon keresztül megy az acsarkodás. Ahelyett, hogy inkább feltöltenénk egymást pozitív dolgokkal és máris jobb kedve lesz az embernek.

Én például most nagyon örülök, hogy nem estetek nekem, mert igazából foglalkozhatnék én is most a saját dolgommal, és miért érdekel, hogy más veszekszik, nem igaz? :)

2013. szept. 9. 16:48
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

3 éve vagyok regisztrálva az oldalon, elég gyakran olvasgatom.

Az elején kivétel nélkül mindig jóindulattal, segítőkészen, részletesen válaszoltam a legkisebb rosszindulat nélkül, mégis sokszor megkaptam a lepontozást, vagy kioktató kritikát.

Utána elegem lett ebből, már nem válaszolgatok lelkes szamaritánusként.


Fél éve történt egy törés az életemben, egyedül maradtam, elszegényedtem, borzalmas kínokat élek meg nap, mint nap.

A mai napig is szívesen írok segítő hozzászólást, ha olyat olvasok amire úgy érzem feltétlen válaszolnom kell.

Viszont az életem miatt belém bújt a kisördög is, akármilyen bunkó dolog is, bizony ha olyan idióta, vagy számomra felháborító kérdést olvasok bizony kiosztom a kérdezőt, vagy az irritáló válaszadót.

Ahogy az egyikünk írta feljebb, nekem ez feszültségcsökkentés, jól esik szemétnek lenni, utána megkönnyebbülök :))

2013. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!